Muhle R41 2013 ?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od david_ul »

Dobrý večer kolegové,

vím, že jsem zde rozvířil debatu o vhodných čepelkách ke strojkům.

Poslední dobou si nemůžu vynachválit kombinaci Muhle R41 a čepelky Polsilver (jak z Brna tak originál z Polska) :)

Když to úplně shrnu tak mi sedí tato kombinace strojek čepelka a krém na holení. R41+Polsilver+krém na holení WARS. No a štětec Muhle vepřík.

Ale jak se zde píše skoro všude každému sedí něco jiného.

David
David a jeho žiletky
cosanostra
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2017, 20:45

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od cosanostra »

Dobrý den,

můj příspěvek se nebude týkat pouze strojku Muehle R41, ale nechtěl jsem zakládat nové vlákno, když jsem tu nový. K mokrému holení bagrem jsem se dostal před několika měsíci. Dříve jsem se holil klasicky Machem3, Fusionem. Už mě nebavilo vyhazovat peníze za předražené násady a chtěl jsem zjistit, zda neexistuje lepší alternativa. Nejprve jsem si koupil bakelitový Wilkonson se syntetickou štětkou a krém na holení v Tescu. Na YT jsem shlédl nějaká videa ohledně holení namokro, dále jsem četl články na zahraničních fórech, až jsem se dozvěděl, že existuje i česká verze (břitva.cz).

Po pár oholeních bakelitem jsem usoudil, že bude lepší si pořídit něco lepšího a tak jsem si objednal strojek Edwin Jagger DE89 se štětkou z jezevce. Po pročtení hromady recenzí jsem zjistil, že tento bude pro začátečníka nejvhodnější. Holení s ním mě začalo bavit, přestože jsem se párkrát pořezal. Nikdy jsem se s ním ale neoholil dokonale na BBS. Proto jsem si objednal agresivnější strojek Muehle R41. Nemám ho tak dlouho, ale zaráží mě, že přestože se tvrdí, že je jeden z nejagresivnějších, tak jsem se s ním téměř nepořezal, na rozdíl od EJ 89. Možná je to tím, že si dávám bacha, možná se mi zlepšila technika, nebo je to i tím, že je to novější hlava 2013. Holí se mi s ním dobře, ale občas to tahá. I design se mi moc líbí.

Dále mám v merku Merkur 37c. Líbí se mi a rád bych doplnil mou skromnou sbírku o slant. Recenze má dobré, ale někde jsem slyšel, že Merkur má docela dost zmetků. Mimochodem, slant si můžu udělat i z normálního strojku, pokud si ho nahnu, ne? :) I když tam je asi žiletka jinak položená.

Jinak se mi snad nikdy zatím nepovedlo oholit dohladka na BBS. Chápu, že bagr díky jednomu břitu méně dráždí pokožku než vícebřit, ale v hladkosti ho podle mě nemůže překonat.
Co přesně je oholení na dětskou prdelku? Já mám dost tmavé fousy, hustota průměrná, tvrdost asi střední až tvrdší. Po oholení jsou kořínky stále viditelné. Je to správně? Pokud bych to doholil "škrabkou", tak by to bylo lepší.

Zdraví Boris
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od vsezved »

Ahoj Borisi, vítej na našem fóru.
U mne je při oholení na BBS ("dětskou prdýlku") oholení úplně na hladko, t.j. na tváři nejsou cítit žádné vousy ani po přejetí proti směru. Po použití VPH se zbytek vousů ještě trošinku zatáhne do kůže. Pokud se oholím večer, tak ráno po přejetí po tváři v proti směru růstu již cítím, že vousy začaly růst. Vousy mám tmavé a vždy jsou po oholení na BBS vidět. Oholení úplně na hladko záleží na mnoha faktorech, poslední průchod doporučuji určitě proti růstu, jinak se mi na hladko nepodaří oholit. Určitě ale hol s citem a bez tlaku. Při přitlačení se ostří odvděčí podrážděním pokožky. Pro trénování bez tlačení se mi osvědčila břitva a teď již jsem schpen se oholit i velmi agresivním strojkem. Při holení proti směru je velmi důležitá dobrá ostrost čepele a napnutí pleti.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja mám tvrdé fúzy a čierne. Oholenie dohladka a denne s takými fúzmi je veľmi ťažké no aj výzva. Pozor zbrúsená koža bude síce hladká ale podráždená a čierne fúzy bude vidno ešte viac dokonca budeš vyzerať ako neoholený. Borisovi sa osvedčila R41 a nie R89. Úplne chápem. R41 zadrháva no treba vydržať a každý deň trénovať a nesústrediť sa na BBS ale na podráždenie.
Najneskôr po týždni budeš oholený do hladka bez podráždenia a bez zadrhávania.
Parker je tiež agresívny a nezadrháva. Napriek tomu kto zvládne R41 nevymení ho len tak hneď za Parker. To holenie je totiž úplne iné akési bezpečnejšie. Neviem ten pocit dobre popísať ale Parker je super v tom že dáva žiletke slobodu byť a holiť podobne ako britva. R41 si stále drží charakter safety razor strojčeka no súčasne to nie je škrabka ale poriadny zaberák ako hlboká orba.

Takže ešte raz: Boris trénuj R41 honenie bez podráždenia aj na úkor toho že nebudeš hladký. Koža sa ti odmení akýmsi zhrubnutím a vtiahne konce fúzov dovnútra. Potom zažiješ ten pravý pocit BBS a nepodráždi ťa ani vlastný letný slaný pot. A nezabudni na dobrú a správne nanesenú penu. Musí to byť pena nie len mydliny. Musí mať v sebe veľa vody ale nie na úkor mydla. Votrieť poriadne aj keď holíš jednodňové strnisko. A zakryť ďalšou penou aby chránila spodnú vrstvu pred vysychaním. Trošku počkať. Po holení musíš mať problém ju zmyť. Vtedy vieš že bola dobrá a dobre nanesená.
cosanostra
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2017, 20:45

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od cosanostra »

Ahoj Vsezved a Slovak Boy,

díky za rady. Pořád trénuju, ale ne tak často. Holit se denně mně osobně přijde zbytečnost. Holím se asi jednou týdně. Většinou 2 tahy a doholování na bradě a sanici. Přijde mi, že mi trochu ztvrdly fousy. Podráždění mívám minimální.

S tou pěnou jsem si všimnul, že mi někdy nejde pořádně nanést na obličej. Pak si ji stírám štětkou ze strany na stranu. Asi je to špatnou konzistencí. Používám zelené mýdlo Proraso. Teď jsem si koupil Barbus classic. Chci ho zkusit spíš z hecu. Zaujalo mě, že se tu najde skupina lidí, kteří mají v oblibě dost laciné přípravky na holení značek z ČSSR. A to nikoli proto, že by neměli na lepší. Co je k tomu vede? Nostalgie, funkčnost, ekonomičnost?
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od vsezved »

Když je řeč o těch laciných přípravkách, tak tam řadím i VPH Windsor Fresh. Internet tvrdí, že stojí od 54Kč a já ji rozhodně nepoužívám kvůli nízké ceně ale pro svoje vlastnosti, je prostě super a dostupná na každém rohu.
Uživatelský avatar
ladber1
Příspěvky: 92
Registrován: 25 bře 2017, 21:19
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ladber1 »

cosanostra píše: 02 srp 2017, 00:03 Dobrý den,

můj příspěvek se nebude týkat pouze strojku Muehle R41, ale nechtěl jsem zakládat nové vlákno, když jsem tu nový. K mokrému holení bagrem jsem se dostal před několika měsíci. Dříve jsem se holil klasicky Machem3, Fusionem. Už mě nebavilo vyhazovat peníze za předražené násady a chtěl jsem zjistit, zda neexistuje lepší alternativa. Nejprve jsem si koupil bakelitový Wilkonson se syntetickou štětkou a krém na holení v Tescu. Na YT jsem shlédl nějaká videa ohledně holení namokro, dále jsem četl články na zahraničních fórech, až jsem se dozvěděl, že existuje i česká verze (břitva.cz).

Po pár oholeních bakelitem jsem usoudil, že bude lepší si pořídit něco lepšího a tak jsem si objednal strojek Edwin Jagger DE89 se štětkou z jezevce. Po pročtení hromady recenzí jsem zjistil, že tento bude pro začátečníka nejvhodnější. Holení s ním mě začalo bavit, přestože jsem se párkrát pořezal. Nikdy jsem se s ním ale neoholil dokonale na BBS. Proto jsem si objednal agresivnější strojek Muehle R41. Nemám ho tak dlouho, ale zaráží mě, že přestože se tvrdí, že je jeden z nejagresivnějších, tak jsem se s ním téměř nepořezal, na rozdíl od EJ 89. Možná je to tím, že si dávám bacha, možná se mi zlepšila technika, nebo je to i tím, že je to novější hlava 2013. Holí se mi s ním dobře, ale občas to tahá. I design se mi moc líbí.

Dále mám v merku Merkur 37c. Líbí se mi a rád bych doplnil mou skromnou sbírku o slant. Recenze má dobré, ale někde jsem slyšel, že Merkur má docela dost zmetků. Mimochodem, slant si můžu udělat i z normálního strojku, pokud si ho nahnu, ne? :) I když tam je asi žiletka jinak položená.

Jinak se mi snad nikdy zatím nepovedlo oholit dohladka na BBS. Chápu, že bagr díky jednomu břitu méně dráždí pokožku než vícebřit, ale v hladkosti ho podle mě nemůže překonat.
Co přesně je oholení na dětskou prdelku? Já mám dost tmavé fousy, hustota průměrná, tvrdost asi střední až tvrdší. Po oholení jsou kořínky stále viditelné. Je to správně? Pokud bych to doholil "škrabkou", tak by to bylo lepší.

Zdraví Boris
Ahoj mě se na dětskou prdelku osvědčil Kent a zatím s jakoukoliv žiletkou a bez problémů. https://www.luxusni-holeni.cz/detail/ke ... i-strojek/ Měl jsem Holicí strojek Mühle R89 Twist, tam mi strašně vadilo nandavání žiletky, že se musí točit kolečkem, tak sem ho daroval synovi :D ať se nervuje on :D Navíc mi u něj vadilo špatné držení s mokrýma rukama klouže z ruky, je těžký ;) Kent obrovská spokojenost. Holení s břitvou na dětskou prdelku se mi zatím nedaří :( a pomalu mě opouští to prvotní nadšení a začínám mít pochyby, že to s tou břitvou vůbec jde :lol: jsem začátečník, zkouším veškeré způsoby a zatím nic :lol:
Kent BLK4,Kent KDSR3,Mühle R89 Twist,Mühle Vivo Plum Treewood Pure Badger,Dovo Black 101581, Ralf Aust 5/8" Rasiermesser mit Rundkopf, Jezevčice prům. 28  medový Ovangkol PS
Keso
Příspěvky: 91
Registrován: 18 zář 2013, 21:25
Bydliště: Vinosady, Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Keso »

Caute

predvcerom sa mi podarilo zlomit zavit na R41, tak som z toho ostal prvy den v soku ze som sa neholil. Dnes mi ale napadlo skombinovat vrchnu cast a rucku z EJ89 a spodny hreben z R41.
Celkom zaujimava kombinacia z toho vysla.
Skusal to este niekto?
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Radgost »

Já mám takovouto kombinaci s hlavou ze Soluny a ručky z Parkera.
lyristes
Příspěvky: 21
Registrován: 08 pro 2014, 14:26

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od lyristes »

ladber1 píše: 18 srp 2017, 20:02
cosanostra píše: 02 srp 2017, 00:03 Dobrý den,

můj příspěvek se nebude týkat pouze strojku Muehle R41, ale nechtěl jsem zakládat nové vlákno, když jsem tu nový. K mokrému holení bagrem jsem se dostal před několika měsíci. Dříve jsem se holil klasicky Machem3, Fusionem. Už mě nebavilo vyhazovat peníze za předražené násady a chtěl jsem zjistit, zda neexistuje lepší alternativa. Nejprve jsem si koupil bakelitový Wilkonson se syntetickou štětkou a krém na holení v Tescu. Na YT jsem shlédl nějaká videa ohledně holení namokro, dále jsem četl články na zahraničních fórech, až jsem se dozvěděl, že existuje i česká verze (břitva.cz).

Po pár oholeních bakelitem jsem usoudil, že bude lepší si pořídit něco lepšího a tak jsem si objednal strojek Edwin Jagger DE89 se štětkou z jezevce. Po pročtení hromady recenzí jsem zjistil, že tento bude pro začátečníka nejvhodnější. Holení s ním mě začalo bavit, přestože jsem se párkrát pořezal. Nikdy jsem se s ním ale neoholil dokonale na BBS. Proto jsem si objednal agresivnější strojek Muehle R41. Nemám ho tak dlouho, ale zaráží mě, že přestože se tvrdí, že je jeden z nejagresivnějších, tak jsem se s ním téměř nepořezal, na rozdíl od EJ 89. Možná je to tím, že si dávám bacha, možná se mi zlepšila technika, nebo je to i tím, že je to novější hlava 2013. Holí se mi s ním dobře, ale občas to tahá. I design se mi moc líbí.

Dále mám v merku Merkur 37c. Líbí se mi a rád bych doplnil mou skromnou sbírku o slant. Recenze má dobré, ale někde jsem slyšel, že Merkur má docela dost zmetků. Mimochodem, slant si můžu udělat i z normálního strojku, pokud si ho nahnu, ne? :) I když tam je asi žiletka jinak položená.

Jinak se mi snad nikdy zatím nepovedlo oholit dohladka na BBS. Chápu, že bagr díky jednomu břitu méně dráždí pokožku než vícebřit, ale v hladkosti ho podle mě nemůže překonat.
Co přesně je oholení na dětskou prdelku? Já mám dost tmavé fousy, hustota průměrná, tvrdost asi střední až tvrdší. Po oholení jsou kořínky stále viditelné. Je to správně? Pokud bych to doholil "škrabkou", tak by to bylo lepší.

Zdraví Boris
Ahoj mě se na dětskou prdelku osvědčil Kent a zatím s jakoukoliv žiletkou a bez problémů. https://www.luxusni-holeni.cz/detail/ke ... i-strojek/ Měl jsem Holicí strojek Mühle R89 Twist, tam mi strašně vadilo nandavání žiletky, že se musí točit kolečkem, tak sem ho daroval synovi :D ať se nervuje on :D Navíc mi u něj vadilo špatné držení s mokrýma rukama klouže z ruky, je těžký ;) Kent obrovská spokojenost. Holení s břitvou na dětskou prdelku se mi zatím nedaří :( a pomalu mě opouští to prvotní nadšení a začínám mít pochyby, že to s tou břitvou vůbec jde :lol: jsem začátečník, zkouším veškeré způsoby a zatím nic :lol:
Ten strojek od Kentu mám taky, už asi 2,5 roku. Jsem s ním spokojený, ale stejně mě láká vyzkoušet R41. Není tu někdo, kdo má doma oba strojky a vyjádřil se, o kolik je R41 agresivnější oproti tomu Kentu KDSR3?
Díky.
strojek: Mühle R41, Gillette Rocket HD 500 (snad se dočká renovace)
žiletky: Feather, Perma Sharp
štětka: HJM nom Gustav 81CR
mýdlo: Proraso
VPH: 4711, Tabac, Old Spice Original, Alpa
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“