Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 22 bře 2019, 21:29 Právě je 22 bře 2019, 21:29

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 39 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20 úno 2018, 19:48 

K zabalení ti nic osobně neřeknu, protože jsem měl jenom část z každého mýdla. Pokud ale koukám na ty další dvě fotky, tak ke konzistenci, ta je u všech hodně měkká a částečně hrudkovitá. Skoro by se dalo říci, že to již není mýdlo ale krém, i když tušší krém. Barvu jsem měl u všech mýdel v celém objemu stejnou a rovnoměrnou. Ty máš na povrchu nějaký "škraloup" s hodně světlou barvou. Tvůj povrch je hodně rozdílný, než u všech mých vzorků. Já mám všechny vzorky se stejnou konzistencí v celém průřezu. Toto mýdlo vypadá rozhodně jinak než všechny předchozí a určitě bych nasměroval dotaz s fotkou na prodejce, pokud je koupeno od pana Byrtuse, tak dostaneš určitě kvalifikovanou odpověď zda je to v pořádku. Já jsem hodně na vážkách, ale nemám přímé porovnání.
Ještě bych dodal, že barva je u každého mýdla Razor Master různá, bílou asi moc ani nehledej. Jsou to různé odstíny od krémové po hnědou a kdoví jakou ještě (sám ty barvy ani neumím popsat ale jsou od béžové po hnědou). Z některého mýdla vychází i tmavší pěna.

Naposledy upravil(a) vsezved dne 21 úno 2018, 18:36, celkem upraveno 2 x.

PříspěvekNapsal: 20 úno 2018, 19:49 

Díky zkusím mu napsat ;)

PříspěvekNapsal: 21 úno 2018, 18:32 

Nedávno jsem při inventuře mýdel narazil na vzorky z břitevnického balíčku a našel v nich mýdlo Juha. Už na první pokus se mi podařilo vyšlehat kopec úžasné pěny. Holení proběhlo také na jedničku. V návalu nadšení jsem rozšířil sbírku mýdel a objednal si variantu Toivo. Dnes dorazilo a musím říct, že ta vůně to je teda něco. Když jsem přivoněl, nevrátil jsem se v čase k dělání táboráků, ale k vymetání komínu. Zajímavá vůně, jen s vyzkoušením asi počkám až mi dorazí další štětka. Tu si asi dočasně nechám jen pro tohle mýdlo.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2018, 18:50 

Zdravím ;) tak s panem Byrtusem jsem se spojil dám sem mejla od něj snad se nebude zlobit :o Dobrý večer,
podle fotek je pravda, že to nevypadá standardně. Ono to mýdlo je obecně hodně
měkké a má takovou krémovou až nahnědlou barvu. Každopádně s tím bílým škraloupem
jsem se ještě nesetkal.

Prošlé být nemůže. Byla to várka mýdel, kterou Razor Master vydal až v prosinci
2017 a nám mýdla dorazila minulý týden. Navíc žluklé, prošlé mýdlo by nevonělo.
Já Razor Master sám používám a některá mám 2 roky stará a jsou pořád v pohodě.

Já fotky pošlu přímo výrobci. Pan Jari, který vymyslel recepturu, je velmi
ochotný, tak jsem sám zvědavý, co nám k tomu řekne.

Hned druhý den mi volal a prý je možný že to mýdlo někde asi přemrzlo a proto se tak začalo drolit :roll: Nicméně mi poslal jiný a chtěl abych je pak porovnal. ;) To druhý bylo na pohled ještě ošklivější :D :D než to první :D :D ale vonělo jako to první, nedrolilo se, bylo takové měkčí, tak uvidím jak dlouho to vydrží. S tím prvním jsem se holil na zkoušku ;) :D při šlehání pěny jsem se až lekl jak rychle vyskočila :D a kolik jí bylo ;) Nejsem žádný odborník, ale můžu říct že to asi bylo moje nejlepší oholení břitvou ;) a to jí určitě nemám bohužel ostrou :( vousy asi dobře to mýdlo změkčilo, břitva krásně klouzala ;) vyrážka žádná :D jen pár pupínků ale to je u mě normální :D :D nemusel sem to dočišťovat bagrem ;) jako téměř vždycky musím :roll: a to jsem na sebe na oholení přísný ;) snažím se to mít na dětskou prdel :D tak ještě se naučit to broušení ;) :D to mě trápí nejvíc :( nedavno jsem tu četl, že tu jeden poprvé nabrousil břitvu aby řezala vlas jen na dvou kamenech jeden 4000/8000 a poslední 12000 tuším to mi zase dodalo trošku kuráž vím že to určitě není jak od mistrů tady ale ;) ;) zatím tedy o tom rok jen čtu nemám žádný :D :D bojím se toho :roll:

PříspěvekNapsal: 23 úno 2018, 19:02 

Zapomněl jsem fotky nového :roll: https://ladber.rajce.idnes.cz/nove_mydlo/

PříspěvekNapsal: 24 úno 2018, 09:38 

Na první pohled nic moc, vypadá to jako takové " lojové mýdlo" , přeji co nejlepší vlastnosti.

Jinak některá italská měkká mýdla dokážou během roku měnit barvy až se člověk diví co to vlastně má a přitom voní a mají holící vlastnosti suprovní.

PříspěvekNapsal: 24 úno 2018, 10:33 

Pan Byrtus je správný chlap.. A toho vzhledu mýdla bych se nebál ;) Mám od nich už třetí mýdlo RM a vzhledově jsou dost zvláštní, ale na holení nejlepší, co jsem měl. Na Břitvu nepoužívám nic jiného :) A ještě doporučení. Vždy nechat mýdlo přes noc vyschnout.. Otevřené. Pokud děláš pěnu přímo z mýdla stetkou. Povedlo se mi v krabičce nechat trochu vody, zavřít ji a po asi dvou dnech se mýdlo změnilo v kašičku. Dost mě to vyděsilo, ale po vyschnuti bylo zase ok. Takže vždy nechám mýdlo pp holení do druhého dne otevřené a vše ok.. :)

PříspěvekNapsal: 13 úno 2019, 21:31 

Zdravím břitevníky,

mýdla Razor Master jsou dlouhodobě moje oblíbená. Bohužel tato mýdla končí a už se nevyrábí.
Pan Jari, který mýdla vymyslel, před několika lety prodal licenci finské síti barbershopů.
Bohužel loni mezi nimi vznikly nějaké problémy a došlo to až k tomu, že nám bylo před pár týdny
oznámeno, že výroba skončila, značka Razor Master byla zrušena. Což je škoda.

Pokud tedy máte mýdla rádi, tak doporučuji neváhat. Samozřejmě můžete využít
břitevnickou slevu, po zadání slevového kodu FBRITVA v košíku:
https://www.luxusni-holeni.cz/kategorie/razor-master/

Mějte pěkný den.
Michal Byrtus

PříspěvekNapsal: 14 úno 2019, 06:20 

To je velká škoda. Zrovna včera jsem se oholil s Razor Master Toivo. Těšil jsem se, že je třeba časem otestuji všechny.

[ 39 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4

Všechny časy jsou v UTC+01:00