Personna Platinum

Vše o čepelkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Personna Platinum

Příspěvek od LukasSimir »

Personna Platinum

Předem bych rád řekl, že vím, že tuto čepelku testoval už Wiking, nenašel jsem však kromě jeho testu příliš informací na Foru, což je myslím škoda. Rád bych to tedy napravil.
Mám velmi citlivou pleť na krku a mám velký problém s tím, aby mi čepelka vyhovovala a vydržela alespoň dvě oholení. Personna však dokázala nemožné :)

Personna Platinum je žiletka anglické firmy, která se však vyrábí v Izraeli.
Personnu jsem vyzkoušel v testovacím balíčku jednoho známeho obchodu.
Žiletky jsou baleny v plastové krabičce po 10ks, v bílém papíře bez potisku (a bez tradičních lepících puntíků). Na čepelce je nápis Personna Platinum Chrome. Jedná se o velmi pružnou, měkkou čepelku (oproti jiným je opravdu velmi ohebná).
Holení žiletku používám ve strojku Parker a na mě vydržela neuvěřitelných 7 až 8 skvělých oholení, což se mi s žádnou jinou nestalo (zároveň první i poslední holení je defakto stejně skvělé). Pro jedince s citlivou pletí se mi zdá jako vynikající volba. Skvěle mi bere i citlivá místa na krku, kde ostatní čepelky většinou zanechaly podráždění. Nevím, jestli je to tou měkkostí (pružností), ale je opravdu ostrá, ale zároveň velmi jemná.
K ceně na ebay je jednoduše k dostání s poštovným zdarma. Při odběru 100ks je cena 3,80,- za kus.
Pro toho, kdo chce zkusit pouze jeden kus, je snadno k dostání v testovacích balíčcích známých obchodů.

Aktuálně se mi dostala do ruky čepelka Mühle Stainless a přijde mi naprosto stejná, jako Personna.. stejné oholení, stejná výdrž. Snad bych i podezříval výrobce, že to jen dělají pod jinou značkou.
Personna tedy jasný adept na cenu zlatého bludišťáka :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) LukasSimir dne 20 dub 2017, 11:09, celkem upraveno 1 x.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Personna Platinum

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Lukáši,

to jsme na tom stejně. Mě tahle čepelka vydržela "neskutečných" 4 oholení.
Zkoušel jsem ji testovat ve čtyřech strojcích

Lord L6 - hlava R89 4 oholení oznámkováno jako ve škole tak 2-3
Merkur 42c 5 oholení oznámkováno jako ve škole tak 2
Soluna bez hřebínku (recese) tam to nešlo. Strojek s čepelkou se mi zasekával do tváře. Ale dal jsem dvě oholení
NT VIGOUR TX18 4 oholení oznámkováno jako ve škole tak 3 (testoval jsem na stojku, který byl nastavený od 2-3 stupně).
na extrémně dlouhé vousy jsem zkusil nastavit strojek na 4-5 a tam bych to viděl na známku 2-

čepelky jsem neotáčel.

No asi si s touto čepelkou nerozumím. Každou čepelku co jsem testoval jsem vždy korkoval i když nebyla potřeba. Jen tak cvičně.

Ale je dobře, že jsi rychle našel svůj top čepelku i mýdlo.
Mě to trvalo trošku déle, ale už vím jak jsem na tom.

Jen doplním co jsi mi psal ve zprávě. Že jsi spokojený s čepelkou "pouze" , když používáš mýdlo na holení od paní Zuzky (duun) viewtopic.php?f=92&t=2156
Při použití Prorasa mýdla to je znát, že je mýdlo trochu nejisté.
Jen doplním Tvůj "Parker" je Parker 94R. Moc pěkný stroječek.

Lukáši jen tak dál

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: Personna Platinum

Příspěvek od LukasSimir »

Já každou žiletku po holení otáčím. Personnu jsem nekorkoval. Nebylo potřeba ;)
Doplním, že spolupráci Prorasa mýdla a Personny jsem už více vychytal, takže oholení i s ním je stále pro mne luxusní. Ale zároveň přiznávám, že strniště se dostaví dříve, než když se oholím s mýdlem od Zuzanky. Kvalita mýdla je prostě znát.

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Personna Platinum

Příspěvek od Drvoštěp »

Po Prorasu prostě líp a rychleji vše roste. Zkrátka chemický hnojivo. :lol:
Personna žiletka v Soluně dneska zvládla 4. holení bez tahání vousů na krku.
S žiletkou Astrou už by to bylo znát. Skončila by v koši. :|
Čepelky neotáčím ani nekorkuji. Asi jsem lajdák. :lol:
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
ucho
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2016, 23:01

Re: Personna Platinum

Příspěvek od ucho »

Moje oblíbená žiletka. Funguje mi dobře ve Fatipu i v Bokeru Metall. Jemnější než než zelená Astra a vydrží déle než Derbi. Nemusím korkovat.
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: Personna Platinum

Příspěvek od LukasSimir »

jsem rád, že podle příspěvků je to celkem dost univerzální čepelka pro více strojků i ksichtů :D
v době, kdy psal recenzi Wiking, byla cena kolem 7,50,-... aktuálně je poloviční..což tuto prima žiletku staví do mnohem přijatelnějšího světla :idea: za málo peněz hodně muziky
lahcim
Příspěvky: 150
Registrován: 17 úno 2016, 18:23
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Personna Platinum

Příspěvek od lahcim »

Také tyto žiletky mám a mohu potvrdit, že jsou hodně ostré ale jemné. Zkoušel jsem je v několika historických strojcích a ve všech fungují velmi dobře. Kupoval jsem je zhruba před rokem z USA, jestli si dobře pamatuji, tak cena byla i s poštou cca 3.5,- za kus.
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Personna Platinum

Příspěvek od Einherjer »

Zdravím,

LukasSimir písal, že žiletky sa vyrábali v Izraeli. Dnes som našiel, že sa vyrábajú v Nemecku a dokonca na jednej stránke je uvedené: "žiletky Mühle Personna Platinum". Zaujíma ma, či má niekto informácie, ako je to s tou výrobou a hlavne kvalitou. Ja som bol so žiletkami veľmi spokojný, ale dnes som ich pri nákupe "nehodil do košíka"...
spooky
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2019, 20:49

Re: Personna Platinum

Příspěvek od spooky »

Žiletky Personna už se v Německu nějakou dobu vyrábějí, minimálně 3 roky, a zdají se mně dost podobné těm původním "izraelským". Mají nové logo a z designu zmizela červená - viz. obr. Koupit se dají třeba tady: [https://prislusenstvi-k-holicim-strojku ... /#prehled/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“