Holící strojek pro ženu /motýlkový/

...lidově bagry a kotvy.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od Bob76 »

Jelikož moje žena využívá moji Astru 901 skoro tak často jako já,tak pokukuju po nějakém vhodném strojku pro ni.Měl by to být motýlkový jednodušší strojek raději jemnějšího úběru. Vím je to trochu netradiční dotaz na tomto "pánském" fóru,ale zkuste nějaký strojek doporučit,díky.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od vsezved »

Právě řeším stejný problém, jen myslím, že bude vhodný i klasický strojek, který se skládá ze tří částí. Předně jsem se ženě vůbec nezmínil, že existují i strojky, které nemusí rozebírat. A pak mne zaráží jak dlouho (v řádu měsícůh dokáže používat vícebřitou žiletku.
Ten strojek musí mít i estetickou stránku, tzn měl by být barevně vyjímečný. Problém je, že žena vezme vícebřit jen jednou proti srsti a s parkerem se diví, že by jej měla použít 2x po a proti. (Dêlat osvětu je dřina).
Už jsem před objednáním Muhle r89 Rose gold, bude vhodný?
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od Bob76 »

Žena nemá ráda ty "ženské holítka",prý se to hned ucpe a Astru jen propláchne vodou a je po problému.Právě jednoduchost a motýlkový typ jí vyhovují nejlépe.Zkuste dát nějaké tipy a také případně fotku,díky.Jinak jak říkáš,osvěta je potřeba,jen nemůžu ženě vysvětlit,že na strojek nemá tlačit,pak je dořezaná.No,je to někdy /vždy/ boj :lol:
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od Zagarne »

Lady Gillette - motylek, dlouha rucka na holeni nohou. problem solved
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od Freedom »

Lady gillette se už ale "nějakou dobu" nevyrábí a tomu nejspíš bude odpovídat cena nějakého kusu v pěkném stavu. Je to spíš záležitost pro sběratele.

Nicméně Parker vyrábí nějaké motýlkové strojky pro dámy, např.:

http://www.maggardrazors.com/product/pa ... razor-tto/

Je to jen tip, zkušenost nemám. Nevím jaký je problém ho sehnat zde ...
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od Bob76 »

Píšu si,líbí se velmi,nějaké další tipy ?
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od vsezved »

Tady toto téma trochu rozebírají.
http://www.bestladyshaver.com/7-best-sa ... ors-women/
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové,

taky tímto problémem doma žiji a hledám také strojek. Co mě zaujalo byl tento motýlek Weishi 9306-C. viewtopic.php?f=69&t=1466
Nebo nějaký sice ne motýlek, ale malý Merkur.
Osobně jej také mám a jsem s ním spokojený. Nebál bych se, kdyby jej měla žena. Tedy každý svůj.

Dříve ženy měli doma malé břitvy nebo holící strojky. Díky reklamám (blbých stojků) je namasírovali tak, že si myslí, že ten či onen z reklamy je nepostradatelný a nejlepší. Při tom je to šunt.

Ale od žen pořád slyším obavy o pořezání či nevhodnosti (masírováni reklamou a plastových udělátkách) jak čepelek tak krémů či mýdel na holení.

Docela by bylo dobré založit samostatné vlákno o dámském holení. Kde by se probírali strojky, čepelky, mýdla a krémy.
Zajímalo by mě také jakou by ženy preferovali štětku. Jestli jezevce nebo syntetiku. Vepřík je na ně asi moc tvrdý. A také jestli řeší délku chlupu nebo je jim to jedno.

Bylo by dobré, aby ženy co jsou zde na fóru udělali osvětu pro ženy a nadhodili vhodnost těch a těch strojků či čepelek. No a přidali i nějakou radu jak co oholit "slušným" strojkem. Přeci jen to chce změnu techniky a cvik než se naučí na nový strojek.

David

PS: nebudeme si nalhávat mužům nebo partnerkám žen by to docela pomohlo i při výběru dárků. Přece jen je lepší se trefit do vkusu a vhodnosti dárku než každý rok dostávat bílé ponožky.
Ve vší slušnosti vím, že ženy se na toto téma s mužem bavit moc nebudou, ale rozhodně je to téma spíše o pomoci a naslouchání.
David a jeho žiletky
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od vsezved »

Jo moje žena používá škrabku a až mne děsí jak moc musí být tupá. Jednu čepelku používá děsně dlouho, již je zvyklá a tak ani neví, že existuje i jiná ostrost. Najdou se i ženy, které používají břitvu. Jednu takovou jsem poznal na setkání před dvěma roky.
U mé ženy asi moc nepochodím se štětkou, protože odmítá zabývat čas rozděláváním mýdla štětkou.
Právě mi putuje balíček s Parker 29L Women's Lavender Butterfly. Až dorazí, tak poreferuji. Zkusím si jej půjčit a oholit se s ním. Každopádně dám i postřehy od ženy.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Holící strojek pro ženu /motýlkový/

Příspěvek od Wiking »

Ja jsem daroval sve zene motylkovy strojek WEISHI.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... f62QLRVi5v

Je velmi jemny, porezat se s nim asi ani neni mozne. Je v pekne modre krabicce, takze se nikdo a nic neporeze i pri transportu. Je dost maly, na zenske ruce akorat optimalni. Jednou za 2 mesice ji velkoryse daruji nejakou kvalitni ziletku za 5 korun :lol: :lol: a ona je velmi spokojena :lol: Neni nad harmonii ve vztahu se zenou...
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“