Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Poslední návštěva: 15 pro 2018, 13:19 Právě je 15 pro 2018, 13:19

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 1 příspěvek ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začátky s břitvou
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017, 07:18 

Ahoj gentlemani,
je to asi dva týdny, kdy jsem se tu představoval jako nový člen. Tehdy jsem ještě neměl kompletní výbavu, ale vše bylo na cestě. Byl jsem tak nedočkavý začít, že jsem se rozhodl improvizovat. Nečekal jsem, až mi dojde jezevec a miska, za pět dolarů jsem koupil kance, popadl širší hrnek a začal experimentovat. Jako první jsem si vybral mýdlo COL. CONK AMBER a začal točit divočákem. Hrnek byl hluboký, štětku jsem držel jen konečky prstů. Přestože mýdlo hezky vonělo, vyšlehaná pěna nestála za moc, na tváři nedržela, samá bublina, ale soustředil jsem se spíš na tahy břitvou, tam šlo přeci jen o život. Břitvu mám nabroušenou z výroby, pečlivě jsem obtahoval dle vašich návodů, chlupy na ruce holí jak břitva :) , ale s vlasem si neporadila. To však mé odhodlání nijak nezbrzdilo. Holení šlo dobře, holil jsem břitvou dvakrát, na víc pokusů nezbyla špatně udělaná pěna, do hladka proti srsti jsem to šmikl gillettem (vzal jsem si k srdci varování, že nejvíc pořezání začátečníků je při dorovnávání detailů). Byl jsem na sebe pyšný jak páv. Vždyť jsem to dokázal. A přežil. A bylo to super.
Na druhé holení už jsem byl vybaven jezevcem i miskou. Mýdlo jsem vzal stejné, roztočil jezevce a .... nic. Výsledek byl úúúplně stejný. Kromě toho, že se mi podařil malý zářez na tváři, nepozoroval jsem rozdíl. Pěna jak kdybych šel mýt schody. Tak tohle už nebylo vybavením. Musel jsem si přiznat krutou pravdu. Bylo to mnou. Pln pokory jsem otevřel fórum a jal se studovat. Po hodině čtení jsem našel podrobný návod, omlouvám se, v tom vzrušení jsem zapomněl, čí příspěvek to byl a na potřetí, tedy DNES, to vyšlo. Pro změnu jsem si vyndal mýdlo COL. CONK BAYRUM, dopředu ho namočil, pak jezevcem setřel a roztočil. Pěna vyběhla jak ze šlehačkovače. Po nanesení na vlhkou tvář docela rychle zasychala, ale poučen předešlými nezdary jsem nenadával jí, ale sobě. Na druhé kolo jsem přidal pár kapek a pěna byla neuvěřitelná. Nádherně hustá, hladká, klouzavá a bylo jí nezvykle tolik, že jsem se nestačil divit. Když jsem jí po druhé seškrabával břitvou a po třetí gillettem (pánové, moc se omlouvám, ale než si začnu věřit ... už se o sebe tak nebojím, ale musím mezi lidi), připadal jsem si jako na snowboardu na čerstvě napadlém hlubokém prašanu. Pěny bylo dost, nadšení taky, tak jsem nanesl ještě jednou, po čtvrté. Tak tohle jste mysleli, když jste se tak zaníceně bavili o mýdlech.
Tímto bych chtěl složit poklonu tomuto fóru, neboť když se člověk řídí tím, co zde radíte, nesplete se (nebo aspoň ne tolikrát).
Líbila se mi vaše spokojenost s mýdlem Proraso. Přestože mám teď mýdel tak na pět let, po návratu do vlasti pojedeme s rodinkou snowboardovat do Itálie, určitě si je na zkoušku koupím. Sakra, už by mě měl někdo krotit :) .
Uvidíme, jak se bude má nová manýra vyvíjet dál, zatím bych se nejraději holil denně. A to jsem byl donedávna rád, že mi to tak rychle neroste :lol: .

Zamykám pro duplicitu. Pokračovat možno zde:

viewtopic.php?f=104&t=2950

Radgost

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

[ 1 příspěvek ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00