Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Zastavme se na chvíli a potěšme krásou ladných křivek…
Odpovědět
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od FerencH »

Ahoj. Svých 6 dam mám již nějaký ten pátek nabroušené a jelikož nemám co brousit a chci vyzkoušet i jiné náležitosti (střenky atd.) objednal jsem si ty GD, 85,- kč/kus – to je zadara, střenky běs. Přišly mi z Aliexpress 2 kusy GD #66 za $ 7,2.
--
Na fóru jsem čet že mají plnodutý výbrus…. ale není to spíše až do klínu?
--
A s prominutím (nějak jsem zde fotky nových GD nezahlídl) proto vkládám i foto jak vypadají po koupi. F
91 GD No66.jpg
92 GD výbrus.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Bob76 »

Již Ater v některém vlákně psal,že jsou trochu "humpolácké" zkrátka silnější hřbet a hrubé rysy. Mohly by směle konkurovat klínovým břitvám,/také se na pár kousků chystám/.Ale povětšinou je nutno upravit stabilizátory a trochu je potahat po hrubších kamenech /lépe DMT/ na srovnání čepele i hřbetu. Lze najít pěkné rovné kousky,ale i pěkné šavle,ale zase za ty peníze se to hodí.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od FerencH »

A takhle je ostří GD jak to přišlo z Číny. Dle prvního foto je takto ostří na jedné břitvě a ze dvou třetin i na druhé břitvě a další foto - poškubaného ostří na druhé břitvě v 1/3 délky směr před špičkou. Ale to spraví kameny, už se těším. F
93 GD Ostří čína.jpg
94 GD Ostří čína.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od PetrS »

Velice zdařilé snímky - povedlo se světlo a stín.

Takové ostří je ještě relativně "dobré" protože je tam jen jedna fazeta, ale zato je pořádně orvaná. Obvykle při výrobě udělají klasickou fazetu a pak ostří "přelíznou" na 45° aby zamaskovali to otrhání hrany břitu a je vymalováno, protože se pak musí odbrušovat velké množství materiálu.
Přeji hodně trpělivosti při nápravě ostří.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Ivbro70
Příspěvky: 181
Registrován: 01 bře 2019, 09:56
Bydliště: Praha

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Ivbro70 »

Udelal jsem malou foto recenzi trí mych čínannek
č1. GD 203 - dodana jako nenabroušena, na fotkach je již nabroušena a holím se sní. Je to ta s "dírami", byl to olej, ted jsem "díry" poctive utiral do dlane až temer zmizeli.

č.2 Yintal nabrousil jsem ji ale neholí, zbrusoval jsem ji hrbet s paskou na fazete, predtím nebral kámen 3 cm u hlavy.
Podle mikroskopu mi prijde nedobroušena. Ta široka fazetka se mi nelíbí, dam tam dvě vrstvy pasky pres hřbet a nabrousim ji odznova a pak již s paskami naporad

č.3 GD66 koupena jako shave ready :lol: :lol: :lol: :lol:
Je na obrazcih hezky videt jak se shave ready dela na tom samým kotouci co se delal vybrus, jenom asi zboku naplocho a pres hrbet.
na Hrbetu je videt krivě obroušena plocha . Znamena to že je britva do vrtule?

Zacal jsem popsavat fotky ale je to nadlouho,

Rozklicuji radši nazev:
F100-30K
zvetseni
cislo britvy
0 nebo jenom jedno cislo strana 1, 2 druha strana te same britvy
K- u krcku, S- stred, H- u hrbetu, HH brus na hrbetu u hlavy [/color]

https://ivbro70.rajce.idnes.cz/Srovnani_GD
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od FerencH »

Ivbro,
po ¾ hodině práce s těmi soubory už jsem to měl v úmyslu vše smáznout… šíleně překombinované značení fotek. Po stažení 58 ks fotek na své PC a pak je rozdělit do tří souborů (tři břitvy) a nějak logicky seřadit .. Trochu lépe by byly již tři samostatná alba pro tři Břitvy.. ale i pak se v tom čert vyznej.
Přesto v rychlosti nějakou reakci dám, pokud jsem se díval správně na fotky pro danou Břitvu..:
-
Č1 GD203 – vcelku OK, ale u špičky je nedobroušené a tato partie Břitvy se při holení značně používá. U stabilizátoru nedobroušené, ale je li to např posledních pár mm bych to ponechal.
--
Č2 Yantal – dost otrhané ostří, chce to vzít znovu celé od 1K, že je fazetka různě široká je dáno tím zkroucení Břitvy a ničemu to nevadí. Na dvě vrstvy pásky se vybodni (za mne – bez pásky) podstatné je že fazetka je v celé délce.
--
Č3 GD66 shave ready – od výroby je výbrus plošky na hřbetě fakt hrubší, což nevadí - při následném tvém broušení se to spraví. Jeví se, že od výroby se s ní asi dobře neoholíš. Zda je něco zkroucené či ne, poznáš při následujícím broušení, vyzkoušej použít fix - barvu…. otisky…
--
Zkroucení – klidně si lihovou fixou na hřbet a ostří nanes barvu a po pár tazích na kamenu zjevně vidíš jak Břitva „sedí“ na obou stranách .. samozřejmě pak je více práce pro oblasti, kde barva zůstává a zůstává i po delším broušení.
F
milosk
Příspěvky: 63
Registrován: 20 bře 2018, 15:20

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od milosk »

Pěkné fotky,ivbro
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od FerencH »

Ahoj,
GD jsou fakt holky macatý, úprava stabilizátoru je nutná. Již před několika měsíci jsem oblíkl do akrylátových střenek svou první GD a broušení jsem končil na přírodním smaragdu (mimo jiné předcházel pro mne poprvé i corund 10 K – zajímavé a rychlé broušením ale potřebuje pak raději použít nějaký finišer kámen).
--
A pro další GD mám připraveny již dřívka na střenky, jen najít ten čas na „hraní“, F

Blíže a více na rajčeti:
https://ferenc-h.rajce.idnes.cz/2019_08_GD_Britva/
217.jpg
218.jpg
219 .jpg
220.jpg
221.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy nejrůznějších stylů, tvarů a materiálů...“