Jak zacit

Vše o renovaci čepelí
Odpovědět
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

Ví bůh.....zapoměl jsem se zeptat... ale lakýrové s tím snad matují lak před stříkáním...tak to asi cpou na leštičku, nebo brusku...O ofic použití vím jen to, co jsem vyčetl na 3M stránkách...já to beru do teplejch... ;)
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak zacit

Příspěvek od PetrS »

Flexa má dost otáček Meny,
tak mám obavy aby to nemělo snahu vyhřívat. Spíše ta vrtačka s plynulou regulací otáček. Bude to sice trvat déle, ale dá se ukočírovat ta teplota. Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

jinak se to používá namočený! jako smirek pod vodu...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
veloce
Příspěvky: 29
Registrován: 23 črc 2009, 00:33

Re: Jak zacit

Příspěvek od veloce »

relka: zatiaľ bez jari, popravde som ju ešte neskúšal
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Jak zacit

Příspěvek od Zipíno »

To je hezké, netová stránka 3M česko tento produkt vůbec nezná, jedině kontaktem na jejich technické poradce:
Aleš Válek
Tel. 602 567 164
261 380 259
Produktové skupiny: brusné a lešticí materiály
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

Jo, to je pravda..na stránkách mají popsaný jen produkt hrubosti 1000 s popisem základního použití...asi holt nemají čas aktualizovat stránky....ale prodávají.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
meliss2a
Příspěvky: 35
Registrován: 24 bře 2009, 12:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zacit

Příspěvek od meliss2a »

Na první stránce se objevil dotaz, zdali použít odrezovač.
Hlavní složkou odrezovačů je různě koncentrovaný roztok kys. orthofosforečné (H3PO4). Na tuto se dále mohou vázat "organické inhibitory koroze" (citace jednoho výrobce z technického listu - v bezpečnostním o tom není ani slovo) a případně ethanol. Pravděpodobně Zipíno narazil na podobný hnus a proto se mu dělo to co popisuje. V "horších" odrezovačích by měla být jen H3PO4. Na odrezení svých zkušebních břitev jsem ji použila v koncentraci zhruba 45% a bez problémů. Nebyl to komerční odrezovač, ale mnou vyrobený roztok z koncentrované kyseliny v analytické čistotě (holt chemik 8-) ). Na čepele působí hezky, nedělá žádné fleky, nezmatňuje, nevadí ani leptům - lepty naopak ještě zvýrazní. Stačí vzít hadřík, RUKAVICE, namočit hadřík či nakapat přímo na čepel a šudlit. Odhadem za 20 minut bylo vyšudláno, ale čas se bude různit dle hloubky rzi. Ostří jsem v tomhle případě neřešila, protože bylo vypraskané a celé se muselo sundat. Na střenky se kyselina nesmí dostat - kost se rozpustí, na dřevu udělá fleky, umělé organické materiály leptá.
šimlhodiny: pondělí ráno, čtvrtek večer
ostatní na instantním komunikátoru ruského vydavatele
jiri.k
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2009, 09:45
Bydliště: ceska skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zacit

Příspěvek od jiri.k »

kys. fosforecna je v produktech domaci chemie. takze Fixinela to jisti. No, nevim.. Mam jednu "rezatici" z bazaru. je tam dulkova koroze takova, ze kdyz jsem brousil, tak najednou bylo videt dirkama pres ostri.Tak to zkusim, stejne tak mi poradil jeden puskar, ze odrezuje v jogurtu. Proste kydne jogurt do misticky a vlozi do nej casti zbrane, necha nekolik tydnu odlezet...Ukazoval mi takto osetrene soucastky a byly kovove sede, bez lesku a bez koroze, nevim, jak na britvu zabere tato metoda.
Ženy a břitvy mají jedno společné. Tupé nestojí za nic...
Darovane břitvě na zuby nekoukej.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak zacit

Příspěvek od PetrS »

Nedávno jsem takovou krásku brousil. Břit jak Vamberská krajka. Ze začátku se to zdálo jenom trochu více zarezlé, ale za chvíli jsem viděl přes břit hezké krajkoví. Holt i s takovými kousky se setkáme. Většinou se po určitém čase podaří to nejhorší odbrousit a pak vytvořit nový břit. Mám pak radost, že Břitva znovu ožila. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Jak zacit

Příspěvek od Zipíno »

Tak mi dorazil "výkovek" břitvy z aukra. Jedná se ale o čepel s klínovým výbrusem, velmi hrubým, otvor na nýtek není vrtaný ale vyrážený za tepla. Bohužel je ale břitva uprostřed čepele mírně ohnutá. Až se dostanu k nějakému foťáku, dám i snímky.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Odpovědět

Zpět na „Čepele“