Nádobíčko pro začátečníky

Dotazy na vše co se holení týče.
bardo
Příspěvky: 3
Registrován: 25 kvě 2010, 08:19

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od bardo »

oukej....taky jsem uz koukal, ze Petr je z CL, takze pro konzultace by to nebyl problem.Ale nejdriv bych pockal az co vse bude v Razor-Kit-Beginner. Pro me by samozrejme bylo nejvyhodnejsi, kdyby tam bylo opravdu vse co k tomu budu potrebovat.

Zatim zdarec...jdu procitat....
neeoo
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2010, 19:30

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od neeoo »

Ahojte, tiez by som sa chcel poradit pri kupe kompletnej vybavy. Co sa tyka britiev som da sa povedat uplny zaciatocnik aj ked holim sa uz naozaj dlho.
Britvy ma zaujali este ked som bol dietatom a dedko aj zopar britiev mal ale .... uz nie su v mojom dosahu.

V prvom rade by som chcel vyjadrit moje potesenie, ale aj prekvapenie ze existuje skupina ludi ktora rada poradi a vie dost pomoct zacinajucim.
Pred niekolkymi dnami som zacal prehladavat web :) a takto som sa aj dostal k tomuto foru. Po precitani zopar prispevkov som si uvedomil ze kupa britvy nie je taka easy vec ako som si pred tym myslel. A uvedomil som si aj to ze sa musim ak sa chcem tomuto remeslu venovat este velmi vela ucit.

No vratim sa k meritu veci. Chcem poprosit o typ na vybavenie, ktore by sa mne ako zacinajucemu mohlo stacit na zaciatok.

Zaujala ma hlavne tato britva: Rasiermesser King Cutter
V jednom eshope v SK som nasiel toto: Britva G&F s olivovou rúčkou
Je sice o cosi lacnejsia ale netusim ako je to tom kvalitou a prevedenim.

No verim ze odbornici mi daju aj ine typy ktore mi na zaciatok posluzia. Aby som este dodal nikdy som zatial britvu ani neobtahoval ani nebrusil. Nie som sice lavy ale ak by sa v SK-CZ nasiel nejaky kolega ktory by ma najlepsie osobne uviedol do problematiky bolo by to super.

PS u nas na aukre som nasiel tieto kusky ale neviem ci je to dobra cena: http://aukro.sk/listing.php/search?sg=0&string=britva
PS2 viem v pohode kupovat aj na ebay paypal mam.

Zatial dakujem za reakcie.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od Radgost »

Ahoj neeoo,
vítej na fóru.

Z počátku bych ti doporučil nákup nějaké břitvy z druhé ruky, např. z aukra nebo ebay aby ses na ní dokázal zaučit.
Pokud si totiž koupíš hned novou, drahou břitvu tak ji na řemeni zpočátku velmi rychle ztupíš.

Z obou břitev bych ti doporučil spíše King Cuttera od Bokera, což je renomovaná značka.
Břitvu Timor osobně neznám, ale na zahraničních fórech se o ní nevyjadřují příliš lichotivě.

Kolega PetrS pracuje na setech pro začátečníky tak se jej zeptej jak je s nimi daleko.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od PetrS »

Ahoj neeoo,
vítám Tě na zdejším mezinárodním foru, přátel těch nejostřejších nástrojů - Břitev.
Jsem rád, že jsi našel zalíbení v tomto nádherném nástroji a že se chceš s Břitvou holit. Je to činnost sice náročná, ale dá se v pohodě zvládnout.
Dokonce je zde taková zkušenost, že holení Břitvou, broušení a údržba Břitev je nakažlivé.
Tvůj výběr Břitev je velice dobrý. Pro každodenní holení je 5/8 s plnodutým výbrusem nejlepší volbou. Obě Břitvy z Tvého výběru jsou dobré a budou Ti dobře sloužit. Boker je známý svou kvalitou a Timor zase nabízí velice pěkné přírodní střenky při docela dobré kvalitě čepele. V tuto dobu už máš vybráno, ale protže máš pochybnosti, tak máš obavu ze správnosti svého výběru. Neboj - vybral jsi správně. Obtahování na řemenu se naučíš pomocí příborového nože bez zoubků omotaného izolační páskou aby Ti nepoškrábal řemen. Technika je zde na foru popsaná do detailů a na youtube lze najít dostatek filmových ukázek kterak obtahovati Břitvu. Snad jen jediná rada - závěsný obtahovák VŽDY DRŽET NAPNUTÝ. Prohýbání které ukazují profesionální holiči používají prto, že si Břitvy nebrousí sami a musí mít velice rychle obtaženo na úkor životnosti břitu. Pokud se rozhodneš pro obtahovák na napínáku, tak tato starost odpadá. Důležité je, si přečíst co nejvíce návodů zde na foru a věřím, že nebude mnoho otázek na které by jsi zde nenašel odpověď.
Přeji stále dobré ostří, pevnou ruku a pohodová oholení.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od Radgost »

Jinak jsem ze Vsetína, takže pokud bydlíš poblíž, není problém se domluvit a můžeme základnímu zácviku věnovat jedno víkendové odpoledne.
neeoo
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2010, 19:30

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od neeoo »

Dakujem za reakciu. Co sa tyka navstevy som z druheho konca republiky. Uvidime ale hadam sa nieco casom poriesi. Uz som si zvykol ze som taky samouk.

Ak mistr ma nejake sety budem rad ak mi nieco ponukne. Cital som o nich ale nevedel som ci toho bude viac.
Casom by som urcite chcel dokupit aj King Cuttera (dost sa mi zapacila :) ).

Co vravite este na tie britvy z aukra pani ?

nasiel som aj takuto kozu zda sa mi celkom dobra cena
http://global.ebay.com/Leather_Strop_St ... 90245/item
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od adrspach »

Tak te tu taktez zdravim. King Cutter anebo G&F (Giesen & Forsthoff) Timor jsou obe kvalitni a vyzkousene.
Na ten remen z ebay se vy..., je to smejd.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“