Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Radgost »

Gratuluji pánové. ;)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

Zdravím, mýdlům zdar a BARBUCHÚM zvlášť..V neděli jsem stařešinu načal a po rozmýchání mi zavoněl trochu kořeněněji nežli si pamatuji. Jako by natáhl trochu "vůně" z bakelitu, ve kterém je léta uložen. Ale další překvapení se konalo po vytvoření pěny. Neznám věk tohoto výrobku, ale prohlašuji, že pokud něco přežije lidskou rasu, bude to s největší pravděpodobností BARBUCHA. Pěna sametová a hustá jak šlehačka. Při přeholování do nového mýdla přidávám kapku vařící vody, mám pocit, jako by se trochu odpařila a pěna je taková sušší.....Zde ani náhodou, jezevčice nydýchaná jak nevěsta, pěna tuhá a krásně kryjící... Pokud to shrnu, mimo té vůně, která je asi opravdu poznamenaná trochou toho bakelitu je funkčnost, alespoň pro mne, dokonalá...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Relka,
kdo jednou poznal původní Barbuchu, tak bude mít vždy pocit, že jen těžko se najde mýdlo které by bylo stejně šlehačkové. Je to taková poctivá klasika. Když před mnoha léty toto bylo nejběžnější mýdlo, tak si ho nikdo nevážil a považovali je za obyčejné. Jsem moc rád, že po létech se mu dostalo zadostiučinění a jeho kvality jsou opět objeveny. Barbucha budiž pochválena. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Radgost »

Včera jsem se po dlouhé době pokusil oholit barbusem, který se v současné době prodává v drogeriích.
No nic moc, možná je to jen můj subjektivní pocit, ale měl jsem pocit, jako bych si na gezicht naplácal produkt nějaké válečné chemičky.
Se starým barbusem v bakelitu se to nadá srovnat.
Uživatelský avatar
cynicc
Příspěvky: 139
Registrován: 07 říj 2009, 13:52
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od cynicc »

To je pravda Radgoste on ten novej Barbus je dobrej v tom že ho stačí málo, rychle udělá kvalitní pěnu, která drží a na obličej se přilepí a jde to s ním krásně, všechna čest. Ale ta parfumace mě deptá, ono to jak je to navoněný tak mi poslední dobou čím dál tím víc jakoby smrdí. Je to jako bych si na obličej napatlal kit na opravu autolaku nebo fermež nebo něco takovýho olejovýho neolejovýho, něco tam je a na rtech je to cítit. No ale když vezmu všechna pro a proti tak musim říct že je to asi pořád nejlepší mýdlo tady u nás na trhu. Tak a ten starej to je kapitolka sama pro sebe ten si nemůžu vynachválit a ani se ho nabažit, když se s ním mydlím připadám si jako prase co se válí v bahýnku :-))))))))))

Jinak ta hláška s těma rohlíkama v mlíce mě dostala - válel jsem se smíchy po zemi :ugeek:
Kdo se topí - i břitvy se chytá !!!
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Radgost »

Konzistence pěny z nového barbusu se skvělá, co mě deptá je jeho parfumerizace.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Radgost »

...což je ovšem silně individuální.
Co mě voní, může naopak jiný vnímat nelibě.
A naopak, jinému může vůně nového barbusu více než vyhovovat.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Artifex »

Taktak. Vůně jsou různorodé a nosy také. Pokud po zkouškovém bude konečně čas tak koupím hydroxid a zkusím udělat nějaké rozumně parfémované domácí sodné jádrové mýdlo s přidaným glycerolem, aromatickými oleji a olivovým olejem na zvláčnění. Koukám že mám plánů tunu, teď je jen všechny zvládnout :D
Jack.Grave
Příspěvky: 22
Registrován: 05 čer 2009, 03:48

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Jack.Grave »

:arrow: Artifex s výrobou domácího mýdla na holení hodně zdaru. Před pár lety jsme to na průmyslovce zkoušeli, výsledný produkt byl podobný spíš mazláku na podlahy (pH cca. 12-13). Btw. je lepší vařit to v digestoři nevoní to příliž vábně.
Břitva je mečem svobody...
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Artifex »

Vakuová odparka zahustí jakýkoli mazlavý sajrajt když dojde na nejhorší. Záleží také na postupu vysolování a také neutralizace uhličitanem a toto vícenásobně. To beru jako první předpoklad, když se dostanu k účinnosti přes 50%, budu rád ale těch 50% by opravdu nemělo být nějak extrémně zásadité jako těch Tvých zmíněných pH 10+

Btw. na smrady jsme zvyklí, OPCH 70 a M-10M s vnitřním dýchacím okruhem vedeným na ZP10 to jistí ;)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Artifex dne 06 úno 2010, 20:26, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“