DOVO #98 5810 5/8" Mother of Pearl

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
vanmaar
Příspěvky: 10
Registrován: 10 pro 2021, 12:30

DOVO #98 5810 5/8" Mother of Pearl

Příspěvek od vanmaar »

Zdravím,
jsa především takříkajíc “udělán” do holících strojků, “sejfty rejzrs” jak se prý správně dnes říká, narazil jsem ja Aukru na tuhle krásku za cenu víc než poloviční než všude jinde a neodolal jsem.

Máte prosím s touto břitvou někdo zkušenost nebo informace o ní?
Např určit její stáří je pro mne trochu oříšek. Na jednu stranu je tento model stále v nabídce Dovo (či na Amazonu), což by znamenalo že se jedná o současný produkt.
Na druhou stranu jak je vidět na fotografiích, krabička nese zemi původu, kde je uvedeno “West Germany”. Což by dávalo tušit rok výroby ještě před sjednocením německa, tedy před rokem 1990..
Jinak rád si přečtu vaše
zkušenosti s břitvami Dovo obecně.
A80ACC1B-0954-45BC-9086-CDB27F39665C.jpeg
8D2D1119-F03E-46F1-9059-8F93614D3F65.jpeg
C607E2F0-E048-4B4A-ACC9-61B653BB04B3.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: DOVO #98 5810 5/8" Mother of Pearl

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji ke získání krásné a noblesní Dámy.

Břitvy DOVO patří mezi kvalitní klasiku s důrazem nejen na kvalitu materiálu, ale i na preciznost zpracování. Pro celo-zlacení se vybírají ty nejkvalitnější kusy z produkce, kdy je i geometrie na nejvyšší úrovni. Střenky z plastu imitující perleť jsou dostatečně silné aby materiál odolával silám které mají snahu o změnu tvaru způsobeném (obvykle) stářím plastu. U této Dámy je částečně volný klínek a nejsem si jistý, zda se jej už někdo nesnažil utáhnout a při tom došlo k naprasknutí střenek přímo u nýtu. Podle fotky je to špatně viditelné a možná se jedná jen o odlesk.
Dataci a jiné časové údaje, Ti mohou potvrdit kolegové kteří mají o tom přesnější přehled.
Zlacení je ve VELMI zachovalém stavu i přesto, že krabička nese stopy dost častého používání a právě na toto zlacení je třeba si dávat veliký pozor při konzervaci Břitvy po holení. ZLACENÍ NEZABRAŇUJE KOROZI !!! A proto je důležité pokaždé po holení dobře opláchnout, osušit a NAKONZERVOVAT.
Podle fotky je vidět, že zlacení na boku čepele je místy chybějící, což je následek broušení bez pásky a též je zřejmě volnější čepel v pivot nýtu. Při seřizování je třeba brát v úvahu, že tento typ střenek je velmi citlivý na nárazy. Současná ostrost břitu není příliš vysoká a když budeš zkoušet holení, tak se nediv, že nebude moc dobře holit, ale po nabroušení se to výrazně zlepší. Přímo tento typ D-42701 v různých provedeních jsem už mnohokrát brousil a pokaždé to byl kvalitní materiál.

Přeji Ti spoustu příjemných zážitků při holení Tvou nově získanou Břitvou.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
vanmaar
Příspěvky: 10
Registrován: 10 pro 2021, 12:30

Re: DOVO #98 5810 5/8" Mother of Pearl

Příspěvek od vanmaar »

Děkuji moc za skutečně vyčerpávající odpověď. Máte můj respekt za Vaši fundovanost, kolik informaci jste schopen vysledovat z fotografie.

Kazdopádně Matka perel pojede do lázní na brus, společne s ještě dalšími dvěmy kolegyněmi.
V souvislosti s tím, ač vím že bych mél dotaz směrovat do příslušné sekce, nemáte tip a dobrou rererenci na brusiče v Praze?
Zatím mám v plánu se obrátit na servis Ostrých břitev, avšak osobní kontakt s brusičem bych uvítal více než posílat krabici do Olomouce. O informacích a zaškolení kol ídržby nemluvě.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: DOVO #98 5810 5/8" Mother of Pearl

Příspěvek od Bob76 »

Mistr brusič z České Lípy Ti již odpověděl,jestli někoho doporučit ,tak PetrS je sázka na jistotu 😉
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“