Začiatočník a nákup britvy

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od PetrS »

V nejbližších dnech budu mít na prodej velice kvalitní obtahovací řemeny v luxusním provedení za přijatelné ceny.
Jak budou hotové, vystavím nabídku v sekci - služby Petra S.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

Supiš, v niečo podobné som dúfal. Oholiť sa s ňou viem, vykvákaný sa už necítim byť, už len natrénovať tie smery... ;) Díky!
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

Zdravím mástrov opäť po dlhšom čase,

chcel by som zakúpiť nejakú brusnú výbavu a mám 2 otázky:
- je celkom problém zohnať na blšáku (aj po optikách) nejaké slušné zväčšovátko a narazil som na toto - http://aukro.sk/item1049422256-zlatnick ... ml#gallery - čo majstri na to?
- no a chcel by som na základe rád zo stretnutia zakúpiť cerax 1000/3000 a na Slovensku som nejako nenašiel nič no a v Čechách 2 či 3 shopy s cenami od 900 do 1200 CZK. Chcel by som poradiť kde to teda kúpiť... ;)



No a ešte ohľadom brúsenia nožov (prepáčte OT) - kúpil som dnes z €1,95 v Rempe oslišku Rozsutec - potrebuje tá osľa nejako zrovnať, prípadne vylapovať pred brúsením / finišovaním nožov?

Ďakujem!
Viktor
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2010, 11:47

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od Viktor »

misiak píše:...nejaké slušné zväčšovátko a narazil som na toto - http://aukro.sk/item1049422256-zlatnick ... ml#gallery...
Neodporúčam. Tiež som to skúsil s lacnými zväčšovacími lupami, ale tieto vôbec nie sú kvalitné a pre daný účel absolútne nevhodné.

Ja osobne používam lupy Bausch & Lomb a Belomo Loupe Triplet 10x. B&L lupa je trochu drahá a snáď aj príliš malá, takže je dosť náročná na požitie, aj keď je kvalitnejšia. Na druhej strane, lupa Belomo je ideálna, ľahko sa s ňou pracuje a poskytuje "pravé" 10 násobné zväčšenie.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od Radgost »

Jak píše Viktor, tyhle lupy nedoporučuji, na druhou stranu 30 USD za lupu je na můj vkus trochu moc. :-)

Já používám tuhle:

viewtopic.php?p=4665#p4665

Dá se sehnat za cca 100,- Kč.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Viktor,
vítám Tě mezi přáteli báječných nástrojů zvaných Břitva. Jsem moc rád, že se k nám přidává stále více kolegů jimž Břitva učarovala.
Postupně jsem se propracovával různými zvětšovadly a zjistil jsem, že pro alespoň trochu užitečné použití jsou potřeba zvětšení cca kolem 30-40x. To je takový rozumný začátek. Postupně jsem začal používat zvětšení kolem 100x a nejlepší "provozní" zvětšení je 200-600x. Při broušení broušení a hlavně stavění břitu je to nezbytná velikost zvětšení. Jen tak lze spolehlivě uhlídat aby nedošlo k přebroušení či nedobroušení fazetky.
Pro nákupní zvětšování je těch 10x opravdu minimum, ale na ostatní provoz je to málo.
Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

Takže niečo takéto? Low price, high value? :D http://www.dracik.sk/produkt-detail.asp ... ategoria=1
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od Artifex »

V podstatě ano akorát ta optika bude mít všechny chromatické a tvarové vady co můžou existovat jelikož to má plastové čočky, obraz bude astigmatický atd. Takže od toho čekej asi takovéto obrázky:
Obrázek
S chromatickou aberací, malou hloubkou ostrosti (to by se případně dalo upravit nějakou clonou před osvětením), spoustou šumu ze špatně vybroušených čoček a prachu atd.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od PetrS »

Ahoj misiaku.
Pro použití na broušení je docela vyhovující, a pokud se navíc pro horní osvětlení použiješ světelnou diodu, tak je spokojenost veliká. Udělá službu, kterou žádná lupa nenabídne. Navíc jak si zvykneš jej používat, tak bez něj nebudeš brousit vůbec nic. :D
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

4artifex - no našiel som aj takéto luxusné hračky http://www.mikroshop.cz/cz/zakovske-mikroskopy - nehovoriac o ostatných sekciách tej stránky... no ale to sa mi nezdá byť zmysluplná investícia, keďže som BrúsičTotálnaLama a beriem to (zatiaľ :lol: ) len ako pánske huncúctvo... ;) Pochodil som teraz nejaké burzy, ale zväčšovátko žiadne... ani ťuk...


4petrs - chápem... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“