Alpa - kolínská voda konvalinka, fialka, karafiát

O veškeré další pánské kosmetice
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Alpa - kolínská voda konvalinka, fialka, karafiát

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové a kolegyně,

rozhodl jsem se, že vytvořím post na téma Alpa kolínská voda.

Firmu Alpa, a.s. nemusím dlouze představovat. Je to česká firma, která vyrábí kosmetiku jak pro muže tak ženy. Abych nezapomněl tak vyrábí i zubní pasty, opalovací krémy, masážní krémy a vlasovou kosmetiku. Nechce se mi zde rozepisovat, protože věřím, že všichni znáte tuhle firmu a hlavně značku Alpa.

Jen tedy pro upřesnění.
Ukážu Vám fotografie kolínské vody od značky Alpa. Která se vyrábí ve firmě Alpa, a.s. ve Velkém Meziříčí.

Schválně jsem všechny zatím vyráběné kolínské vody dal do jednoho vlákna. Asi není důležité vytvářet tři vlákna naráz.
Alpa vyrábí kolínské v těchto vůních: konvalinka, karafiát a fialka. Všechny jmenované jsou ve skleněném flakonu o obsahu 50 ml.
Rovnou Vás upozorním, že se nejedná o vodu po holení. Takže tuto kolínskou nedoporučuji používat jako VPH. Je to opravdu jen na bodové ovonění pod krkem a na zápěstí z vnitřní strany.
Někdo říká i píše, že se jedná spíše o dámské vůně, ale setkal jsem se s několika muži co tuto kolínskou používají.

Jak voní?
Vskutku příjemně.

konvalinka

Tato vůně je vskutku jemná. Není vtíravá. Je decentní. Opravdu tam lze cítit konvalinky. Vůně není sladká. Je opravdu jemná a řekl bych, že je neutrální.
V kolínské je konvalinkový parfém. Ten je hned na třetím místě ve složení. Vůni jsem cítil ještě tak po 4 hodinách. Je opravdu decentní takže nesmrdí. Ale po nějaké době ji přestanete cítit. Ale stále ještě je zaznamenatelná. Pozor snad jen na oblečení. Nekapat na oblečení.
Obsah alkoholu je zde 70%

odkaz na codecheck:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... _50_ml.pro
přibližně: 25% červená


karafiát

Řekl bych, že tato vůně je vhodná i pro drsné muže :) připomíná mi spíše vůni holícího mýdla Bay Rum.
U této vůně bych se pozastavil. Krásně mi voní a cítím opravdu vůni Bay rum. Na krku mi tato kolínská vydržela skoro půl dne.
Asi bych se nebál zakoupit jeden kousek a otestovat. I když je kolínská trochu žluto hnědá tak nenechává fleky na kůži.
Obsah alkoholu je zde 70%
Jen upozorním, že tato kolínská obsahuje Musk ketone a Tartazin.

odkaz na codecheck:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... ologne.pro
přibližně: 27% červená



fialka

Fialka je decentní vůně, která vydrží tak půl dne. S touto vůní jsem se moc nezabíral, protože mi moc nevoněla. Ale špatná nebyla.
Otestoval jsem a vůní po fialkách (kupodivu) jsem cítil jemně ale stále tam byla.

odkaz na codecheck:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... ologne.pro
přibližně: 26% červená


odkaz na větší fotky zde: https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BoiMLqdOz0YXXMbAY
jsou tam i detailní fotky polepu se složením.


Cena se v drogeriích pohybuje od 15 - 40 Kč za 50 ml. Popravdě v supermarketech ji nenajdete musíte do malých drogerií nebo do e-shopů s kosmetikou a drogerií.

Je mi jasné, že pro někoho je to chemická splaška, ale pro někoho to určitě bude. I kdyby jen na vyzkoušení nebo jen jako dárek pro tchyni.
Já osobně o čem bych uvažoval, že bych si pořídil tak tu vůni s karafiátem. Ta mi opravdu voněla.

No nechť se každý rozhodne dle své úvahy.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) david_ul dne 05 led 2017, 22:54, celkem upraveno 5 x.
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Alpa - kolínská voda Levandule, fialka, karafiát

Příspěvek od Vousáč »

No upřímně, kdysi jsme tyhle kolínské používali při velikonoční pomlásce
a co si vzpomínám, tak vůně byly hrozné.
Osobně jsem neměl nikdy odvahu si je koupit a použít, takže držím palce při testování ...
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Alpa - kolínská voda Levandule, fialka, karafiát

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Radovane,

já je úspěšně otestoval ještě v prosinci a pak jsem je přeposlal Ježíškovi ať je rozdá.

Takže testovat už nebudu. Snad jen, když si koupím ten karafiát.

Máš pravdu.... každému to nevoní a nevonělo. Já je samozřejmě znal už od mala, ale až teď jsem to testnul.

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Alpa - kolínská voda Levandule, fialka, karafiát

Příspěvek od Drvoštěp »

S tou vůní Bay Rum u karafiátu jsi docela strefil. Taky ho mám doma. :)
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
nithro

Re: Alpa - kolínská voda Levandule, fialka, karafiát

Příspěvek od nithro »

Můžu se zeptat, kam kolegové na tyhle VPH chodíte? Mě se je bohužel nepodařilo nikde v kamenné drogerii sehnat...
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Alpa - kolínská voda Levandule, fialka, karafiát

Příspěvek od Drvoštěp »

Nevím jak u vás v Praze ale ve vesnickém krámku se smíšeným zbožím občas jsou...
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
nithro

Re: Alpa - kolínská voda Levandule, fialka, karafiát

Příspěvek od nithro »

V Praze jsem zatím bohužel neměl štěstí ani ve větší, ani v menší drogerii, přinejhorším objednám přes Internet, mno
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Alpa - kolínská voda Levandule, fialka, karafiát

Příspěvek od david_ul »

nithro píše:V Praze jsem zatím bohužel neměl štěstí ani ve větší, ani v menší drogerii, přinejhorším objednám přes Internet, mno
Ahoj kolego,

poslal jsem Ti zprávu.

Jen pro upřesnění není to voda po holení, ale kolínská.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Alpa - kolínská voda konvalinka, fialka, karafiát

Příspěvek od Vousáč »

prubni Upravse, tam je nedávno zařadili do prodeje
jinak většinou v kamenných drogeriích na menších městech

-----------------------------------------------------------------------
Teď jsem si vzpomněl , že jsem v listopadu kupoval v Tescu Alpu 378
a vedle ní se objevily i tyhle Alpské :lol: výrobky.
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Alpa - kolínská voda konvalinka, fialka, karafiát

Příspěvek od david_ul »

Dobrý večer Radovane,

tak v Tesco krámu jsem je neviděl. U nás máme jen expess tesco a tak je to hodně špatný. Kdyby jsi chtěl plesnivý chleba se slevou 70% nebo prošlé mléko dej vědět. Koupím Ti je v Tesco :)

Dnes jsem v drogerii zakoupil poslední kousky tohoto "Alpského" výrobku. Prodavačka na mě koukala podivně.

Já tuhle vůni pamatuji u dědy a babičky takže proto jsem si ji koupil. Už teď vím, že osobně zůstanu u vůně karafiátů.

Jak tu psal i kolega Petr (Drvoštěp) tak ji také sehnal v malém krámku. Holt mladí to nepoužívají. Protože to nepropaguje nějaká baletka s kopačkama nebo hromotluk na bruslích.

No já to teď osobně testnu na sobě a uvidím jak se s tím poperu.

David

9.1 2017 19:20
PS: dnes testnuto vůně karafiát. Ráno jsem ji nanesl na krk. Dvě tápnutí na lahvičku a na krk. No a můžu říci, že přes den jsem vůni cítil a ještě teď v 19:20 ji cítím. Takže dejme tomu od 9 ráno do 19 večer stále voní. Za tu cenu si myslím, že voní tedy dostatečně dlouho. Je pravda, že se mi dostala i trochu na svetr (otěrem) a na svetru ji cítím ještě teď.
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“