novacek

Dotazy na vše co se holení týče.
Matt
Příspěvky: 6
Registrován: 22 kvě 2010, 11:49
Kontaktovat uživatele:

Re: novacek

Příspěvek od Matt »

je dobra ta britva?
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: novacek

Příspěvek od Radyx »

To určitě, Boker je renomovaná značka mezi břitvami tak že bych o kvalitě nepochyboval!
Matt
Příspěvky: 6
Registrován: 22 kvě 2010, 11:49
Kontaktovat uživatele:

Re: novacek

Příspěvek od Matt »

to je dobre, protoze ikdyz se asi takova britva nedoporucuje zacatecnikum, tak proste jsem se do ni asi zamiloval:)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: novacek

Příspěvek od relka »

V případě "zamilovanosti" počítej s dalšími náklady na holení v řádech mnohonásobně vyšších, nežli jsou ty "základní"... :lol: většina kolegú tady ví o čem je řeč... ;)
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: novacek

Příspěvek od Radyx »

Matte, pokud se ti libí tak ji ber. Já jsem "začínal" novou Wackerovkou a začátky holení byli o to krásnější. Je ale pravda za až přijde doba dát ji na kámen (začne tahat a řemen už nebude stačit) tak je dobré mít k ruce ještě jednu za pár kaček na které si přeostření natrénuješ a vyvaruješ se pak poškození (nebo i zničení) nové břitvy. Odtud pramení to nedoporučení začátečníkům. Jinak výška čepele 5/8 je naopak vhodná pro začátečníky (ne jenom). Jestli je to srdcovka, tak jdi do ní, první břitva je první břitva, tuto výsadu jí další nevemou!!!
Viktor
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2010, 11:47

Re: novacek

Příspěvek od Viktor »

Ahojte!

Myslím, že Radyx to perfektne vystihol. Moja prvá britva bola tiež nová a ako začiatočník som nemal veľký problém s tým, ako zničiť jej ostrie. Samozrejme rýchlo som si zohnal jeden tzv. "brúsny kameň" a bez minimálnych skúseností som začal s brúsením... Deň, dva, týždeň, ... a stále žiadny prijateľný výsledok. :cry: Potom som si kúpil druhú, tretiu, x-tú britvu, kvalitnejšie brúsne kamene a pomaly som sa do toho dostal.

Súhlasím s tým, že pokiaľ sa Ti tá britva páči, kúp si ju. Ale zároveň Ti odporúčam kúpiť si aspoň jednu / dve lacnejšie na trénovanie. Zničiť kvalitnú a novú britvu je hriech. Hovorím Ti to z vlastnej trpkej skúsenosti.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: novacek

Příspěvek od Radgost »

="Radyx"Jestli je to srdcovka, tak jdi do ní, první břitva je první břitva, tuto výsadu jí další nevemou!!!

Má první je z aukra za pár kaček. Musel jsem ji odrezit, přeleštit, má nové střenky z kusu smrku :-), zkrátka na první pohled nic moc.
Ale umožnila mi poprvé se oholit.
Mám k ní srdečný vztah a patří k mým nejoblíbenějším. :-)
Matt
Příspěvky: 6
Registrován: 22 kvě 2010, 11:49
Kontaktovat uživatele:

Re: novacek

Příspěvek od Matt »

tak maturita uspesna, tak se jde objednavat britva!:D
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: novacek

Příspěvek od Radgost »

Gratuluji k maturitě. ;)

Nezapomen na řemen.
Bez něj se řádně neoholíš.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: novacek

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Matte,
vítám Tě mezi přáteli Krásek zvaných Břitva. Už jsem Ti poslal email ohledně řemenů a Tvé Břitvy. Vše co potřebuješ vědět pro zahájení holení se Břitvou zde kolegové napsali v míře hojné a tak už k tomu není co přidávat.
Přeji kouzelné chvíle prožité při holení, stále dobré ostří a pevnou ruku.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“