Agresivní / neagresívní strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Marconi
Příspěvky: 57
Registrován: 28 zář 2016, 14:42
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Marconi »

Díky moc za info. Ještě jednou jsem to zkouknul a pro jistotu znovu vyčistil, ale žádný nápis jsem neobjevil, takže bych to tipoval na tu Astru ;)
"Nic není důležitějšího, než se umět podívat sám sobě do očí."
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Vousáč »

Tenhle typ je sice jemný, ale velice dobře umí pracovat s Astrami, vlož tam zelenou Astru a neměl bys být zklamaný.
V noci slyším i vousy růst
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od timi »

Dobrý večer.
Vyměkl jsem a jako svůj první strojek koupil ten doporučovaný začátečnický Muhle R89. Už je doma.
Týden jsem se neholil, tak to rovnou vyzkoušel. Už 10, možná 15let, nepoužívám žádnou pěnu ani mýdlo. Jen studenou vodu tak jsem postupoval stejně.
První dojem - to vůbec neholí.
Druhý dojem - nejsem pořezaný ani na krku.
Takže jsem oškrábán. Holí to podobně jako půl roku neměněný mach 3. Jen trochu rychleji, bez tlačení, nezanáší se. A tolik to netahá to jak jsem zvyklej.
Musím potupně přiznat, že jsem se bál přitlačit po tom co tu četl. Příště zkusím i mýdlo co jsem si k tomu se štětkou pořídil. Vzal jsem ještě žiletky Derby, asi jí zkusím než se tato otupí.
Jinak spokojenost. Nejsem pořezanej a hračka je to moc pěkná.
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od MartinB »

Ahoj,
nevím no, Mühle R89 je vynikající strojek,velmi univerzální a i díky tomu vhodný i pro začínající adepty holení bagrem-ale začátečnický bych mu neříkal - hodně ostřílených matadorů ho používá k plné spokojenosti.
Jestli ses s ním dokázal "oholit" studenou vodou a bex mýdla!... tak máš buď jemné vousy nebo jsi fakt tvrďák...
Což teprve když použiješ teplou vodu a dobře vyšlehanou pěnu a zelenou Astru!Nic proti Derby, ale já jsem se s ní nedokázal oholit.

Ani tak kvalitní strojek jako R89 pořádně neholí bez dobré přípravy vousů dobrou pěnou z kvalitního mýdla na holení!
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od timi »

Dobré ráno,
děkuji za tip. Dají se Astry kopit v běžné drogerii? Máme u nás jednu takovou maličkatou, která spíš připomíná barvy-laky obchod, kde jsem zatím sehnal úplně všechno.

Tvrďák rozhodně nejsem. Vousy mám asi vcelku jemné a není jich tolik. Ale rostou, a tak s tím občas musím něco dělat.
Na nějaké pěnění jsem byl vždy trochu línej. Proto jsem to před mnoha lety přestal používat. Ale zkoušel jsem na sebe namatlat trochu mýdla a není to zas takový problém.

Nakupoval jsem v gentlemanstore. Nemám to moc daleko, a tak jsem si udělal příjemnou procházku ve včerejším dešti. Vzal jsem co tam měli, tzn. nějaké levné mýdlo, štětku a jedny žiletky navíc. Ale Astry tam nejspíš nemají.
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od Freedom »

Astry mají i u nás v potravinách. Spíš bych koukal za kolik je kde mají. Kupovat za 30 Kč krabičku nemá cenu. Prodávají se i do dvacky - zelené Astry.

A ještě jsou v obchodech k vidění žiletky "Wilkinson sword", ale o těch viz.: viewtopic.php?f=67&t=810&start=10#p12795
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Agresivní / neagresívní strojek

Příspěvek od timi »

Vše začalo tím, že jsem našel doma v modelářkém koutku několik balení Wilkinson 5 žiletek. Před lety jsem si je kupoval do modelářského hoblíčku na balsu. Napadlo mě je zkusit. Začal jsem shánět nějaký starý stroje do kterého je dám.. Nic jsem nesehnal, a tak mi doma přistál Muhle.

Prošel jsem několik obchodů a zelené Astry nenašel. Měli jen najaké platinové, tak jsem za 25 kaček vzal jeden balíček.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“