Fotogalerie posbírané kde se dá

Zastavme se na chvíli a potěšme krásou ladných křivek…
Odpovědět
drahoslav
Příspěvky: 33
Registrován: 12 bře 2014, 14:55

Re: Fotogalerie posbírané kde se dá

Příspěvek od drahoslav »

Tady se dá taky koukat. https://www.etsy.com/market/razor
brael
Příspěvky: 103
Registrován: 14 zář 2014, 13:35
Bydliště: Levice

Re: Fotogalerie posbírané kde se dá

Příspěvek od brael »

Uživatelský avatar
Baron_
Příspěvky: 18
Registrován: 17 dub 2020, 19:36
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Fotogalerie posbírané kde se dá

Příspěvek od Baron_ »

Screenshot_20200411_125453.jpg
Tak co, líbí?
Z tohoto pohledu průřez vypadá netypicky.
Pro H. Böker s kaštanem mám trochu slabost, napůl nevážně koketuji s tou myšlenkou... :twisted:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
silentium est aureum
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Fotogalerie posbírané kde se dá

Příspěvek od vsezved »

@Baron_
Přijde mi to jak nakreslené. Ta kresba na oceli mi vůbec nepřipadá jako klasickej damašek. No hodil jsem to do vyhledávače a ono se to prodává asi za 13K. Já osobně když pominu cenu, tak bych po tom moc netoužil. Na mne trochu moc načančané.
Uživatelský avatar
Baron_
Příspěvky: 18
Registrován: 17 dub 2020, 19:36
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Fotogalerie posbírané kde se dá

Příspěvek od Baron_ »

Máš pravdu. Spíše sbírkový kus, než těžký pracant. Zlacený damašek...mám obavu, že v reálu bude vypadat jinak. Mají ho i bez zlacení, ale celkově damašek na břitvu vhodný úplně nebude...2 různé oceli prekládané sice na pohled efektní, ale na břitu co to bude dělat se dá domyslet.
Prostě sběratelský kus pro šílence :twisted:
Nicméně krása to je.
silentium est aureum
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Fotogalerie posbírané kde se dá

Příspěvek od ater »

@Baron_: Mam damaškové břitvy a nic to na ostří nedělá. Jde o to aby na ostří nebyl žádný kaz (špatně svařené vrstvy) a aby obě složky byly dobře zakalené tj. aby lesklá (světlá) vrstva tvořená niklovou ocelí byla zakalená na víc jak 58HRC. Třeba kombinace ocelí 19663 a 19312 funguje skvěle. Ani pod mikroskopem není na ostří znát přechod vrstev.

Tato Boker břitva je z damašku od švédské firmy Damasteel. Jde o výrobce nejlepších damaškových ocelí na světě. Pravděpodobně použili ocel DS93X, což je damašek vyrobený práškovou metalurgií z RWL34 a PMC27. Kaleno to může být až na 64/60HRC (RLW/PMC). Nemam s tou ocelí přímo zkušenosti na břitvách, ale ze zkušeností u nožů bych čekal, že to bude lepší jak normální ocele používané na výrobu břitev (např. silver steel, 19421).
Odpovědět

Zpět na „Břitvy nejrůznějších stylů, tvarů a materiálů...“