Obtahovací řemen

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji k velice zachovalému řemenu.
Je na něm vidět, že jej používal někdo v nedávné minulosti. Dokonce jej natáhl oběma typy DOVO pasty a dobře zaleštil.
Utři jej zlehka plátnem aby se z něj dostaly případné nečistoty a pak jej zalešti flaškou leštilkou a hurá na obtahování. Jen pokud budeš mít dobře nabroušenou Břitvu, tak ji neobtahuj na té černé straně - ta je příliš ostrá.
Přeji pohodové obtahování a pevnou ruku.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Blackknives
Příspěvky: 43
Registrován: 25 zář 2010, 12:41

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od Blackknives »

Mám doma řemen na břitvy, který je ze dvou částí, samostatně odělených. Vypadá, to, jako by jste si zapli opasek, kde jedna polovina bude kožená, a druhá z velmi hrubého plátna. Je hodně starý, a poněkud už poškozený, ale vyrábí se to ještě? A důvod toho plátna? Vypadá to, jako našitá plátěná dutá hadice naplocho.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

To je obtahovací řemen s Gurtou.
Velmi hustá bavlněná tkanina. Je to pro obtahování o stupeň ostřejší než hladká kůže a jemnější než ostrá pasta.
Dodnes se to vyrábí a je to v nabídkách firem nabízejících obtahovací řemeny.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od adrspach »

Nemusi to byt jen bavlna, ale taky len a uz jsem videl i syntetiky na kvalitnich remenech.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od sparq »

Na SRP se shodli na dvou hlavnich duvodech pouziti platna - je pri obtahovani agresivnejsi nez kuze a mirne abrazivni, takze srovnava a cisti a lesti ostri (odstranuje mikro rez), a par desitek tahu cerstve nabrousenou britvou pomerne rychle odhali jeji skryte vady v ostri (napr. mista se skrytou korozi a prasklinami se uvolni a vypadnou). Vzhledem k tomu, ze platno pouzivali nasi predkove hojne, ma jeho pouziti nejspis dobry smysl. Pak jeste existuje par pover, kterym nikdo moc neveri, jako ze platno "zahreje" ostri pro lepsi nasledne obtazeni na kuzi.
FildaS
Příspěvky: 19
Registrován: 23 lis 2010, 13:33
Bydliště: Ostrava

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od FildaS »

Ahoj,
dneska jsem byl na blešáku tady v Ostravě a povedlo se mi koupit dva starší řemeny. Nechám tu odkaz na jejich fotky. No a chtěl jsem se zeptat na té kolíbce klasické jaktože ta kůže je tak černá? Jaký je recept na ten daný ,,pajcunk" ? Jo a ten volný pás tu kůži chci měnit ale je ten tvar toho konce co jde do toho strojku správný? Když jej napínám tak vypadává. Nějaká rada? nebo alespoň fotka toho samého systému? Abych věděl jak to patří. Jo a na to je ta jakoby podložka pod tou kůží na tom napnutém řemenu (kolíbka) Tady je odkaz na fotečky -
http://fildaseks.rajce.idnes.cz/Obtahovaci_remen/
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od Radyx »

Ahoj Fildas, dovolil jsem si Tvoje otázky v příspěvku roztřídit abych se v tom vyznal.
FildaS píše: No a chtěl jsem se zeptat:
1. na té kolíbce klasické jaktože ta kůže je tak černá?
2. Jaký je recept na ten daný ,,pajcunk" ?
3. Jo a ten volný pás tu kůži chci měnit ale je ten tvar toho konce co jde do toho strojku správný?
4. Když jej napínám tak vypadává. Nějaká rada?
5. nebo alespoň fotka toho samého systému?
Odpovědi:
ad 1.
černý je od pasty kterou to majitel namazal, nejčastěji bývají černé nebo červené

ad 2.
Rad je na fóru dost, stačí hledat.
Třeba: viewtopic.php?f=12&t=8
Rada od Radyxe, zkus příspěvek PetraS v první straně tohoto vlákna, taky tam něco najdeš. ;)

ad 3. až 5.
To to je prezentováno jako držák je ve skutečnosti přípravek na obtahování žiletek. Tak kůže je děs-běs, nepůvodní, prostě nějaká samodomo zbastlenina. Rozhodně v tomto stavu nepoužívat!!! Nic břitevnického.

Závěrem, kolébka vypadá použitelně, asi bych řemen naolejoval (mohlo by to vyřešit to zvlnění) a napastoval. To by mohlo fungovat.
FildaS
Příspěvky: 19
Registrován: 23 lis 2010, 13:33
Bydliště: Ostrava

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od FildaS »

Radyx píše:Ahoj Fildas, dovolil jsem si Tvoje otázky v příspěvku roztřídit abych se v tom vyznal.
FildaS píše: No a chtěl jsem se zeptat:
1. na té kolíbce klasické jaktože ta kůže je tak černá?
2. Jaký je recept na ten daný ,,pajcunk" ?
3. Jo a ten volný pás tu kůži chci měnit ale je ten tvar toho konce co jde do toho strojku správný?
4. Když jej napínám tak vypadává. Nějaká rada?
5. nebo alespoň fotka toho samého systému?
Odpovědi:
ad 1.
černý je od pasty kterou to majitel namazal, nejčastěji bývají černé nebo červené

ad 2.
Rad je na fóru dost, stačí hledat.
Třeba: viewtopic.php?f=12&t=8
Rada od Radyxe, zkus příspěvek PetraS v první straně tohoto vlákna, taky tam něco najdeš. ;)

ad 3. až 5.
To to je prezentováno jako držák je ve skutečnosti přípravek na obtahování žiletek. Tak kůže je děs-běs, nepůvodní, prostě nějaká samodomo zbastlenina. Rozhodně v tomto stavu nepoužívat!!! Nic břitevnického.

Závěrem, kolébka vypadá použitelně, asi bych řemen naolejoval (mohlo by to vyřešit to zvlnění) a napastoval. To by mohlo fungovat.

Jojo tu kůži chci taky měnit spíše mě zaujal ten mechanismus. Myslel jsem že když kůži vyměním bude se to dát použít na obtahování. Kůži mám, ale nevím jak to do toho naplést proto jsem schnáněl nějaký stejný řemen a majitele, který by poradil

EDIT: už mi psal Petr. Tak vím že to není určewno pro břitvy nějak to však upravím a uvidíme. Pak se pochlubím
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

Teď jsem tady psal odpověď na ty dva řemeny a místo abych to odeslal, tak jsem začal odpovídat na SZ a smáznul jsem si odpověď sem. :lol:
Psal jsem, že ta černá barva co vypadá jako "stará špína" bývá od starého pajcunku z křídy, popela a oleje. Taky, že ten řemen není vůbec napnutý a drží jen díky tomu látkovému pruhu. Vyplatilo by se jej snést, namočit aby zvláčněl (aspoň trochu - obvykle se mu moc nechce) a znovu jej napnout. Dále jsem psal, že co se týká té sestavy řemene a držáku, tak to k sobě vůbec nepatří ale použít to jako raritu "napínaný závěsný řemen", takový "modrý tchoř".
Vsadím se, že to napne více lidí. :D
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Obtahovací řemen

Příspěvek od Radyx »

Pokud si k tomu doděláš chybějící trn (stačí kousek drátu) a seženeš tenký řemen tak to můžeš používat na žiletky a bude to fungovat.
Nebo to můžeš využít jenom jako držák pro obtahovací řemen s tím že to na jeho konci zašiješ či zanýtuješ aby ti to na konci pevně drželo. Samozřejmě s novým řemenem.
Jinak souhlasím s PetremS, pokud by jsi to jenom naolejoval tak se to povolí a chtělo by to znovu napnout.
Odpovědět

Zpět na „Obtahovací řemeny“