Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

A ještě jednou se moc omlouvám, ale na ostření damašku se necítím být kompetentní. Jednou jsem to zkusil a utekl jsem od toho, když jsem pod mikroskopem viděl, jak se ostří drolí; od té doby se damaškové oceli vyhýbám. Josef
Psychoucho
Příspěvky: 55
Registrován: 15 bře 2021, 07:57

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od Psychoucho »

Bol som minulý víkend u pána Josefa v Olomouci na kus reči a pre pár rád. Ako začiatočník s britvou, aj napriek YouTube návodom, holenie nebolo veľmi príjemné a dráždilo viac ako pri holení bagrom. Prebrali sme techniku, opravil mi držanie britvy pri tvári, sklon, atď. Po aplikácii rád bolo potom holenie omnoho lepšie a hladšie.
Zároveň som dostal možnosť si naživo zaslintat nad krásnymi legendárnymi Filarmonicami, ktoré má v ponuke a dostal som na vyskúšanie do bagra žiletky Feather, ktoré mi však úplne nesedia, buď aj tam to je technikou alebo sú na moju papulku asi príliš tvrdé. Oholili tiež krásne dohladka, ale pri mojej zručnosti trochu moc trestali každý chybnejsi ťah.
Každopádne ďakujem za ochotu a rady, rozhodne to zlepšilo zážitok z holenia.
Miro
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

Übung macht den Meister!
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od LukasSimir »

No musim napsat svoji zkušenost s panem JHWS... Na aukru před třemi lety jsem prodával britvu, kterou jsem dříve koupil tady od jednoho uživatele. Měla prasklinu u nytku, kterou jsem popsal a nafotil. Prodával jsem dost pod cenou.. S panem jsem si užil peklo.. Za mne nechutný kšeftar. Za směšný peníz koupit a draze prodat. Děsí mě, že si o pár let později udělal z tohoto obchod. Za mne tohle gentleman opravdu není.
(A jen pro zajímavost... Pánovi jsem nakonec poslal peníze zpět a nechal si britvu vrátit... Nechutný zážitek..od té doby jsem se do teď na aukro nepřihlásil) ..
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

Vzpomínám si na to živě. Břitvu jsem chtěl pro sebe a odstoupil jsem od obchodu, který na mě působil jako podvod.

A že kupuji levněji, než prodávám? Doteď jsem si myslel, že naopak to nejde, omlouvám se, budu o tom přemýšlet!
LukasH
Příspěvky: 1
Registrován: 04 bře 2022, 10:10

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od LukasH »

Když jsem se pevně rozhodl a rozkýval k tomu, pustit se do holení břitvou, už jsem věděl, že to nebude jen tak. Začal jsem pátrat na internetu, abych si "osahal" problematiku, vytipoval specifika, úskalí a lépe se na tuto disciplínu připravil. Existuje spousta činností a nutností, které by měl člověk znát a postupně je ovládnout - obtahování břitvy, řemeny, vlastní holení, údržba konzervace broušení, existuje spousta možností a přístupů. Abych si byl jistý, že krom vlastního holení budu mít i zájem rozvíjet vše okolo, chtěl jsem, aby první pokusy s vlastním holením proběhly s takovou břitvou, abych si udělal představu jaké to je když to funguje a měl jistotu, že břitva byla opravdu připravená pro skvělé oholení. Narazil jsem na tento eshop a oslovil pana Hrbka. Touto cestou bych proto chtěl poděkovat panu Hrbkovi za dvě výborně nabroušené břitvy a za hromadu cenných rad do začátku. První praktické krůčky byly sice nervozní, ale nástroj svou práci odváděl skvěle a s každým dalším holením nabývám pocitu, že je to správná cesta. Děkuji pane Hrbek ještě jednou a určitě se ještě uslyšíme :) .
LH
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

... a od té doby jsme se neslyšeli.
Hernia11
Příspěvky: 63
Registrován: 28 pro 2023, 06:30
Bydliště: Bratislava

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od Hernia11 »

Chcem sa podelit o novu skusenost s britvou od pana Josefa Hrbeka. Dva mesiace dozadu ma nadchlo holenie britvou a veci okolo toho. Zacal som studovat a pokukovat po webe a hladat britvy Kto sa ma v tom vyznat, ktora je kvalitna a ktora nie. Kazdy predajca haji svoje. A tak som si kupil par britiev, no nieco tomu chybalo... ostrost. Zacal som studovat a hladat dalej az som narazil na stranku ostrebritvy.cz. Hned som zavolal panovi Josefovi a dohodol si stretnutie. Skocil do auta a vyrazil z Bratislavy do Marianskeho udolia. Pan Josef ma zasvetil do novych skutocnosti okolo britiev, znaciek a kvality. Vysvetlil vsetko o holeni, starostlivosti o britvy a uviedol do tajov brusenia. Kupil som si krasnu britvu Ralf Aust 7/8 blackwood. Po troch hodinach nasavania informacii som sa tesil na holenie novou britvou.
Hned na druhy den som sa pustil do ritualu. Pred tym som samozrejme vyskusal test krajania vlasu. Vlas nemal sancu.
Nooo, .... klobuk dole nad jej ostrostou. Bol to pre mna novy zazitok oholit sa tak ostrou britvou. Na vlastnej tvari som zistil, ze holenie s ostrou britvou je nielen rychlejsie, ale aj bezpecnejsie a istejsie. No nielen to, ale je to zazitok. Aj moje tvrde chlpy na brade isli dole jednym tahom. Musim uznat Vase umenie "majstra vo svojom obore".
Je skvele nakupovat u cloveka co rozumie svojmu remeslu a nechat si poradit.
Chcem podakovat panu Josefovi Hrbekovi za cenne rady okolo britviev, ako sa orientovat v kvalite, ako sa o ne starat pouzivat a vsetky informacie okolo holenia. Samozrejme Ralf Aust nezostane jedina....
Dakujem
Jozef
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

Děkuji, pýřím se!

Josef
Slavomír
Příspěvky: 1
Registrován: 24 bře 2024, 19:51

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od Slavomír »

Nejlepší obchod naprostá špička 👌👌👌
Odpovědět

Zpět na „Ostré Břitvy - eshop a servis“