Materiál na střenky

Vše kol výroby renovace a střenek
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od FerencH »

Ahoj všezvěd 8-)
všechna dřívka z číny spokojenost na 100%.
Eben - perfektní, bez kazu, zatím jsem ze špalku uříznul 3 proužky postupně tl 5,4 mm, 4,8mmm a 4,0mm, začal jsem silnější, bál jsem se abych to nezvoral. Ale jde to a budu řezat tak na 3,8 až 4,2mm.
--
Zde fotky eben + lépe na rajčeti: https://ferenc-h.rajce.idnes.cz/2019_06 ... evo_z_Ali/
F

PS: na knife.cz a konkrétně dřeva na břitvy není nic moc výběr, resp. cena/výkon "nic moc", ono je problém sehnat polotovar aby měl délku aspoň 135 mm. Ale zase na knife.cz se krom dřeva dají sehnat jiné produkty.
Ale ... co číňané otevřely web trh, tak se sežene vše zde a kvalitně a bez poštovného (se mi jeví, že si nedovolí v těch mld obratech jen tak něco zkoušet..), proto přes půl roku již v ČR téměř přes web nenakupuji :shock: .
189.jpg
190.jpg
191.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) FerencH dne 18 črc 2019, 16:09, celkem upraveno 1 x.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od vsezved »

To nevypadá vůbec špatně. Já na knife.cz vždy oslovím prodejce napřímo a většinou jsem uspěl a sehnal od něj delší kousek, ikdyž inzeroval většinou krátké dřeva na nože.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od FerencH »

Ahoj,
Broušení dřevěných střenek – mini pásovka z Činy..
Dříve: ručně od smirku #80 .. #100 … #600 .. ručně ladit tvar střenek mě již nebavilo. Pak již před x měsíci jsem hrubování prováděl na rozbrušovačce s plynulou regulací (+ na sucháče přilepené smirky), chodit s tím před barák, rozbrus dělá velký hluk, sem tam šmik do prstu atd.

Nyní: tak jsme si již před prázdninami pořídil u číňanů mini pásovku (cca 30 doláčů .. 700,- Kč) + doplnil páskami smirků od 240 do 600 (jemnější nevyrábí). Krásná práce, pomocník velký, namísto cca 8 hodin práce hotovo za 1 hodinu, finální doleštění střenek na #1000 - #1500.. již klasickým smirkem a ve vodě.
A výroba a doladění klínků na Břitvy se stali již maličkostí.

Blíže zde (link):
viewtopic.php?f=48&t=3171&p=41303#p41303
.
226.jpg
227.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od relka »

oslovím prodejce napřímo... pokud si na výstavě vybereš stabilizovaný kousek osobně..domluvíš si úpravu.. dáš adresu, telefon, mejla.. a po určité době přestane prodávající komunikovat, protože s největší pravděpodobností ten tvůj vybraný kousek někomu prodal a nemá koule se k tomu přiznat. Ale to je o kvalitě lidí, s kvalitou materiálu to nemá co dělat. I s tím je ale potřeba počítat a ne jako já, rozmlsanej úrovní na tomhle foru...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od FerencH »

Zdar,
už aby byly ty prosincové svátky … jsem „jakš takš“ nachystán, jen doladit klínky, jemněji dotvarovat střenky a smontovat…..a dobrousit.
V něčem špatném je potřeba hledat i to dobré – moje Libi je druhým týdnem na kapačkách v nemocnici se zápalem plic, tak využívám doma chlapského času..
--
Na všech Břitvách mám již od dřívějška ustavenou fazetku a jen na syntetice 1.000 grit. Do finální podoby nabrousím po kompletním smontováním.
- Mám zdei 3x Goldenky
- Ed. Wusthop Solingen -
- H. Paashaus Solingen
--

Prostě mě plastové střenky moc nesedí (zejména moc kloužou v ruce), proto ty dvě Solingenky i GD dám do dřeva. Názor že to nenechám v orig střenkách beru. Ale prostě po holení při údržbě se mi líbí caméliovým olejem, Ballastilem apod., pěkně přejet dřevěné střenky Dámy již zaolejovanou rukou (+ držák jezevčice) a nechat ji odpočívat do dalšího holení.
..
Foto i zde na rajčátku: https://ferenc-h.rajce.idnes.cz/2019_11 ... ro_montaz/

F
243.jpg
244 .jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
drahoslav
Příspěvky: 33
Registrován: 12 bře 2014, 14:55

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od drahoslav »

Pozdrav všem. Máte někdo zkušenosti se dřevem na přiložených fotkách? Na první pohled a pohmat
se zdají vhodné všechny, ale budu vděčný za každou radu. Díky. https://www.rajce.net/a16694901
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od FerencH »

Ahoj,
Z Tvých uvedených jsem dělal střenky – jen z Bubinga, celkem dostupně levné ale na střenky je vhodné, takový průměr, jsem spokojen. Ostatní na fotce – neměl jsem tu čest.
--
Já jsem si u dřev šuplerou vždy změřil rozměry, zvážil „na gram“ a dopočítal objem a pak hustotu dřeva, Ta Bubinga měla cca 900 kg/m3. Např. můj černý eben měl 1,130 kg/m3, ve vodě se potopil. Např Americký ořech měl 790 kg/m3 a bylo znát, že je měkčí, oliva kolem 700 kg/m3, palisandr 1050 kg/m3 atd. To hutnější dřevo (900 a více kg/m3) se mi jeví vhodnější, oddolnější a dá se vylešit (smirkovat) víc do hladka. Toť mé postřehy a laický názor. F
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Materiál na střenky

Příspěvek od FerencH »

Moje malé zkušenosti se dřevem na střenky – vše koupeno z Alíku
Jelikož jsem byl a stále jsem ve fázi učení – několik střenek jsem zkazil, např. zajel jsem do téměř již hotové střenky pilkou a nebo vysmirkoval až pod tl. 2 mm, párkrát mi praskly při nýtování – zde problém ten, že střenku při ladění stále zužuji až mám v oblasti pivot nýtku malou masu dřeva – zde si již dávám pozor. Část poničených střenek jsem využil na menší Břitvy nebo dopšmik.
FOTO v tomto vláknu výše
---
Zebrano – vypadá pěkně zebrovaně, světlé. Ale měkčí, již mi 3x prasknulo při uzavírání u pivot nýtu (i když zde byla tloušťka/šířka dřeva dostatečná). Navíc nelze až tak vyhladit / smirkovat zcela do hladka, což mi vadí. Na omak střenek pocit jako jemné chloupky.
Santalové – nebo santalové červené - super, lze vysmirkovat úplně do hladka. Odolné, pružné. Koupím znovu
Černý eben – vynikající odolné, tuhé a přitom pružné, je hutné (hustota k 1200 kg/m3), střenky pak až nezničitelné. Větší (velká) dřina při řezání, broušení, smirkování. Koupím znovu
Bubinga – měkčí, cenově dostupné, spokojenost tak napůl – nelze zcela vysmirkovat do hladka, pro střenky tak střední cesta – méně odolnější.
Lisované dřevo z několika odstínů – středně tvrdé dřevo, fantazie práce s ním, pružné a hezké. Koupím znovu a odstíny „švestky.
--
Jem si již objednal - pro mne neznámá dřeva z webu dřevořezba, snad se všechna budou hodit na střenky Břitev:
Bocote mexický palisandr
Mopane
Mutenye - divoké olivové dřevo
Palmové dřevo – nedávno zde již kolega drahoslav Břitvu v palmě ukázal.
Purpleheart
F.
Odpovědět

Zpět na „Střenky“