Syntetické štetce

... štětky, misky a jiné propriety...
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od Einherjer »

Zdravím, chcem sa opýtať, či je normálne, že zo syntetickej štetky vypadávajú chlpy?
Mám syntetiku z DM a tam si nepamätám, žeby mi vypadol čo len jediný chlp.
Predvčerom mi prišla syntetika z Maggard Razors https://www.maggardrazors.com/product/m ... rl-handle/ otvorím balík, vyberiem krabičku a už z nej trčal chlp. Otvorím krabičku a hneď ďalší chlp. Potom som zobral štetku, išiel ju "okúpať" a tam mi z nej vypadlo cca. 10 chlpov. Včera pri holení z nej vypadlo cca. 5 chlpov.
Ešte som si všimol, že niektoré štetiny sú vlnité. Sú teda "chybné"?
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od PetrS »

Jak přírodní, tak i syntetické štětce mají po uvázání chlupů nebo vláken(slisování v přípravku) na povrchu mastný povlak. Ten má být před zalitím pryskyřicí, odmaštěný. U chlupů jen na lepené části a u vláken alespoň na lepené části. Pokud toto odmaštění není pečlivé, tak se chlup a pryskyřice nespojí a takový chlup vypadne. V obou případech tedy jde o výrobní problém. Několik chlupů se běžně uvolní, ale pokud by to pokračovalo dál, tak se může snadno stát, že vypadne celý chumáč chlupů a štetka je nepoužitelná.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové,

se vším tu souhlasím. Je to výrobní vada. Ale ještě doplním jednu věc. Z logiky to plyne, ale není to psané.
Jak se uvolní více chlupu v uzlu tak vesele zatéká do štětky voda a ta tam vesele hnije. Takže je nutné sušit štětec chlupem na 100% dolů. Aby voda odkapala.
Píšu dle vlastní zkušenosti se štětcem Omega Professional S.
Zjistil jsem, že mi ve štětci vesele šplouchá voda a nevěděl jsem kudy se tam dostala. Hledal jsem vadu na ručce. Ta byla v pořádku, až pak mi došlo, že tam zatéká voda přes uzel, který je špatně ošetřen.
Neříkám, že štětec se zničí za rok, ale rozhodně se tím urychlí jeho zničení, když se tam voda nechá působit.

David
David a jeho žiletky
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od Einherjer »

Mal by som teda štetku reklamovať alebo odkladať chlpy a uvidím, či to vypadávanie bude pokračovať? Kvôli 15 chlpom mi reklamácia asi neprejde...
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás, já osobně bych vše nafotil a natočil a poslal bych jim email ať se k tomu vyjádří. Popřípadě vyreklamuji. Rozhodně bych se nenechal uchlacholit slevou. Reklamace, ale pokud je štětka mladší 6 měsíců tak se to bere jako výrobní vada a následuje výměna zboží. Dopravu platí prodejce a to i od Vas.

David
Pisu z mobilu tak je to znát
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od PetrS »

Počkej, sbírej a když se to nezastaví, tak reklamace podpořená fotkami vypadaných chlupů. Fotky každopádně, jinak nemáš žádný důkaz. Samotné chlupy uklízečka vymete a nemáš nic.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od ater »

Já bych také počkal. Ze začátku ze štětky chlupy trochu padají. Pokud ti třeba po 2 měsících pořád chlupy polezou a nebo někdy vypadne celý trs chlupů tak je to jasná vada.
Uživatelský avatar
badys
Příspěvky: 161
Registrován: 20 led 2015, 19:05

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od badys »

používám syntetiku docela dost a:
1) Edwin Jagger - prakticky nepustila chlup
2) Mühle 70 Anniversary - drahá výroční štětka, která první měsíc pouštěla vlákna hodně, až mne to vyděsilo a psal jsem prodejci, který učinil dotaz u výrobce, který odepsal, že ať to nechám tuším 2 měsíce, že by se to mělo usadit a cca po měsíci a něco byl klid
3) RazoRock 400 - první 2 použití možná 5 až 6 vláken dohromady a pak už nic
REX Ambassador Asdjustable R1, Mongoose SS B3, Kai Captain Zebrano, Above The Tie H1 Windsor SS, GILLETTE FatBoy E2
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od Einherjer »

Ďakujem za radu, čakám a uvidím. Dúfam, že prestanú vypadávať.
sako
Příspěvky: 12
Registrován: 26 kvě 2019, 19:22

Re: Syntetické štetce

Příspěvek od sako »

Ak by chcel niekto skúsiť syntetiku, pozrite sem:
https://www.aliexpress.com/item/3303981 ... 4c4d2C6NXy
Platí sa síce poštovné, ale aj tak to vychádza cenovo slušne. Na rúčke som žiadny "defect" nenašiel, štetka vyzerá super. Celkovo, treba si pozrieť ich ponuku, je tam viacero zaujímavých kúskov...

m.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“