Začiatočník a nákup britvy

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od Artifex »

Však já ten mikroskop nezatracuju, jen Tě upozorňuji co od toho očekávatt...
Dioda u těchle kousků tuším je vestavěná jako spodní osvětlení takže základ je, stačí si ke zdroji nabušit třípolohový přepínač= vrchní,vypnuto,spodní osvětlení, husím krkem nebo dráty s pevnou bužírkou vytáhnout jednu diodu od zdroje nahoru a je vymalováno, pokud to zdroj zvládá tak klidně i dvě diody, každou na vlastním krku, dají se pak dobře nastavovat kam má padnout stín aby výsledek byl co nejkontrastnější. Takto vypadá komerční řešení, v podstatě se jedná o box se žárovkou a chlazením, v boxu jsou zabudované filtry aby se světlo jevilo jako bílé a to je pak vedeno dvěmi světlovodnými vlákny v husích krcích až k preparátu kde se dá polohovat:
Obrázek
Obrázek
Jinak doporučuji dát před LEDku nějaký kolimátor aby ten svazek byl opravdu úzký, dají se sehnat v GME, nasadí se to na ledku a dovede udělat svazek třeba jen 10° takže se nesvítí zbytečně na nezobrazovaná místa ale veškerý světelný tok jde kam patří:

http://www.gme.cz/cz/fhs-lxhl-nx05-p624-262.html
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

Díky za tipy! Googlim zatiaľ ďalej, takže uvidíme čo ešte nájdem...
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od Radyx »

Misiaku, koupě mikroskopu za hodně peněz není skutečně potřebná, já sám jsem pořídil dva za pár stovek, jeden jsem měl na srazu a je byl/je úplně nefunkční (shodou okolností ten samý co jsi uváděl za 7.99), druhý mi ale funguje dobře. Tím chci říci že dát za kukátko více jak pár stovek nemá cenu, resp. není to potřeba. Lepší je to investovat do solidního brusného kamene.
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od irenko »

ahoj mysiak
mam toto:
"mini 160X-200X LED Pocket Magnifier microscope"
http://cgi.ebay.com/mini-160X-200X-LED- ... 4aa1aa9989
je to skôr hračka ako seriózny nastroj,ale pre naše účely bohato postačuje.
max spokojnosť 8-)
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

Tip na slovenský shop?
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

Našiel som niečo obdobné tu - http://pristroje.hyperinzercia.sk/mikro ... ratislava/ Nič lepšie za podobné peniaze som zatiaľ nenašiel...
Viktor
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2010, 11:47

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od Viktor »

Ahoj Petr,
vďaka za privítanie. :)
Súhlasím s Tebou, že pre korektnú resp. užitočnú prácu je potrebné mať zväčšenie okolo 30 - 40x. Rád by som ale zdôraznil, že zväčšovacie lupy (30x a väčšie), ktoré sa predávajú za lacné peniaze nie sú vhodné. Ja osobne som si kúpil viac takýchto "lacných" lúp, ale pravda je taká, že v porovnaní s lupami ktoré som spomenul vyššie, sú nepoužiteľné. Napr. lupa Bausch & Lomb 20x zväčšuje naozaj úžasne, aj keď jej cena asi väčšinu priateľov klasického holenia odradí. Stojí cca. 65 - 70 USD. Ale kým táto lupa poskytuje naozaj 20 násobné zväčšenie, moje lacné "tridsiatky", maximálne 6 násobné.

Iste, rád by som vlastnil kvalitný mikroskop (200 - 600x) a to práve z dôvodov, ktoré uvádzaš. Zatiaľ však používam tento a som s ním spokojný. ;)
PetrS píše:Ahoj Viktor,
vítám Tě mezi přáteli báječných nástrojů zvaných Břitva. Jsem moc rád, že se k nám přidává stále více kolegů jimž Břitva učarovala.
Postupně jsem se propracovával různými zvětšovadly a zjistil jsem, že pro alespoň trochu užitečné použití jsou potřeba zvětšení cca kolem 30-40x. To je takový rozumný začátek. Postupně jsem začal používat zvětšení kolem 100x a nejlepší "provozní" zvětšení je 200-600x. Při broušení broušení a hlavně stavění břitu je to nezbytná velikost zvětšení. Jen tak lze spolehlivě uhlídat aby nedošlo k přebroušení či nedobroušení fazetky.
Pro nákupní zvětšování je těch 10x opravdu minimum, ale na ostatní provoz je to málo.
Zdravím, Petr.
Viktor
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2010, 11:47

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od Viktor »

Za pokus to stojí. Môj je podobný, ľahko sa s ním pracuje a pre začiatok absolútne postačuje. ;)
misiak píše:Našiel som niečo obdobné tu - http://pristroje.hyperinzercia.sk/mikro ... ratislava/ Nič lepšie za podobné peniaze som zatiaľ nenašiel...
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Viktor,
Tvůj zvětšovací přístroj je velice dobrý. Měl jsem možnost se přes podobné zvětšovadlo dívat na ostří Břitvy, a zvětšení bylo velice uspokojivé. Díky přisvětlení jsem mohl vidět hodně detailů potřebných pro práci.
Máš pravdu, že takové ty "rádoby lupy" se zvětšením moc a pak nevidíš nic jsou neštěstím. Za chvíli čučení z toho bolí oči a stejně není nic vidět.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začiatočník a nákup britvy

Příspěvek od misiak »

Takže od mladíka som včera večer zakúpil tento zázrak techniky http://pristroje.hyperinzercia.sk/mikro ... ratislava/ ... kvalita spracovania je, ehm, nie veľmi fortelná, ale samotný účel plní, dovolím si povedať, nad očakávania... :shock: Vidieť tým skutočne asi všetko potrebné, už len potrebujem tie šutre na britvy... :lol: na nože som trošku skúšal, ale pre nedostatok času zatiaľ bez konkrétnych rezultátov, len také večerné pohranie sa... takže aj keď je plastová krabička aj koliečka fakt drek, nakoniec maximálna spokojnosť, je to prťavé, nezaberá to miesto a fakt to dobre zväčšuje...
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“