Břitva FIGARO

Inzeráty, které již byly uzavřeny nebo ztratily aktuálnost
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od Radyx »

Pěkná břitva a jak píše Adrspach, Silversteel INOX je pro mě rovněž novinka. Jinak to přeražení mě taky při prohlížení praštilo do očí !
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od adrspach »

Pokud holi dobre tak te zbytek nemusi zajimat. Je to docela rarita.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od relka »

Tak pár fotek...foťáček dostal třesavku a tak se mi podařil opravdu jen základní náhled a potom odmítnul cokoli zaostřit. Krabička je dělená uvnitř na koso. Víčko sedí dost volně. FIGARO 5/8 má na střenkách číslo 676 a podpis Dr Valík Bruntál. Na hraně ostří je trochu koroze, ale snad bude bez hlubšího poškození. Druhá v páru je ROG něco mezi 3/8...4/8, u základny asi do čtvrtiny lehce vyštípané ostří, olověný klínek a drátkem staženou střenku. Tu jsem si myslel nahradit, pokud by se našla úzká Figaro
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od misiak »

Som slepý... kde mám to prerážanie hľadať... prosím... :oops:
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od adrspach »

Tak ted ti asi skazim naladu. Ta krabicka neni od te britvy. Jak je na krabce psano bezpecnostni britva. To jest britva podobna tem co maji na sobe takovy ten hreben. Napr. Durham Duplex akorat jednostranna.
A jeste doplnim pro kolegu Misiaka. Podivej se na hloubku razeni vyrobce na krcku britvy a porovnej to s hloubkou cisla vyrazeneho tamtez, ale blize k raminku. Taky mozna uvidis kdyz se podivas shora na na pater britvy ze se v tom miste zuzuje. Toto ale byt nemusi, paklize vyrobce obdrzel britvy pred tim nez je Dovo orazilo.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od adrspach »

Jeste dodam
Friedr. Baurmann & Söhne, 1900 - 1940.
Trademarks: 'Alecto', 'Ambidexter', 'Aviator', 'Baurmann', 'Carbonese', 'Clanor', 'Comfort', 'Corso', 'Ducado', 'Figaro', 'Karbono', 'Marbest', 'Monopol', 'Nora', 'Norma', 'Orchid', 'Peter Hahn', 'Raola', 'Safacto', 'Sunrise', 'Start', 'Yilin', 'Zerbo', 'Zero', Zwerg'.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od relka »

adrspach píše:Tak ted ti asi skazim naladu
.. Neskazíš...začal jsem to tušit , když jsem si nechal od kolegině přeložit nápisy na krabičce. Ale to už to tu bylo pověšený..A protože se tu rozběhla diskuse o věcech okolo, nechal jsem to zatím být.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od relka »

Tak jsem vyhrabal kdysi získaný chránič s jediným označením "made in germany" a nainstaloval. Pokud to má ovšem takhle vypadat. Durham duplex.....co myslíte, dají se do něho ještě získat čepelky? Jsou to zajímavé konstrukce a osobně jsem je považoval spíše za sesekávače na vlasy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od adrspach »

Takhle to asi vypadalo origos a taky se jeste stale daji sehnat cepelky do duplexu.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Břitva FIGARO

Příspěvek od relka »

Děkuji všem kolegům za příspěvky a za pomoc, tak že komplet FIGARO jsem byl schopen sestavit do podoby, která se co nejvíce podobá originálu. Díky a hezký den
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Zamčeno

Zpět na „Bazar - Archiv“