Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Vše o čepelkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od PetrS »

Jen doplním, že oba snímky jsou pořízeny při stejném zvětšení a tudíž by měly být obě fazetky alespoň přibližně stejně široké. Už samotný fakt, že je každá o hodně jinak široká ukazuje jak rozdílné je broušení.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

na webových stránkách Upravse.cz se tento týden objevily
tyto žiletky Tiger, jsou ve žluté krabičce.

http://www.upravse.cz/vyrobek/ziletky-na-holeni-tiger

máte s nimi někdo zkušenosti ?
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Wiking »

Ano, mam.. :P
Zde: viewtopic.php?f=67&t=810&start=40#p16570
Zarazejici je vsak ten fakt, ze tyhle ziletky se daji koupit v ruznych internetovych obchodech.. v anglickych, v nemeckych.. momentalne i v jednom ceskem..
ale co nechapu: kdyz si zatelefonujete do Jevicka do te firmy co je vyrabi, sdeli vam jeji manager ze ty ziletky nevyrabi.
Pisu pravdu.. nezertuju.
Volal jsem tam a s tim "sefem" se bavil osobne, chtel jsem vysvetleni, proc to maji v zahranici a v CR ne. Jeho vysvetleni bylo, ze se jedna bud o produkty ktere se v CR vyrabely pred mnoha lety, nebo ze jde o plagiaty.
Ten pan se jmenuje Jan Richter a je velmi prijemny a sympaticky clovek... vsak mu zavolejte sami..
pevna linka: 461 801 234.
;)
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Wikingu,

zcela s Tebou souhlasím. Psal jsem jim i volal. Na volání nikdo nereagoval. Takže mi nikdo nezvedl telefon a na emailovou komunikaci nereagují. Ale co mi od nich přišlo tak asi 10 potvrzení o přečtení. Nejprve od hlavního emailu a potom od jejich zaměstnanců. Takže mi nikdo neodpověděl. Ale určitě se museli nad emailem zasmát. Dostal jsem se asi do všech emailů:)

No a výsledek je nula. Chtěl jsem jejich výrobky vyzkoušet. A také porovnat Tatru s Astrou. Mám info, že používají stejné stroje co používal poslední dobou Gillete v Jevíčku. Vím je to stejná továrna, stejné místo. Ale myslel jsem, že mají svoje stroje a dle infa z netu stroje vykoupili. Ale za tuhle informaci ruku do ohně nedám.

Výrobky jsou asi dobrý, jinak by se neprodával, ale komunikace v mém případě "0".

No a tak jsem ještě pátral po lepších drogeriích jestli jsou k sehnání jen tak. No a v Ústí a okolí jsem je neviděl. Projel jsem okolo Ústí n/L pomyslný kruh 40 Km. A nenarazil jsem na ně.

David
David a jeho žiletky
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od ggrand »

Na 2. stranu proč se honit za výrobkem, který ani výrobce nemá potřebu prodávat, když existuje tolik kvalitních alternativ... rád bych třeba i podpořil domácí výrobu, ale když není zájem. Přeci nebudu jezdit jako blázen po kraji a shánět tyto žiletky a doslova se tím pokoušet nacpat peníze výrobci do kapes. Správný výrobce by mi měl po zkontaktování říct, kde koupím jeho výrobky a ne abych se o to prosil.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

No výrobce sidce dělá všechno pro to, aby zatajil, že tyhle žiletky vůbec vyrábí, ale i přes to
se na trhu objevují. :P
A tak jestli výrobce chce, nebo nechce objednal jsem si je na výše uvedeném webu
se spoustou dalších věcí k otestování :lol:
Příští týden by balíček mohl dorazit, tak uvidíme :shock:
V noci slyším i vousy růst
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

Mám za sebou první čtyři oholení zakoupenou žiletkou TIGER české výroby. :P

Vzhledem k tomu, že výrobce nejspíš s výrobou pokračuje na odkoupených strojích někdejšího DIU Jevíčko
kvalitou se tahle žiletka podobá zde dříve vyráběným Astrám.

Obal žiletek Tiger už na první pohled vypadá skvostně exoticky ;)
První oholení bylo opravdu suprovní, ostrost velice dobrá a klouzavost jedna báseň.
Druhé oholení bylo přibližně stejné ale třetí a čtvrté se znatelně zhoršilo. Samozřejmě, že žiletka je pořád vyhovující
na další oholení, ale tímhle tempem bude tak po šestém holení na vyhození.

Superior stainless - jako kvalita materiálu ji řadí na úroveň modré Astry.
Škoda že na povrch nepřidali trochu té "platiny", kvalita holení by se tím prodloužila.

S Tigrem jsem spokojený velice dobře, jediná chyba je v tom, že je dostupný jenom na internetovém obchodě
a objednávat si pár balíčků žiletek jenom tak, bez dalšího zboží, poštovné a balné hodně prodraží. :cry:

Jako ozvláštnění mojí poličky s žiletkami je ale super :P :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
V noci slyším i vousy růst
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

Takže páté oholení žiletkou TIGER, je oholení poslední. :mrgreen:
Je už dost tupá a k šestému holení se už nepřinutím.

Když si to zpětně zrekapituluji, tahle žiletka je pro dobré čtyři oholení.
Vzhledem k tomu, že se prodává i na českém e-shopu, může si jí každý celkem snadno vyzkoušet.

Vzkaz výrobci : tak už přiznejte barvu :oops: , že tuhle žiletku vyrábíte. Vážně se není za co stydět . ;)
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Vousáči,

na to, že je to firma, která tají své výrobky tak, že nekomunikuje a je těžké její čepelky sehnat, tak šest oholení je opravdu dobré číslo.

Když vemu v potaz, že pracují na stejných strojích co "staré dobré DIU Jevíčko" tak smekám. Teď jen jestli kupují stejné suroviny k výrobě nebo snad i lepší.

Když to vemu, že jsi srovnával modré Astry (Astra superior Stainless), že Tiger je stejný. Tak je to dobrá zpráva. Já osobně jsem modrou Astru vydržel používat na čtyři dobré a jedno bolestivé oholení. Asi vydržíš více. Je fakt, že jsem používal Astru, která je už vyrábí v Rusku.
Ještě zkusím starou modrou Astru z Jevíčka kolik ona vydrží. Pak napíšu výsledek.

Každopádně za mě Ti děkuji, že jsi vložil důvěru do firmy, která tají svojí výrobu. A také jsi rovnou vyzkoušel na vlastní krk čepelku.

Když tak firma je tak tajemná. Tak Tě požádám o laskavost. Vem lupu a podívej se na žiletky, jestli tam není nějaký tajný vzkaz pro západní země. Třeba tam bude napsáno jak se nám tu žije a jak nám krásně svítí sluníčko a jsou tu samí slušní lidí:)

Ještě jednou díky

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Vousáč »

Asi tě zklamu, na žiletce žádný tajný vzkaz opravdu, ale opravdu není ...

Je tam jenom Made in Czech Republic, takže smůla v USA si zas budou pochvalovat,
že ti Čečenci nevyrábějí špatné žiletky Tiger :lol:

Malý reklamní slogan na závěr: "Náš tupý Tiger, Vás zrasuje jako ten živý " :lol: :lol: :lol:
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“