Koupě první břitvy

Všeobecné dotazy na břitvy
soulfish
Příspěvky: 11
Registrován: 13 pro 2014, 22:57

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od soulfish »

Vinci píše: 07 pro 2015, 21:57 Bolo potrebné brúsenie alebo bolo fajn od výroby?
Už to po té dlouhé době asi nebude nejaktuálnější, ale břitva byla v pohodě a hezky přeřízla vlas v testu. Holilo se s ní parádně.
JBaumann
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2019, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od JBaumann »

Ahoj všem!
Chtěl bych se začat holit břitvou a zvažuji první koupi. Po zevrubném přečtení fóra jsem přišel k názoru, že bych měl mít 1/4 dutý nebo klínový výbrus, jelikož mám tvrdší vousy. Mohli byste mi prosím nějakou vhodnou doporučit? Většina břitev co jsem našel jsou plnoduté výbrusy. Na ebay jsem našel tyto dva kousky, ale je to aukce tak nevím jestli je některou pro mně reálné koupit.

https://www.ebay.com/itm/NICE-BIG-WEDGE ... 4096070987

https://www.ebay.com/itm/GORGEOUS-WADE- ... 4094319951

Jěště doplním, že břitva by nebyla na "plné" holení, jen na líce a později zaholování pod krkem (mám vousy). Za tipy děkuji.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od ater »

Mohl bys zkusit i Gold dollar z Číny, má sice plnoduty vybrus, ale je to tak humpolacky, že je břitva výrazně tužší než historicke plnodute vybrus a nebo novodobá evropská výroba.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od FerencH »

To: JBaumann – ty fotky z ebay jsou "až moc pěkné", jen aby to nebylo vyleštěno na kotouči nějakým filcem - tím by mohla být zvýšená teplota a ovlivněná mikrostruktura materiálu. Takováto koupě může mít za následek vyhozené peníze, nepůjde již správně naostřit.
---
Jak píše ater v 1. fázi kup Gold Dollar na ebay nebo na Aliexpress.. za 80,- – 100 kč. Dražší GD nemá význam, čepel bude stejná. Alespoň vyzkoušíš zda tě holení Břitvou chytne a vydržíš u toho, pak dále potřebuješ alespoň kožený řemen na obtahování a někoho, kdo Ti Břitvu nabrousí + pak chuť do toho jít - zejména. Těch vstupních podmínek pro START je více. Kdybys ve svém profilu zviditelnil kde cca bydlíš, by se To možná ozval někdo na nabroušení v blízkosti tvého bydliště. F

EDIT
to PetrS: - Ano – přesně. Pan mohutně leštil až je zjevné, jak má zaprášený ruce od ocelového prachu :o :mrgreen: , F
No vidíš - Pražák, zde jsou šikulové, snad se Ti někdo na nabroušení ozve
Naposledy upravil(a) FerencH dne 28 led 2019, 11:21, celkem upraveno 3 x.
JBaumann
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2019, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od JBaumann »

To: Ater, FerencH. Děkuji za tip kouknu se na ty Gold dollary. Štětku a mýdlo už mám, s koupí řemenu počítám. Jinak jsem z Prahy.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od PetrS »

Obě fotky ukazují na "vášnivé" leštění až zmizely původní hrany výbrusu a čepele u fazet jsou proleštěné do zvlnění.
Když wintage, tak v původním stavu.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
milosk
Příspěvky: 63
Registrován: 20 bře 2018, 15:20

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od milosk »

Za mne,než gold dollar, bych doporučil ZY430, je mnohem lépe zpracovana cepel.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od Radgost »

Gold dollarky chlapi doporučují proto, že jim těchto výrobků prošlo rukama už nespočet a v případě problémů při broušení dokáží poradit od pasu, že kde může být problém.
Lewia
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2019, 19:27

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od Lewia »

Ahoj,
chtěla by jsem si (pro sebe) koupit 1.břitvu. Mohl by mi tady, prosím, někdo doporučit něco kvalitního a cenově dostupného? Dočetla jsem se, že nejlepší je kupovat 5/8 a TI, ale dokud nemám ověřeno, že je břitva pro mě, nechci do toho investovat 4k.
Děkuji, budu velice vděčná za jakkýkoli tip.
PS = jsem levák. Doufám, že je možné se holit břitvou i levou rukou.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Koupě první břitvy

Příspěvek od Zipíno »

Ahoj!
Pokud skutečně nevíš, jestli je Břitva tvůj šálek kávy, tak začni výše zmiňovanými Gold Dollar. Břitva i s prvotním nabroušením je někde na 7 - 8 stovkách. A materiál je to kvalitní.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“