ALPA 378 - voda po holení

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
ucho
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2016, 23:01

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od ucho »

Jako začínající bagrista jsem neodoalal a lahvičku A378 jsem zakoupil za lidových 18 Kč. Jednou jsem k tomu čuchnul a uložil do šuplete :mrgreen:
Uběhlo pár týdnů a poslední dvě holení jsem absolvoval za použití mýdla ARKO, které mi manželka v Istanbulu pořídila za přátelských 14 Kč kus a přemýšlel jsem co "ekonomického" si po holení na tvář šplýchnu. Sáhnul jsme po této Alpě a musím říct, že je to perfektní A/S. Na tváři je to velmi příjemné. Drobná podráždění rychle zmizí. Necítím žádné napětí na pokožce. Mentol je osvěžující, ale ta vůně je minimálně hodinu velmi silná :) Zatímco po šplíchanci zeleného Prorasa mám chuť si za chvliku celý proces zopakovat, tak u 378 to neplatí - je intenzivní dost. Ale rozhodně pro mě příjemný zážitek.
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od LukasSimir »

Tak po pročítání různých příspěvků jsem v naší drogerce koupil taktéž tento zelený zázrak. Měli ještě tu se septonexem. Cena 21,-. Oproti Alpha Windsor má méně alkoholu a jak tu někteří popisují, velmi příjemně chladí. Po pár dnech užívání mi zmizelo podráždění na čelisti. Takže za mě velké super! A vůně k Barbusu naprosto ideální :D Přítelkyni taktéž nevadí, takže kdo hledá levnou a hlavně příjemnou volbu VPH, tak směle doporučuji :P
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od MartinB »

Alpa 378 se v doučasnosti vyrábí už v třetí verzi.
1. se septonexem
2. s allantoinem
3. - současná - s antiseptikem
Všechny s 62% alkoholu.
Ta s allantoinem byla nejlepší - alespoň za mě.
Přešel jsem na Windsor fresh a nebo domácí - kvuli absenci barviv a chemikálií.
Ale 378 občas použiju po nepodařeném holení - ta s allantoinem byla úžasná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Uživatelský avatar
Raskenius
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2016, 21:49

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Raskenius »

Tartrazin.
No vyrábí se z kamenouhelného dechtu...
Tady info ohledné přímého požití, ale jak známo kůže je propustná oboustraně...
Bylo zjištěno, že 0,1% populace není schopno snášet tartrazin. U jednotlivců mohou nastat po jeho příjmu příznaky podobné senné rýmě (rýma, kašel, bolesti hlavy, atd.). Výzkumy ukazují, že někteří lidé při požití tartrazinu trpí kopřivkou, astmatem, alergickými reakcemi či tvorbou akné. Lidé alergičtí na aspirin, jsou též pravděpodobně alergičtí na tartrazin. Výsledky výzkumu Washingtonské univerzity naznačují, že je tartrazin potencionální původce kožních nádorů. Možným důsledkem požívání tartrazinu je i vznik dětské hyperaktivity.Současný výzkum se přiklání k jeho omezení, ve většině zemí je však povolen.
zdroj:http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E102
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Vousáč »

Já bych to neviděl tak divoce, při tom množství které použiji po holení cca 1 lahvička na rok a možná i dýl.
Výzkum Washingtonské univerzity je v tomhle ohledu velice přínosný,
neb až mi bude přes 60 let, tak ta hyperaktivita se bude hodit :lol: :lol: :lol:
V noci slyším i vousy růst
obdivovatel
Příspěvky: 46
Registrován: 03 říj 2013, 20:34

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od obdivovatel »

Vážení Kolegové!
Již delší dobu jsem toužil ALPU 378 vyzkoušet, jelikož jsem četl jak na tomhle fóru, tak i na zahraničních stránkách docela velikou chválu na tuhle klasickou retro-vodu po holení.To se mi splnilo teď o Vánocích, kdy jsem našel pod stromečkem v dárkovém balíčku spolu s litrovou láhví francovky Alpy (Lesany) i Alpu 378. Ihned jsem si přičichl a zjistil jsem, že vůně není tak nepříjemná, jak zde někteří popisují. Samozřejmě opravdu hodnotit jsem tuhle vodu po holení mohl až po samotném jejím použití po oholení. Ta chvíle nastala dnes ráno, když jsem se chystal do práce. Po raním holení jsem nedočkavě nanesl Alpu 378 na tvář a ke své spokojenosti jsem zjistil, že mentol ve vodě příjemně chladí, dále samotná voda po holení perfektně hydratuje a uklidňuje pokožku (absolutně žádné podráždění) a vcelku i z mého pohlednu příjemně květino-mentolově voní. Dle mého názoru se jedná o velice kvalitní lacinou vodu po holení ke které se jistě velice rád vrátím. Za mě osobně doporučuji naší československou klasiku Alpu 378 alespoň jednou za život vyzkoušet.
Děkuji za Vaší pozornost.
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od fil »

MartinB píše:Alpa 378 se v doučasnosti vyrábí už v třetí verzi.
1. se septonexem
2. s allantoinem
3. - současná - s antiseptikem
Všechny s 62% alkoholu.
Ta s allantoinem byla nejlepší - alespoň za mě.
Přešel jsem na Windsor fresh a nebo domácí - kvuli absenci barviv a chemikálií.
Ale 378 občas použiju po nepodařeném holení - ta s allantoinem byla úžasná.
Původně byl v této Alpě septonex, který je ovšem klasifikován jako léčivo a tím by se složení produktu dostalo do rozporu s legislativou. Septonex byl tedy vyměněn za allantoin, ovšem ten byl spotřebiteli hodnocen jako nevyhovující. Firma tedy vyměnila allantoin za cetylpyridin.
Fredy
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2017, 21:42

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od Fredy »

Přesně tak změnila se legislativa.
viz. Wikipedie:
Vzhledem k nařízení EU č.1223/2009 v platném znění se nesmí používat do kosmetických přípravků, výrobky s karbethopendeciniumbromidem spadají do kategorie léčiv.
karbethopendeciniumbromidem - Je účinná látka septonexu
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od doki »

nemáte dojem, že vôňou je si dosť podobná s Tabac originál?
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
IvanC84
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2018, 13:54

Re: ALPA 378 - voda po holení

Příspěvek od IvanC84 »

No tak som neodolal ani ja.
Uz aj odtestovana, ale prvy den som len skusil vacsie mnozstvo na ruku a snazil sa identifikovat vonu...mne to nesmrdi musim dodat :-)
Po oholeni dlhotrvajuci pocit chladenia, nic nestahuje pokozku...pre mna ozaj dobre, porovnatelne s inou cenovou.

K tabac_u... mam aj ten a mam ho rad,hlavne mydlo, ale nezdaju sa mi podobne vone.
Muhle r89, Fatip Grande, Merkur 45
Odpovědět

Zpět na „Vody a balzámy po holení“