Čepelky ASTRA

Vše o čepelkách
Odpovědět
spooky
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2019, 20:49

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od spooky »

Originální žiletky by měly vypadat jako na přiložených fotkách. Papír je vždy potištěný a žiletka přilepená. Žiletka vlevo je starší šarže, vpravo je aktuální.
IMG_1946.jpg
IMG_1947.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Radgost »

Politické příspěvky odstraněny.
Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od ferrin »

Upřesnění:

Ochranná známka ASTRA již dávno nepatří společnosti Gillette Boston, ale společnosti Procter and Gamble.
Ferrin
reverend
Příspěvky: 1
Registrován: 14 bře 2022, 12:33

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od reverend »

Vzhledem k tomu, že se Astry vyrábí v Rusku, není pravděpodobné, že se přestanou dovážet či vyrábět? (Bojím se i třetí možnosti, že do papírků Astra se bude balit kdovíco vyrobené kdovíkde). Já osobně jsem si raději vytvořil větší rezervu.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Radgost »

Je to pravděpodobné.
Nicméně nějaký čas potrvá než dojdou zásoby ve skladem prodejců a berte to také jako skvělou příležitost vyzkoušet další značky žiletek.

...nebo také přejít na břitvu. :twisted:
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od FerencH »

To Reverend.
Asi máš zbytečné starosti. I případná nedostupnost těchto čepelek za 20 - 30 Kč asi nepoloží psychiku holiče či ekonomiku výrobce dané země z této příčiny.

Spíše za nějaký čas bude nadbytek kvalitní oceli pro jakéhokoliv výrobce čepelek.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od vsezved »

Také bych to viděl spíše jako psychologii. Dnes je u nás zelená astra nejlépe a všude dostupná kvalitní žiletka. Rád po ní sáhnu, protože je vždy po ruce a ostrost i výdrž je vzhledem k dostupnosti i ceně na dobré úrovni. Pokud se však dostupnost v obchodech přiblíží k 0, věřím, že jí dobře zastoupí jiná kvalitní žiletka, nebo žiletky,
Pán Ciprö
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2022, 11:04

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Pán Ciprö »

Zdravim vsetkych,
len tak som si pozeral nejake veci na malle a zrovna som si cital toto forum tak som do vyhladavaca zadal astra a vyhodilo mi to toto:

https://www.mall.sk/hladaj?s=ziletky%20astra

Astra superior platinum (zelene) balene po 5ks su tam tri rozne druhy za tri rozne ceny.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

[Krásný dobrý den milé Břitevnice a krásný den kolegové Břitevníci,

uvažoval jsem, že bych založil vlastní vlákno pro čepelku Astra Keramik. Protože na fórum je o ní psáno všude a nikde. Někde kousek někde další kousek.
Ale nakonec, abych v tom nedělal větší nepořádek než je. Dodám informace sem.

Doma mi leží takový malý "národní poklad". Dostal jsem se až teď k tomu, abych Vám to sem postnul. Také až dnes jsem to vyfotil.
A to mám doma čepelky Astra...
no teď si říkáte všichni... no jo a co z toho. Je toho zatím plný krám... Máte pravdu. Takže znovu...
Mám doma čepelky Astra... Ale jsou to Astra KERAMIK platinum z CZ. Je tam napsáno " Made in the Czech Republic". A ano jsou to poslední CZ čepelky z Jevíčka.
Dnes jsem psal kolegovi Ferrinovi, ale ještě mi to úplně nepotvrdil. Týden a něco dohledávám jak to je s těmi čepelkami. Jestli to je ještě DIU Jevíčko nebo ne. A teď se pouštím opravdu na tenký led... usuzuji dle názvu Czech Republic. Ne Czechoslovakia. Tak dle historie České republiky to bude rok 1993. A to díky tomu, že v roce 1993 1.ledna vnikla Česká Republika. No a podle toho jsem dohledal, že by to tedy měl vyrobit závod Astra s.r.o. Jevíčko. Je to nástupnický závod pro DIU Jevíčko. No a v té době dle dostupných informací byli ve vedení lidé z Polska, Pákistánská islámská republika, Jihoafrická republika, Spojené království Velké Británie a Severního Irska a České republiky.

No a tato těžce dostupná čepelka z CZ výroby se mi dostala do ruky v top stavu A1.
Ještě zabalená do plastové krabičky v celofánu. Samotná čepelka je v papírku a čepelka je lepená na čtyřech puntících. Mě se osobně zdá po rozbalení dvou čepelek, že tam je pět puntíků. Ale to je asi nějaký nedokap.
Čepelky nejsou rezavé. Čepelka ještě krásně sedí na lepidle. Ano holení jsem zatím nezkoušel.
Abych nezapomněl. Papírek v krabičce je karton s modro červenou barvou a bíle napsané logo Astra a červeně spíše oranžově KERAMIK.
V plastovém boxu je 5 ks čepelek.

Tuto krásku jsem sehnal za 25 Kč.

A ano materiál je potažen platinou a vrstvou keramiky. Tuto čepelku zde recenzoval již dlouho neaktivní náš kolega a kamarád Wiking.
A to zde: viewtopic.php?p=16354#p16354 , ale dle jeho fotografie je to již čepelka z Petrohradu.

Přidám Vám sem fotografie. Kde je vidět samotný celofán se zlatým proužkem na odtrhnutí. Krabičku a postupné otvírání až po detail čepelky.
astra_keramik_cz_M.jpg
No a Astra ještě produkovala verzi Keramik s designem stříbrno bílá krabička. Kde to ještě bylo s logem Diu v modré barvě a na spodní části krabičky byla půlka čepelky ostřím nahoru a nad tím nápis ASTRA PLATINUM- KARAMIK. Tato verze je ještě starší. No předpokládám, že tam bylo také 5 ks. Čepelka této starší verze vypadala následovně...
Na horní části čepelky bylo logo KERAMIK a na spodní Made in Czech Republic. No a ještě bych řekl, že byla více stříbrná. Což se dělalo destilovanou vodou vstříkáním do pece s ocelí. Ta verze co mám já je tmavší a tam je vstřikována kyselina. Ta udělá ten rozdíl. Tmavá čepelka vs. stříbrná s destilovanou vodou. Důvod je jasný. Je to jen o designu. Žádný jiný účel to neplní.
Ale o tom by se mohl rozpovídat kolega Ferrin.



Kdo by měl zájem včetně kolegy Ferrina nechť tu upřesní informace co jsem napsal špatně. Nebo dá vědět v jakém strojku mu čepelka dobře funguje.
Protože s touto čepelkou je to trošku jinak. Líbí se mi jak to tu popsal kolega Wiking, že čekal, že to bude top1 od ASTRY a ono ne. Dle jeho zkušeností je lepší zelená Astra. No uvidíme taky vyzkouším a přesvědčím se.
Popravdě zakoupil jsem tento pakl čepelek spíše jako sběratelskou věc než na holení. Přeci jen nevím v jakém stavu jsou ostatní čepelky a jak byli skladovány. Takže k tomu také tak budu přistupovat. Ale i tak bych se chtěl přiblížit počtu oholení co Wiking.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás milé kolegyně a kolegové,

po delším testování jsem u sebe vypozoroval, že čepelka Astra Keramik mi vydrží tak max.6 oholení.
Z toho první je nic moc. A potom 2-4 je výborný. Jede to jak po másle. A pak najednou 5-6 holení je tahavé.
Takže jak jsem četl i na jiných fórech z ničeho nic najednou přestane být ostrá.
Zkoušel jsem tuto čepelku ve strojku Leaf Thorn viewtopic.php?f=69&t=3575, dále Yaqi gunmetal Katana viewtopic.php?f=69&t=3585 a potom ve strojku Yaqu adjustable viewtopic.php?f=69&t=3438

Musím napsat, že nejlepší oholení bylo ve strojku Yaqi Katana, potom Yaqi adjustable a nejhorší bylo ve strojku Leaf.
Nejhorší myšleno výtěžností čepelky. Nejvíce ostrá se mi zdála tedy v Kataně a nejméně ostrá v Leaf strojku.

Nedalo mi to a zkoušel jsem i takto další čepelky.

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“