Obtahovací řemen

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

Jak se jmenuje ten hrozný humus mastný, co jsme na vojně vtírali do kanad aby nebraly vodu? To bylo taky takové nekonečně mastné, ale dokázalo to i ztvrdlou kůži zvláčnět. Možná v nějakém army-shopu by se to dalo ještě sehnat. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od sparq »

Jinac mne se olejem z paznehtu a smirkem podarilo prerobit prumerny remen od Illinois Strop Company na prvotridni dvoustranny remen, ktery konkuruje remenu z kone. Zkusim ho ukazat pristi tyden Adrspachovi.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

Už zaduněly tamtamy, že budeš u Adršpacha, tak přeji příjemnou cestu a pohodové setkání. Zdravím Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od relka »

kolegové..omlouvám se...když jsem si to po sobě přečetl pochopil jsem, kde se stala chyba....napsal jsem popruh, a v mé zkušenosti je popruh textilní pás, moje chyba,že jsem to hodil do vlákna "obtahovací řemen" ......S kůží bych si poradit v základu dovedl, ale s gurtou si trochu nevím rady. Teda, ono by to šlo možná vydrbat kartáčkem třeba v JARU, nebo, a to se trochu bojím, stříknout olejíčkem a pokusit se tu šupinující krustičku změkčit a zaleštit. Ale aby mi ten olej neprojel ho hloubky, a gurta nebyla nacucaná...Prostě před nim stojím a jsem takovej trochu ostražitej. Je pěknej širokej, akorát dlouhej a líbí se mi, tak že bych mu nerad zbytečně ublížil. ;)
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Relka,
Gurtový pás jsi dal správně mezi obtahovací řemeny. Jednak slouží k obtahování a druhak řemen je pás a materiál se přidává jako další slovo. To že to bývá nejčastěji kůže v nás vyvolává pocit, že musí být vždy kožený - není to tak. Dále Gurta je zvláštním stylem tkaná látka. Tedy pokud chceš začínat s čistou Gurtou, tak ji vyper v pračce společně s nebarevným prádlem na 40°C za podmínky, že není spojená s koženým řemenem. To by jsi ten kožený řemen zničil. Neprat samostatně bez prádla - koncové spony by mlátily do bubnu a Tvoje paní do Tebe. :twisted: Gurtu po vyprání dej mezi prkýnka a VELMI ZLEHKA stáhni aby neudělala žlábek, ale nezmáčkl se profil tkaniny. Po vysušení můžeš znovu natáhnout třeba křídový pajcunk což je bílá Dovo pasta. Gurta bere i na sucho. Hlavně ošetřit kovové spony - jak začnou reznout, obarví Gurtu. Pokud je s kůží, tak kůži zabalit do igeliťáků - dva až tři a každý samostatně uzavřít gumičkou a pak nezbude než ruční praní pod tekoucí vodou a hlavně hlídat aby se kůže nenamočila. Nic by se sice nestalo, protože ji nebudeš prát, ale po vysušení ztvrdne a má snahu udělat žlábek a zvlnit se. Je s tím moc práce ji vyrovnat.
Přeji pohodové praní a zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od Radgost »

Já bych se gurtu po vyprání a vysušení nebál vyžehlit.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

To jsem ještě nezkoušel, ale je to dobrý nápad.
Protože žehlením se "nadýchá" struktura tkaniny. Jen pohlídat teplotu žehličky, aby v Gurtě nebylo náhodou přimíchané umělé vlákno. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od Radgost »

Mám jeden řemen s gurtou tak jak se používala postaru - tedy vlastně vylisovaná požární hadice.
No a to lisování bych se pokusil nahradit žehlením.
Prostě gurtu vyžehlit jako kalhoty u smokingu - pěkně do rovna s puky. :-)
...jen momentální nápad - nic víc.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od relka »

Díky za rady, viděl jsem to podobně, jen ta pračka tam nebyla . Gurta vypadá,že v průřezu materiálu je pěkná, tam bych asi problém neviděl. Má ale konec u oka a držátko z kůže. Tam se nebrousí, ale stejně to asi vemu pod ten igelit do teplejch v umyvadle. Díky a hezkej den :D
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od relka »

Tak že kolegové. poruh jsem namočil do vlažné vody,vytahnul, nasytil JAREM a kartáčkem na ruce tupoval..V této chvíli jsem pochopil, co kolega Radgost myslel tou požární hadicí.. :D Vymáchal a ještě jednou zopakoval, to už přestala vytékat "špína". Pověsil a nechal pozvolna vyschnout. Ve finále byl zažehlen napařovací žehličkou. ;) A je hotovo dílo se díky vám zadařilo..jako novej
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Odpovědět

Zpět na „Obtahovací řemeny“