Výroba štětky - nákup uzlu

... štětky, misky a jiné propriety...
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Radgost »

Hola kolegové, vyrábí zde někdo štětky doma?
Vím, že se o tom zmiňoval Sparq tak mi nedá se nezeptat, "kde jsi koupil jezevčí uzel", Sparqu? :-)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od adrspach »

Vsak vis, ze cekam az se ozve dost lidi aby jsem je objednal.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od sparq »

Radgost píše:Hola kolegové, vyrábí zde někdo štětky doma?
Vím, že se o tom zmiňoval Sparq tak mi nedá se nezeptat, "kde jsi koupil jezevčí uzel", Sparqu? :-)
Tady: http://www.thegoldennib.com/
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od PetrS »

Mám doma uzel z Čínského jezevce. Je to dárek od syna našeho kolegy Mudrce ┼ . Mám už vyhlídnuté tvary ruček které budu vyrábět, ale vše je jako obvykle u mně na delší lokte, ale nakonec to však vyrobím. Jak spáchám ručku, tak ji sem přidám na podívání. Jako další bych si chtěl od Aršpacha objednat podobnou dlouhou velikost jakou měl sebou na podzimním setkání. Měkké a dlouhé chlupy se stříbrnými konečky - bohatá a huňatá kštice - k tomu si vyrobím bohatě tvarovanou ručku z tvrdého dřeva.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
cynicc
Příspěvky: 139
Registrován: 07 říj 2009, 13:52
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od cynicc »

Jsem neskutečně zvědavej a jelikož vím že mezi námi jsou skutečný fachmani - nezbývá než držet palečky a popřát ať se dílo podaří. Jakýkoli výsledek vašich prací mě velmi zajímá ! :geek:
Kdo se topí - i břitvy se chytá !!!
Maras
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2016, 19:42

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Maras »

Ahoj všichni kolegové do holení. Už procházím tohle fórum pár let a teď jsem se rozhodl, že bych se měl přeci i registrovat, abych mohl zdejší prostředí vychutnávat naplno. 8-)

A teď k tématu:
Říkal jsem si, že bych si vyrobil nějakou fajnovou, osobitou štětku s rukojetí z exotického dřeva. A tak procházím internet a narazil jsem na AliExpressu na tohle: Obchod-uzle, a obzvláště tenhle, nebo tenhle. Co myslíte? Cena je fajn, řekl bych, a poštovné zdarma.

Že bych do toho šel....??
Přišel jsem, namydlil jsem, oholil jsem.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Artifex »

Vyzkoušej, poreferuj...
Zibi
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2014, 19:13
Bydliště: Košice

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Zibi »

Nad týmto som už rozmýšľal aj ja ale. Odhliadnúc od mojich momentálnych priestorových a technických možností.
Treba si dať pozor pri nakupe z Číny hlavne na celkovú cenu nákupu a s tým súvisiace clo. Pretože neviem ako je to v ČR ale na Slovensku je za nákup nad 22EUR mimo štátov EU a pri zachytení na colnici, sú vyžadované colné poplatky. A keďže sa cez Aliexpress veselo nakupuje, tak si aj colníci na pošte dávaju väčší pozor a kontrolujú práve balíčky cez Aliexpress. Toto je realita na SK, toto som už zažil aj ja s iným tovarom.
Takže si treba zistiť do akej hodnoty sa v ČR neplatí clo. A keď, tak si výsledný nákup rozložiť tak, aby výsledná suma nepresiahla hranicu pre vymáhanie colného poplatku.
A je dobré sledovať tzv.rating resp.aké má daný "predajca" odporúčania alebo koľko nákupov daného tovaru už bolo urobených. Ale skôr tie odporúčania.
Gillette FatBoy Adjustable D4, Gillette Slim Adjustable I4, Gillette Slim Twist(white handle), Gillette Super Adjustable Black O4, Muhle R108, Merkur 39c, Astra 901
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Artifex »

Nevím, jak zrovna Aliexpress ale z ebaye mi dorazí každý měsíc tak do 10 balíčků a ani u ceny lehce nad limitem jsem nikdy clo ani daň neplatil ($45 max otestováno), takže možná, než hledat přes Ali, podíval bych na ebay, tam funguje tolik prodejců, že není šance, aby měli celníci nějakou databázi.
Zibi
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2014, 19:13
Bydliště: Košice

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Zibi »

Artifex píše:Nevím, jak zrovna Aliexpress ale z ebaye mi dorazí každý měsíc tak do 10 balíčků a ani u ceny lehce nad limitem jsem nikdy clo ani daň neplatil ($45 max otestováno), takže možná, než hledat přes Ali, podíval bych na ebay, tam funguje tolik prodejců, že není šance, aby měli celníci nějakou databázi.
Toto je momentálna situácia na SK. Tu si špeciálne na Aliexpress dávajú bacha. Určite neotvárajú všetko ale v poslednej dobe oveľa viac než doteraz. To mám potvrdené aj od kolegov alebo známych čo si odtiaľ objednávajú tovar. Ale ako som už písal toto je momentálna situácia na SK.
Gillette FatBoy Adjustable D4, Gillette Slim Adjustable I4, Gillette Slim Twist(white handle), Gillette Super Adjustable Black O4, Muhle R108, Merkur 39c, Astra 901
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“