Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vsezved »

Přesně tak. Pokud je strojek alespoň trochu agresivnější, myslím tím, že ostří přesahuje přes hřeben, důležité je netlačit a odpustit mu nějaké nedokonalosti. Jedině tak můžeš zjistit jeho limity a kvality. Stejné sem to měl s břitvou. Dlouhé hledání a ne vždy dokonalý výsledek. Vždy když sem si byl jists nějakou břitvou a přitlačil sem, tak nastal problém. Nakonec jsem zjistil, že při holení potřebuji větší hmotnost holícího nástroje, která mi pomůže překonat přípapné poskočení ostří při holení v proti směru. Jako samozřejmost beru dobrou ostrost žiletky, nebo břitvy.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od doki »

dnes sme v práci trošku upratovali, a našli sme toto, kolega to chcel vyhodiť :-) originál zabalené žiletky, nepoužité, je na nich znak 1960, netuším či to je rok výroby, alebo nejaký tajný kód, pripadajú mi byť veľmi tenučké

Obrázek
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od MartinB »

Takový krásný retro nález!
Srdce znalce poskočí. ;)
Gratuluju.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od doki »

teda tá ma ale dorafala, zlatý fatip, ten je oproti nej v mojích očiach holítko pre deti, pri holení som mal pocit akoby bola prisatá na tvár, asi to robí spodná časť hlavy bez vrúbkovania ktorá dokonale zotiera mýdlo, ako formula s predným spojlerom :-) chcel som to na holenie, pôjde preč z domu :(
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od MartinB »

No a u mě je to naopak - Soluna mě velmi vyhovovala - Fatip piccolo už tolik ne, vysvětluju si to nízkou hmotností Soluny, čímž mám lepší cit v záběru a jedu s minimálním přítlakem-u těžkých strojků to neumím.
Ale vystihls ten pocit jakoby "přisátí " strojku k pokožce - ten pocit si vybavuju. :)
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Vousáč »

Překrásný nález, gratuluji. ;)
V noci slyším i vousy růst
timi
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2016, 19:48
Bydliště: Praha 10

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od timi »

Solunu jsem dostal od babičky po dědovi. Asi jí moc nepoužíval, vypadá jako nová. Jen k ní nemám krabičku. Používám jí v práci. Mám v ní zelenou Astru. Vždy si jen opláchnu tvář studenou vodou a seškrábu vousy. Pěkně to kouše. Když náhodou zapomenu, že jsem dal ostrou planžetu, tak mám červený krk.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Bob76 »

Spíš by to chtělo teplou vodu a nějaké to mýdlo /jinak v nouzi se dá použít i gel či pěna ve spreji,je to lepší jak nic :-) / .Pak určitě i ten pocit při holení /po holení/ bude lepší.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Svätobor
Příspěvky: 16
Registrován: 19 bře 2018, 10:13

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Svätobor »

Zdravím všetkých. Minulý týždeň mi poštou došla úplne nová, nepoužitá Soluna, vyrobená v roku 1982. Som nadšený z kvality oholenia týmto strojčekom. Holím sa každé ráno a zatiaľ každé jedno oholenie solunou bolo úplne dohladka. Používal som doteraz nemecký nastaviteľný merkur progres 500 a muhle r108. Holilo sa snimi tiež vcelku dobre, ale nie vždy to bolo úplne dohladka. Soluny som sa trocha bál, či nembudem mať podráždený krk, ale úplne mizivým prítlakom nemám žiadne podráždenie tváre ani krku. Je to najlepší strojček, aký som doteraz mal. A je vyrobený v roku, kedy som sa narodil, takže je mojím favoritom. Ten strojček je navyše štýlový a pekný....
Marcel95
Příspěvky: 7
Registrován: 22 srp 2019, 02:28

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Marcel95 »

Zdravím, chlapci!
Raz sa tu riešilo, či by stálo za to, obnoviť výrobu Soluny. Ruský bloger Vadim Ivanov z kanálu Homelike shavnig takžmto spôsobom obnovil sovietsku klasiku SPORT-14 a vytvoril z nerezu strojček START. Teraz uvažuje spraviť niečo podobné so Solunou. Čo si myslíte o takom počine?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=E0JEvwLJ9GU&t=1s[/youtube] video Soluny

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nRzSrXO6Haw[/youtube] video Starta
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“