Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 20 zář 2018, 00:55

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 12 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 28 úno 2018, 11:27 

Kanadský výrobce holících strojků má svůj brand i u čepelek.
Ty se jmenují: ROCKWELL BLADES - SWEDISH STAINLESS STEEL DOUBLE-EDGE

Samotná krabička obsahuje 5 ks čepelek. Každá čepelka je v samostatném papíru ještě s voskovým papírem. Bohužel bez lepíků.

Samotné holící strojky si nechá vyrábět v Číně.
U čepelek to bude jiné. Co jsem dohledal tak spekulativní řeči říkají, že se jedná o čepelky Voskhod nebo Rapira Super Swedish Stainless. Ale nemám to podložené. Jen jednu zmínku jsem našel.
Další info co jsem našel je, že čepelky jsou vyráběny v Bangladéši společností Samah Razor Blades Industries http://srbil.com/
Tím pádem by byly čepelky Rockweel stejné jako čepelky Sharp nebo Champion.

Ještě jsem je netestoval. Jen rozbalil a nafotil.

Cena v Čechách je 21 Kč - 32 Kč.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 11 dub 2018, 16:39 

Ahoj Davide, už jsi žiletky testoval? Já ano a musím se přiznat, že jsem byl docela zklamaný.

PříspěvekNapsal: 11 dub 2018, 19:10 

Ahoj Michale,

popravdě zatím jsem testoval teď Feather club single edge a na Rockwell se teď chystám. Ale také jsem slyšel, že čepelky sedí málo komu.

Přitom by měli být dobré. Protože to vychází z čepelek Champion a ty jsou ostré (údajně). Ty jsem chtěl také testovat, ale bohužel jsem se k nim nedostal.

Uvidíme jaké budou.

David

PříspěvekNapsal: 12 dub 2018, 19:15 

Zdravím, ja so žiletkami tiež nie som spokojný. Možno že ostré sú dosť, ale podľa mňa je slabá výdrž. Prvé oholenie po okorkovaní v pohode, ale po druhom oholení už putuje žiletka preč.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2018, 19:19 

V jakém strojku jsi ji zkoušel? Já ve starém Gillette slim adjustable nastaveném na stupeň 4 a bez korkování se mi zdála tupá. Už jsem vyzkoušel tři kousky.
Postupně můžu vyzkoušet Muhle R89, Timor, Astra 901, Qshave, Gillette Slim Twist a řadu dalších. Jen nevím jestli mám dostatek pokusného materiálu :-)

Naposledy upravil(a) lahcim dne 12 dub 2018, 20:29, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2018, 20:08 

Určitě bych ji zkusil v jiném strojku. Ve slim adjustable jsem ji též nedocenil, přišla mi nejlepší asi Perma Sharp. Hodně záleží na nastavení. Jinak mi Rockwell kvalitou a výdrží přijde někde mezi zelenou Astrou a Perma Sharp. Korkovat Rockwell není nutné, u této žiletky nemám potřebu.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2018, 22:52 

Ja som ju skúšal v Muhle R89, Merkur 37C a aj v Rockwell 2C. Myslel som si, že v Merkure niečo vydrží, ale nič. Neviem, či je nutné ju korkovať alebo nie, ale po korkovaní sa mi zdala o dosť lepšia. Žiletky som daroval otcovi, nech sa on s nimi trápi. :lol:
Inak jednu krabičku som mal prázdnu.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2018, 06:33 

Dobré ráno všem.
I já jsem tyto žiletky vyzkoušel v Gillette Super Adjustable a musím říci, velké zklamání. Zkusil jsem nastavení 5 a 3 (používám u jiných žiletek), okorkovana i neokorkovana. Výsledek stejný žiletka jakoby tupá, špatné oholení a velké podráždění. Abych jim tedy nekřivdil zkusím je ještě ve strojku s hlavou R89 ale zatím jsem nenašel odvahu.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2018, 10:29 

Dobré ráno všem.

tak Vážení kolegové jsem na tom stejně jako Vy.
Vyzkoušel jsem postupně
Merkur 37c slant - špatný. Tahalo to.
Qshave Futur - špatný. Jindy jsem oholený na dva průtahy zde čtyři jedním směrem. Jsem podrážděný. Holím se na 4-5 doholuji na 1-3.
Merkur Classic 1904 - zde jsem myslel, že bude favorit,ale zdá se, že strojek se zadrhává. Myslel jsem, že je to šlehačkou, že je moc hustá. Udělal jsem vodovou. Bylo hodně cítit jak to taká vous a jako by čepelka hodně tahá a neseká, ale krájí.
Muhle R41 - zde jsem 100% věděl, že bude čepelka dobrá. Ale... už to šlo, ale stejně čepelka tahá.
Hlava Muhle R89 - stejný výsledek jako kolegové. Šlo to, ale nebylo to ono.
Schválně jsem na každý strojek vzal novou čepelku a kvalita mě nějak nepřesvědčila. U mě tedy bohužel čepelka na jedno oholení. Není ani na doholení do hladka. Prostě tahá. Nechci hanit značku, ale zdejší kolegové nejsou spokojeni ani se strojky. Je to škoda. Člověk myslel, že to bude pecka a, že si jej koupí. Po přečtení pár recenzí mě chuť přešla.
Ještě tu je jedna možnost třeba bude čepelka dobrá do shavetty.

Ani si nepřejte vědět jak to bylo dnes ráno po oholení s VPH. Ještě teď jsem jako rak a jsem v jednom ohni.
Jinak běžné holení mám čtyřmi směry a bez podráždění.

David

PříspěvekNapsal: 14 dub 2018, 00:28 

Američania asi nevedia čo je to kvalita alebo zlé recenzie mažú alebo mimo svoj trh posielajú nepodarky. Všimol som si, že produkt má 5 hviezdičiek, každý ho vychvaľuje do neba a keď mi príde zásielka, tak pozerám, že čo je to za Čínu. Kvalita blížiaca sa nule, ktorá nezodpovedá cene.
Na stránke Rockwell Razors majú žiletky 145 recenzií, z toho 122 ľudí im dalo 5 hviezdičiek. Buď majú iné žiletky ako ja alebo sa doteraz holili pazúrikom...
David to pekne zhrnul, že sú to žiletky na jedno oholenie. Nedávno som si kúpil Personna platinum 10 kusov za 1€ a veľmi sa mi osvedčili.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 12 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00