Jak zacit

Vše o renovaci čepelí
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak zacit

Příspěvek od PetrS »

Ale ta láska a vztah který získáš k renovované Břitvě. Pak ať Ti někdo zkusí nabízet, že ji máš prodat. I kdyby jsi se s ní už neholil, tak Ti zůstane stále blízká srdci. No a to je ta naše "ujetost" ke kousku oceli a celuloidu. :roll: Prý to má i ňákou duši. :lol: Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
sentirs
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 21:32

Re: Jak zacit

Příspěvek od sentirs »

Jo ta duše, tam je, z každé to je cítit. Je to nepopsatelné, každá umí i hovořit. Prostě kouzlo...

Pepa
Veritas vos liberabit
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

Zdravím, dneska jsem si přinesl z prodejny barev kotouček od firmy 3M. Trizact 443SA A5, hrubost..nebo spíše jemnost P3000...tak jsem zvědavý, co s ním dokážu...Pokud tu má s tímhle výrobkem někdo zkušenost...Já vím jen to, co píšou v "příručce". A je to nadějné...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Jak zacit

Příspěvek od adrspach »

Kotoucek anebo disk? Paklize disk tak na co ten bude?
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

Je to kotouček s nějakou měkkou podložkou, pro uchycení na "sucháč". Buď to používají na elektrickou leštičku, nebo k tomu nabízejí něco jako rukavici, na kterou se tyhle kotoučky uchytávakí pro ruční broušení nepřístupnějších míst. Já počítám na ruční broušení ustřiženým kouskem, stejně jako s jemnými smirky...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
veloce
Příspěvky: 29
Registrován: 23 črc 2009, 00:33

Re: Jak zacit

Příspěvek od veloce »

Tieto 3M brúsne papiere mám, 2000 a 2500-vku, bez sťažností ;)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

smáčíš vodou s kapkou jaru, nebo jen vodou? Pozná se rozdíl mezi normálním smirkem a brusivem s tvarem "piramidy" ?
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Jak zacit

Příspěvek od adrspach »

Takze jsme se mozna nepochopili. Pro me disk bud brousi bocni stranou anebo reze celem a kotouc brousi i reze celem (mysleno hranou). Co jsem vyguglil tak byly disky se suchym zipem se kterymi se brousi naplocho. Nevyhoda nedelaji rovne ryhy, ale kola. Proto jsem se ptal. Paklize se to da sehnat v segmentovem kotoucku tak to je jina delaji rovne ryhy a nevyhrivaji tolik ostri. Mam za to, ze ty se daji objednat na u firmy Sedivy v Brne kousek od Detske nemocnice.
Nebyla by nejaka lepsi fotka toho disku, kotoucku at se poucim?
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

asi je chyba v popisu na mé straně...je to na sucháč a použil jsem ho jako smirek pod vodu. Mě nejvíc zaujala hrubost 3000 a tvar krystalů brusiva. Takhle jsem ho použil. V segmentových kotoučcích asi nebude...Je to zatím to nejjemnější na nosiči, na co jsem narazil v běžné obchodní síti. Po použití mohu říci, že splnil moje očekávání na jemný matový povrch.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Meny
Příspěvky: 174
Registrován: 29 kvě 2009, 11:27
Bydliště: Brno

Re: Jak zacit

Příspěvek od Meny »

Je tam psaná rychlost na kterou se to dá použít? Jestli se to dá dát jen do vrtačky ,nebo to můžu fláknout i do flexky.
Non est viri timere sudorem
Odpovědět

Zpět na „Čepele“