iKon X3 Slant

...lidově bagry a kotvy.
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: iKon X3 Slant

Příspěvek od Redysh »

Až strojek dorazí dám vědět.
Ale to jsme již opravdu dost OT :oops: .
Snad se na nás David (za to, že mu to tu zanášíme) ani Radgost (za to, že se nedržíme tématu) nebudou zlobit.

Redysh
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: iKon X3 Slant

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Radku, (Redysh)

díky za doplnění. Je dobré psát věci co tu nejsou vyřčeny. Rozhodně s Tebou souhlasím, že se čepelka kroucením lépe usadí a nevibruje. Také lépe holí.

Asi se mi budeš smát, ale schválně jsem vytáhl skoro nejtupější čepelku Bic platinum (žlutá) a udělal jsem testovací první holení. Vystředěná na 100%. Jen ještě doplním, že hlava je dostatečně široká na to, aby schovala na délku celou čepelku. Takže nehrozí pořezání bokem čepelky.
Kupodivu oholení nebylo špatné. Uznávám, že bylo znát, že čepelka není top ostrá. Ale holení na první zátah vzala týdenní vousy jak nic. Holil jsem se na 4 průchody a můžu říci, že bohužel zůstává mikrostrniště. Ale zase je to logické, když ten strojek je jemný. Kdyby byl agresivní jak Merkur tak vezme vous úplně na kůži.

Máš pravdu, že jsou jiné slant strojky. Jsou některé příjemné cenou, některé cenou jsou absolutně mimo.

Problém je, že asi v CZ nebo SK není taková kupní síla, aby se sem ty strojky vozili po "velkých" krabicích. Sám jsem kupoval svůj strojek na upravse.cz a dozvěděl jsem se, že tyhle strojky koupili jen ve třech kusech. A já koupil poslední.
To, že strojek je jemný. Pro někoho to je dobře, pro někoho ne. Já v tom vidím pozitiva i negativa. Pozitiva v tom, že jsem dnes použil strojek poprvé a světě div se žádný říznutí. Oproti tomu, když jsem zkoušel Muhle R41.
To, že strojek udělá mikrostrniště je dobré pro lidi co mají problém s pletí. Atopiky nebo jizvy na kůži. Prostě nemáš šanci si "uříznout" kus tváře. I když kdybych chtěl tak asi jo. Ale víš jak to myslím.
Zkoušel jsem dneska čepelku Bic s mýdlem Arko. Dobrý, akorát my přišlo, že Bic čepelka příště bude potřebovat do šlehačky asi olej. Protože mi přišlo, že se zasekávala.
Samotný strojek jsem měl naštělovaný rukojetí od sebe. Tak, aby byl pořád záběr na čepelku. Příště zkusím s rukojetí u obličeje. Přijde mi, že ale pak asi ztratím záběr čepelky.
Mám pořád ze strojku stejný dojem. Kvalita oholení 100% bez podráždění. Přirovnám to ke strojku Merkur Futur (Vigour) agresivita 1 - kvalita oholení 6. Ano záleží na čepelce uvidím.
Ještě mě napadá co se stane s geometrií čepelky, když ji povypodložím další čepelkou. Jestli strojek bude více agresivní.
Váhu strojku jsem nějak necítil. Jsem zvyklí na těžší strojky. Můžeš to posoudit sám. Vem si Merkur 37c a přidej si ještě do ruky tuším 20-25g. To je jak nic.
Jediné na co si musím zvykat je, že ručka na hladkých plochách hodně klouže. Uvítal bych větší plochu, kde by byla zdrsněná. Jinak ručka mi sedne přesně do ruky. Malíčkem si držím spodek ručky a holím.
Já jsem spokojený. Uvidím jak si zvyknu na hlavu strojku.
Dnešní oholení dopadlo na 100% bez krve a bez podráždění. Napatlal jsem na obličej testovačně kamenec. Trochu štípl, ale neviděl jsem žádnou krev. Voda po holení neštípla. Vše v pohodě.

Ohledně DPH nebo cla. Je dobré kontaktovat celní zprávu a oni Ti přesně vysvětlí jak to počítají.
https://www.celnisprava.cz
Našel jsem tam i povídání jak to je s koupí alkoholu (vody po holení) ze zemí z EU i mimo.
https://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbav ... .5.20.aspx

Možná, že více najdeš zde na fóru. Je tu někde povídání o Clu a DPH. Je to přímo samotné vlákno. Kde to teď je nevím.

Radku, uvidíš sám co koupíš. Můžeš potom srovnávat Merkur z další značkou. Kvalita vs výkon vs cena.

Měj se fajn

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: iKon X3 Slant

Příspěvek od Drvoštěp »

Ahoj Davide,
povídání o clu a DPH bude myslím v samostatném vláknu tady:
viewtopic.php?f=36&t=670
Jinak gratuluji k Tvému novému kousku. :)
Vypadá dost bytelně, už jsi ten strojek pocitově porovnal k československé Soluně? Holí líp?
Rád bych ten iKon vyzkoušel jak holí.
Někdy si ho od tebe vypůjčím a otestuji. Na dobu neurčitou. Díky. :mrgreen:
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: iKon X3 Slant

Příspěvek od david_ul »

"Drvoštěp"

Dobré ráno Petře,

tak Soluna je agresivnější. Takže i pečlivější. Ikon je málo agresivní a nechává mikro strniště. CCa 0,5 mm. Kdo má černé vousy je to vidět. Vizitkovým testem bych neprošel.
Když jsem se koukl ráno do zrcadla tak vousy byli zase vidět o to víc. Takže i Ikonem nedosáhnete hladkého oholení. Ale na druhou stranu jsem to ani tak moc nečekal. Když je to jemný strojek.
Je dobrý pro lidi co mají jizvu na obličeji nebo nějaké kožní nesnáze. Prostě víte, že jizvu to nerozřízne a je to jemné k pleti.
Uvidím jestli se změní výsledek, když dám opravdu pořádnou čepelku a ještě ji povypodložím. To mě zajímá a časem zkusím.
Sám za sebe jsem zvědav.

PS: uvidím co udělá změna čepelky, která je jinak broušená.

David
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: iKon X3 Slant

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno kolegové,

se smutkem v duši... jsem se rozhodl, že tento strojek pustím do světa.
Je pro mě až moc jemný. I když je krásný. Líbí se mi. Sice jsem nečekal, že bude krájet tvář i s masem, ale na mě je jemný. Výhoda strojku je, že nejsem vůbec podrážděný a nejsem pořezaný.
Je to tím, že čepelka je od kůže 1 mm. Takže zanechává jemné 1mm strniště. Po nanesení VPH necítím štípnutí.
Odkaz na bazar přidávám zde:

viewtopic.php?f=35&t=2710

Mějte se krásně a hlavně užijte si víkend

David
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: iKon X3 Slant

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno kolegové,

dnes jsem mohl říci, že holící strojek Ikon X3 Slant je hodně mírný.
Dnes 4.7 2017 jsem se oholil strojkem Merkur 39C a můžu říci, že strojek Merkur je více agresivnější než Ikon.
Ikon nechával tak 1-2 mm vousy na obličeji. Takže člověk byl jako suchý zip. Pro mě to bylo nedostatečné oholení.
Jak jsem psal. Dnes jsem zkusil Merkur 39C a můžu říci, že strojek je lepší. Bere vous přímo na obličeji a je krásně předvídatelný a důkladný.
U Ikonu jsem neměl jistotu ohledně hlavy v záhybech obličeje. U Merkuru jsem se rovnou oholil na poprvé na 99%.
Do strojku jsem nacpal čepelku Rapira Swedish supersteel, která má za sebou již 6 oholení. Oholil jsem se ve čtyřech směrech a rozdíl byl vidět už při prvním oholení. Vím, že nemá cenu vynášet verdikt u prvního holení. Ale je to tak.
Je pravda, že ručka u Ikonu se mi líbila více, ale u Merkuru ručka je také super.

Prostě Ikon je pro lidi co mají citlivou pleť nebo chtějí strniště. Merkur je pro ostřílené gentlemany co chtějí kvalitní oholení.
Uvidím budu testovat dál.

Uznávám, že jsem tímto postem udělal odbočku. Ale stejně by to tu někdo napsal. Prostě člověk, když hledá slant strojek tak stejně narazí na Merkur. Takže ano Merkur je lepší než Ikon v kvalitě oholení. Jediná škoda je, že Dovo zatím nevyrábí samostatně hlavici ve verzi slant. Jedině potom Meggard. Nebo jak se to píše.

Tak to asi stačí.

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“