Odrezování

Vše o renovaci čepelí
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Odrezování

Příspěvek od Zagarne »

tady uz sla nejaka diskuze o mikrobruskach, tak bych jenom upozornil, ze tento tyden v Lidlu maji na akci primou brusku Parkside za 499 kc. ma regulaci otacek, spoustu prislusenstvi se tam da dokoupit. myslim na takove to obcasne smrdlani by to mohlo byt dostacujici.
http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?id=1032
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Odrezování

Příspěvek od mons »

Ta čistička moc nefunguje, asi záleží na čistícím roztoku, já jsem používal vodu s Jarem a nic moc.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Odrezování

Příspěvek od FerencH »

Jak čistit vroubkování (pod / nad krčkem) Břitvy.
Když si renovuji nějakou Břitvu, je již v nových střenkách, je nabroušená.. kazí mi to stále stará špína ve vroubkování u krčku.
JAK NA TO??
--
Zde jsem shrnul poznatky posbírané z Fóra, vyzkoušel jsem různě v kombinaci. Zejména nemůžu dočistit pokud je to vroubkování velmi jemné :evil: (např jsem napočítal na 10 ti mm 15 vroubků).
--
- Hrubé povrchové odstranění - smirky, dreml (mikrobruska) s kotoučky až P600 ..
a následně jemné čištění:
- Zubní kartáček – málo účinný
- Mosazný kartáček (čistě mosazné drátky, né ocelové potažené mosazí) – drátky nezasáhnou až do mezírek
- Řezná nit na zuby + silichrom, jiná pasta, apod.. = piplačka
- hadřík s mikro pastou - nevyčistí mnalé vroubkování
- Ultrazvuková vana na brýle – tu nemá asi každý
- Jemný smirek – nepronikne do jemného vroubkování
- Chemickou cestou – neznám???
-
Jaké máte zkušenosti! Rady? :?: :idea:
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Odrezování

Příspěvek od ater »

Na vroubkování se dá použít nylonový kartáč na mikrobrusku. V Číně to mají pod názvy jako "Nylon Bristle Wheels Brush", Dremel jako "Štětinový kartáč 19 mm (403)". Do štětin si nabereš pastu na leštění a pak se tím krásně dostanes i do jemného vroubkování.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Odrezování

Příspěvek od FerencH »

Dík za tip.
--
Poslední měsíc jsem čistil ty vroubky na více než 10 ti starších Břitvách, problém jsou ty malé vroubky z roztečí cca 1,5 mm. Nylonový kartáček jsem zatím neměl. Ale do mikrobrusky jsem použil ten červený skládaný mikrokotouček (D 12 mm) 600 grit + brus pastu- jakžtakž to šlo.
Zkoušel jsem různé varianty, vždy s brus pastou + WD40, nejvíce a zjevně se mi osvědčilo:
1) Tkanička do bot, ale musí být bavlněná
2) Nejlépe byla taková ta bavlněná černá šňůrka, pleskatá, široká cca 6mm (používá se do montérek na stahování pasu.. apod.)
3) Tangit - těsnící PTF nit do závitů, oproti zubní niti déle vydrží a v jemném zoubkování se nit roztřepí do malých vláken.
4) 3M čistící červené plátno – ustříhnutý cca 1 cm pásek

Zatím u mne jasně vyhrál ad2) - ten bavlněný pásek do montárek, dobře nasákne WD40 a brus pasta na pásku déle zůstane než jinde. Nylon kotouček ještě časem zkusím. F

Foto – z etapy tak ze 75% hotovo ... a samozřejmně značně jednodušší práce, pokud Dáma ještě není ve střenkách
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
chlpos57
Příspěvky: 404
Registrován: 12 dub 2022, 19:27
Bydliště: Topolčany

Re: Odrezování

Příspěvek od chlpos57 »

:?: Ahojte páni na chemické odhrdzenie mi poradil jeden pán z múzea ocot ,sódu na pranie ale kedže tobolo malo účinné ja som použil sódu bikarbónu a 20% ocot pozor veľmi agresívne môže prežrať aj dieru do čepele .Posledné britvy čo som kúpil jedna malá hlbokú hrádzu na čepeli tak som to na nej otestoval.Postup do hrdzavej jamky som nasypala malé množstvo sódy bikarbóny a striekačkou s ihlou som tam kvapol pár kvapiek octu šumelo to ako besné ,opakoval som postup trikrát po opláchnutí bola priepasť hlboká a vyžratá do biela po hrádzi ani stopy. Odporúčam vyskúšať na niečom inom ako na britve kus hrdzavého kovu.😄
Zdravì Chlpos57 :-)
Uživatelský avatar
chlpos57
Příspěvky: 404
Registrován: 12 dub 2022, 19:27
Bydliště: Topolčany

Re: Odrezování

Příspěvek od chlpos57 »

:shock: Ahojte Páni v Amerike používajú na odhrdzenie britvy tento prípravok CLR Cacium,Lime & Rust Remover.Má niekto skúsenosť?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdravì Chlpos57 :-)
Odpovědět

Zpět na „Čepele“