Začátky s břitvou

... po srsti či proti...
Zamčeno
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Zipíno »

Pokud je to ten kámen, který máš na fotce v pravém dolním rohu, tak ten je ve stavu, kdy se dá použít tak jedině na nože. Před prvním obtahováním Břitvy se musí jeho plocha srovnat a velmi jemně vyhladit. Na to se používá sklo, nebo rovná kamenná deska, na které je oboustranou lepící páskou nalepen smirkový papír. Postupje popsán v: viewforum.php?f=10
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Nebo tady máš ukázku v reálu přímo od Mistra kamenů Adršpacha když mi ukazoval jak kámen srovnávat.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Vjedator
Příspěvky: 31
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vjedator »

Ahojte, som si prečítal toto vlákno nezaváhal a zašiel do starožitníctva tu za rohom. Mali tam dva použiteľné kúsky, jeden vyžadoval miernu opravu ostria, druhá britva bola v celkom dobrej kondícii a myslím, že ten kto to vie e prebrúsil by ju doma tak sa dá hneď použiť, aj sa mi páčila má rukoväť z ružovj perlete, výrobza mislím Franz und Heidinger - Solingen, oceľ nerezová, I a - Bohlerstahl, chcel som ju zobrať a chlapík mi zapískal 80 - 100 euro, skoro som padol na zadok :roll:
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Radgost »

Vítej na fóru.
Někteří obchodníci neví co by měli chtít.
Ale to je bohužel normální jev.
Občas, když navštívím nějaké starožitnictví tak se mi stává totéž.
Za průměrné břitvy chtějí tisíce korun a za šunty stovky. :-)
Ale někdy se dobrý kup podaří. :-)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Vjedator,
vítej mezi Břitevníky. Za ty peníze ji neprodá a tak mu udělej cenu tak 30€ a on dotčeně odmítne, tak mu začni po 3€ cenu SNIŽOVAT. Uvidíš jak se bude tvářit. Po třech snížených nabídkách ho nechej být a běž pryč s úsměvěm. Však on vyměkne. Příště si vyber něco úplně jiného a na Břitvu se neptej a zase tu samou hru. Cenu mu sniž na 1/3 a pak stále snižuj a zase nekoupit nic jen na konci obchodování se poptej jak jde Břitva na prodej. Pokud tam budou zákazníci, tak je veřejně a nahlas polituj jak je oškubal. Do týdne Ti ji rád prodá aby jsi tam nechodil. :twisted:
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Radgost »

...a pomalu dusit do měkka... :lol: :twisted:
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Zipíno »

:lol: :twisted: Tak,tak, dušený šejdíř ve vlastní šťávě! :P :twisted:
671 grains of diplomacy-.50 BMG
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od misiak »

4petr - štípač!!! :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
Vjedator
Příspěvky: 31
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vjedator »

Dík chlapi za privítanie na tomto fóre. Chlapík sa tváril že ju do minúty po mojom odchode predá :D ale ja mám nervy v pohode, všade okolo je plno britiev k mání. Len ma to zarazilo, že niekto si myslí, že asi žeriem šrot. Ešte si aj so mnou potykal a vraj študoval na tej škole čo ja. Nakoniec že mi urobí nejakú cenu, myslel tým asi 75 eur :lol:
Vjedator
Příspěvky: 31
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vjedator »

Inak PetrS Tvoja taktika je dobrá, ale už ju na ňom asi niekto vyskúšal :lol: , lebo tam má vstup len na zvonček, takže musím vymyslieť niečo iné ... :(
Zamčeno

Zpět na „Techniky holení“