Holící strojek pro časté holení

ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od ondrej22 »

Ahoj, chci vás poprosit o radu. Sháním strojek pro časté holení. Každý den nebo obden. Mám citlivou pokožku a měkké vousy. Doteď jsem používal Merkur 37c s žiletkami Mühle a nemůžu si stěžovat, ale to jsem se holil jednou týdně. Máte nějaký tip? Samozřejmě občas jsem líný a holení odkládám, takže i nastavitelný strojek by nebyl od věci, abych třeba na dovču nemusel tahat dva, ale není to podmínka. Díky
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od Radgost »

Proč by jsi nemohl zmíněný Merkur 37c používat pro každodenní holení? Co tě vede k této úvaze?
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od ondrej22 »

No, teď jsem se s ním holil denně 3 měsíce a bohužel úplně do hladka proti srsti, tak jeden, dva dny dobrý, třetí den je to už horší a čtvrtej už to je dost nepříjemný. Nutno teda říct, že jsem teda nemohl dodržovat proceduru a napařit se. Tak mě to dovedlo k úvaze, jestli si nepořídit něco trochu jemnějšího. Jinak na 37 nemám křivé slovo.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od Radgost »

Vyzkoušej vyměnit žiletku za jinou značku. Například za zelenou Astru, kterou koupíš na každém rohu.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od vsezved »

Též se přikláním k názoru zkusit jinou žiletku. Zelená Astra mi v 37C funguje perfektně a do hladka mi stačí jen 2 průchody, čímž omezuji dráždění pokožky a čas.
Dále na denní holení doporučuji i Rocwell 6S, tam ale je to pouze na vyzkoušení o něco dražší.
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od ondrej22 »

Zkusím teda napřed jinou žiletku. Ten Rockwell vypadá dobře. Dokonce mají verzi 6c, která je chromovaná a ne nerezová a skoro o polovinu levnější. Otázka je. Využiješ víc těch hlav nebo najdeš jednu vyhovující a ty ostatní leží v šuplíku? Pokud by člověk využil na delší vousy jednu a na denní jinou, dá se nad tím zauvažovat. Takovej strojek ti vydrží nafurt.

S 37c to mám tak, že holení jednou, dvakrát týdně krása. Denně... 4. den už to není nic moc...
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od vsezved »

Někde jsem tu dával svoje hodnocení z Rockwellu. Nejprve jsem měl 6S a holení bylo v pohodě, po krátkém čase se mi však porouchal závit. Výrobce mi poslal náhradou 2C, což mi vynahradilo špatný závit v ručce i v hlavě. Nový kus měl ale trochu jiný odstín. Měl jsem u 6C barvu gunmetall. Poté již strojek fungoval dobře, jen na něm byly vidět stopy po používání, po šroubování.
Poté jsem pořídil 6S a ten je o level výš a to jak vzhledem, tak i při holení.
Běžně používám hlavu 6 (při dlouhých vousech) nebo 5 a poté 3, nebo 2. Někdy na druhý průchod používám 4.
Vůbec nepoužívám nastavení 1, které neumí oholit do hladka. Pokud chci oholit do hladka, tak vždy na 3 průchody. Nastavení 2 se dá použít i třeba na doladění po 3. průchodu.

6C holí dobře ale 6S holí perfektně. Osobně jsem tak zmlsaný, že už bych 6C nechtěl.
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od ondrej22 »

To zní dobře. Popřemýšlím. Hodím se denně do práce, takže mi to moc nevyroste, takže jemnější hlava by se hodila, ale o dovolených to flákám...
HonzaBorder
Příspěvky: 8
Registrován: 07 bře 2019, 18:08

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od HonzaBorder »

Používám Merkur 34c a Progress. Hodně mi pomohlo i otestování čepelek. Nyní v kombinaci s čepelkou Lord Super, Wilkinson, nebo Personna bezchybné oholení. Pokud cítím, že mám tvář podrážděnou, tak oholím jen rychle jedním směrem a druhy den zase pohoda, on to stejně nikdo kromě mne neřeší.
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Holící strojek pro časté holení

Příspěvek od ondrej22 »

Ještě uvažuju, jestli by mi nestačil Rockwell 2c, alespoň na zkoušku. Mám měkké vousy a růst taky není nijak rychlý.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o holících strojcích a holení jimi“