Čepelky Wilkinson Sword

Vše o čepelkách
nithro

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od nithro »

Nedalo mi to a když jsem v Tescu tyhle žiletky zahlédl za 25,- Kč, řekl sem si, že se má zkusit všechno.

Doma jsem tuhle žiletku "nabil" do Merkuru 39c a musím konstatovat, že buď něco změnili při výrobě nebo si to slantová hlava nějak překousala, ale oholení bylo příjemné, bez tahání, žádná krvavá lázeň se nekonala, ba ani kapka nebyla uroněna.

Vousy mám spíše tvrdé, žádný měděný drát to není, ale kůži na ruce si 2 denním strništěm poškrábu.

Za mě tedy solidní žiletka, kterou vím, že koupím prakticky kdekoliv na cestách po naší matičce zemi.
svickop
Příspěvky: 64
Registrován: 29 pro 2014, 01:15

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od svickop »

Dle mé zkušenosti je to kvalita kus od kusu. S těmito žiletkami jsem se holil i se stejně značkovým "bagrem" - znáte to jistě všichni - sada v drogérii za 80Kč v roce 2004, ano, to byly mé začátky po cestě za lepším holením. A pamatuji se, že jsem jednu žiletku používal dokonce 2 měsíce!!!, zatímco jinou jsem vyhodil ještě před dokončením holení.

Loni po úrazu a ztrátě jemné motoriky, kdy jsem si na břitvu dva měsíce po propuštění z nemocnice netroufl, jsem z nouze vytáhl opět tento wilkinsnův nástroj a zakoupil stejné žiletky, asi nostalgie nebo co. Zjistil jsem, že s těmito žiletkami již vůbec není možné se oholit. Buď šla "kvalita" výroby za ty roky neuvěřitelně dolů, nebo jsem natrefil na neskutečné zmetky.

Ať tak či onak, narazil jsi na nějaké lepší kousky, faktem však zůstává, že se jedná o podprůměrné žiletky.
nithro

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od nithro »

Tak v tom případě jsem štastlivec, je to ale poměrně škoda, že se renomovaný výrobce nechá takhle utahat na kvalitu.

Dopoužívám balíček a zkusím přidat další postřehy
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od david_ul »

Dobré odpoledne Radovane,

moje zkušenost je bohužel stejná. Vyzkoušeno ve čtyřech strojcích a všude jsem byl nespokojený.

Bohužel nechápu co na tom Ti uživatelé co jim sedí mají, že si to užívají. Do nikoho se nenavážím, ale tohle nechápu.

Když jsem přecházel z vícebřitu na čepelky naskytla se mi výborná příležitost zakoupit celé balení 20 krabiček za velice dobrou cenu. No neváhal jsem zakoupil jsem dvoje balení takže 200 čepelek.
Hned po prvním oholení mě to přešlo. Vyhodil jsem první a dal druhou. Nakonec jsem zjistil, že je to vlastnost všech čepelek. Prostě jsem byl dořezán. Hned jsem se jich zbavil. Poslal jsem je dál.

Můj návyk je, že když koupím špatnou čepelku, že ji nevyhodím hned :) Zkusím ji v sekáčku na vlasy. Pokud tam funguje tak ji přesměruji na život v sekáčku. Ale do strojku na holení mi už nesmí.

Ale jak píše Radovan. Je to zlo :)

Problém je, že né v každé drogerii mají pořádné čepelky. Můj soukromý názor je, že ještě horší než Wilkinson Sword jsou čepelky od Rosmannu Isana Double Edge viewtopic.php?f=67&t=1912

David
David a jeho žiletky
Marcel95
Příspěvky: 7
Registrován: 22 srp 2019, 02:28

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Marcel95 »

Zdravím, pani!
Snáď to už nie je off Topic, keďže naposledy sa tu písalo pred piatimi rokmi.

S wilkinsonom som začínal svoju cestu mladého adepta klasického holenia. Starý wilkinson bol rozprávka. Holil výborne so solunou aj s čínou z drogerky. Ale tie nové sú a boli hrozné. V podstate v ničom neholili. V solune mi prioadali, ako keby som holil vatu.. išlo to ako v lete na saniach ale išlo. Vydržali max. 2 použitia. Nevedel som kedy a ako ich zlikvidujem, bolo mi ľúto vyhodiť 3 krabičky. Časom som zistil, že holia v Československom bakeliťáku (nič príjemné ale oholili na prdilku). Ale včera som ich skúsil v slante od yaqi, čo je vlastne zatočená R89. No ten wilkinson sa mi zdal ostrejší ako Astra. Žiletka chytila nový nádych a myslím, že zvládne aj 3. Holenie. Takže tvar gilotíny rozhodne pomáha.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Vousáč »

Může být, ale já je od té doby před pár lety nezkoušel. Konec konců, je tolik jiných čepelek ...
V noci slyším i vousy růst
obdivovatel
Příspěvky: 46
Registrován: 03 říj 2013, 20:34

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od obdivovatel »

Vážení kolegové!
Před chvilkou jsem zde na tomto fóru napsal hodnocení žiletek WILKINSON SVORD v kombinaci se strojkem Mühle R89 (Téma holící strojek Mühle R89). Tyto žiletky jsem dostal při nákupu strojku WILKINSON SWORD DOUBLE EDGE a když jsem je s tímto strojkem použil při holení, tak jsem zjistil, že velice špatně holí a silně podráždí pokožku. Ale tento týden jsem tyto žiletky použil při holení ve strojku Mühle R89 a docela jsem se divil, jak přímo nádherně bez podráždění a pořezání jsem se s těmito žiletkami již dvakrát ve strojku Mühle R89 oholil. Docela jsem byl příjemně překvapený. Zatím používám první žiletku a uvidím jestli další žiletky, které použiji později budou fungovat stejně. V závěru své recenze zde musím za mojí osobu napsat, že tyto žiletky WIKINSON v kombinaci se strojkem Mühle R89 fungují velice dobře.

Přeji krásný den.
Slayter
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od Slayter »

Mě tyto čepelky vyloženě nesedly ani v R89, takže už je nepoužívám, naštěstí je na výběr.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od david_ul »

Krásný dobrý den milé kolegyně a kolegové,

rozhodně co tu teď píši mi nedělá radost, ale byl jsem nakupovat nějaké strojky a žiletky na holení a kvůli zvědavosti jsem tam přihodil jedno balení. Dnešní Wilkinson se vyrábí v Německu a tak jsem to chtěl prubnout.
A světe div se... popravdě myslel jsem, že už jsme si tu napsali vše a myslel jsem, že téma je vyčerpané. A teď Vám sem hodím zkušenost do pranice. Zakoupil jsem černé balení Wilkinsonu a už jsem spotřeboval 4 ks čepelek a teď bezesrandy ve strojku LEAF The Thorn viewtopic.php?f=69&t=3575 jsou neskutečně dobré. Udělám s nimi 6 oholení z jedné strany. Ano čepelku musím zlomit, ale to nevadí. Přijde mi, že jak se to začlo vyrábět v Německu tak se zvedla kvalita. Také si myslím, že tomu svědčí větší úhel ve strojku vučí kůži při holení. Což je asi alfa a omega všeho. Vždycky jsem nechápal jak ostatní kolegové tuto čepelku milují (ne zde kolegové) a teď to trošku začínám chápat.
Oholení proběhlo bez stržení grotu a jen jsem použil krém na holení Palmolive zelené tmavé viewtopic.php?p=31404#p31404 a syntetický štětec Yaqi Tuxedo viewtopic.php?f=17&t=3492
Popravdě ani jsem nečekal, že to tak dobře dopadne. Ale jen rychlé srovnání s čepelkou Gillette Wilkinson India viewtopic.php?f=67&t=3411 . Ta je lepší, ale tahle Německá ji je v patách.
Bohužel jestli se bude dařit dál s čepelkou. Tak asi budu muset změnit názor.

David
David a jeho žiletky
miro3
Příspěvky: 35
Registrován: 08 úno 2020, 10:52

Re: Čepelky Wilkinson Sword

Příspěvek od miro3 »

"...rozhodně co tu teď píši mi nedělá radost..." a to už prečo, veď ju chváliš...
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“