Taidea brusné kameny

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
pRst
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2014, 08:19

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od pRst »

Vytáhnu tohle téma z pod kamene: prohledal jsem fórum a nenašel jsem, že by tu někdo definitivně Taidea kameny odsoudil, tak jak je to? Neříkejte, že jste je za ty roky nikdo nevyzkoušel? Znamená "třetinová" cena 3x horší výsledek nebo je to na začátek dostatečné? :)
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Drvoštěp »

No... nevím, zda je cena třetinová...
Kdysi dávno jsem koupil Kinga za 900 kč a dnes: http://brusnekameny.cz/cs/brusne-kameny ... 01590.html
----
Františekčerny v odkazu na první stránce, to samé: http://frantisekcerny.eu/obchod/prislus ... 14264.html

S Taideou osobní zkušenosti nemám, jen s Kingem 1000/6000. Nabrousil jsem s tím kamenem dost břitev...
Pokračuju pak na kameni finisher ale to už je jiná kapitola... :P
Třeba někdo z kolegů má Taideu a ozve se. ;)
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
lahcim
Příspěvky: 150
Registrován: 17 úno 2016, 18:23
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od lahcim »

Na nožířské skupině na facebooku se nedávno někdo zbavoval kamene Taidea myslím, že to byl grit 3000, ale prý to bylo pocitově spíš kolem 1000.
brael
Příspěvky: 103
Registrován: 14 zář 2014, 13:35
Bydliště: Levice

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od brael »

Ja osobne používam od začiatku tieto kamene mám 1000, 3000, 5000, 8000. Zopár britiev som už s nimi nabrúsil ale po nich ešte používam prírodné kamene. Bohužial ich neviem porovnať s inými kameňmi lebo ich nevlastním ( zatiaľ ). Keby si chcel niekto kúpiť tieto kamene pre začiatok tak by som mu ich odporučil.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od ater »

@brael: Pokud to půjde vezmi Taidea kameny na sraz v Ostrohu, zkusíme je tam porovnat.

Jinak levnější je potřeba hodnotit z více pohledů min. vždy cena vs objem, rychlost broušení, jemnost (výsledný povrch) ...
brael
Příspěvky: 103
Registrován: 14 zář 2014, 13:35
Bydliště: Levice

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od brael »

@ater: samozrejme kamene idú so mnou na setkání, tiež som zvedavý na porovnanie z inými kameňmi :D
pRst
Příspěvky: 7
Registrován: 19 úno 2014, 08:19

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od pRst »

Jasně třetinová jsem raději dal do uvozovek, záleží s čím srovnáváš, ale vzhledem k obecně doporučované sadě od Nortonu, by to tak cca mohlo odpovídat i když jak bylo poukázáno, tak nesrovnáváme srovnatelné už třeba co do velikosti..

Najde se někdo kdo může srovnat nebo nám nezbude než vydržet do května na Aterův ortel? :)
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Ryžo »

Mám Taidea 5000 - ten som prvý dokupoval. Predtým som mal len carborundum a JAKA. Potom som pozeral po 8000_ke a 1000_ke. Na ebay som našiel combá 1000/4000 a 3000/8OOO, každý cca 20€, hrúbka 32 mm - takže 2x toľko kamena ako pri tenkej Taidea za zrovnateľnú cenu.(alebo ešte lacnejšie - už si cenu Taidea nepamatám). Toľko k cene.
Na začiatku som s Taidei nebol nadšený - boli v nej čierne flaky(nečistoty), akoby zaliaty popol z cigarety - veľkosť špendlíkovej hlavičky. Bolo to aj cítiť pri brúsení, ale postupne zmizli. Povrch to má taký skoro sklovitý ako 8000 čínan. Viac menej nepije vodu. Keď ho namočím, tak potom len brúsim, a nemusím dovlhčovať. Na pocit nič moc, akoby si šúchal polystyrén po skle. Na rozdiel od 1000 3000 číňanov, ktoré sú pórovité a slopú stále a zvuk aj pocit pri brúsení je v poriadku.
K rýchlosti sa neviem vyjadriť - iné som zatiaľ nemal.
Brit (koniec fazetky) je pri 100x lupa zubatý. Neviem či je to paprčami, alebo prímesou hrubších zŕn v danom gride. Riešim to 12000 prírodný číňan a leštiaca pasta.
Brúsiť sa s tým dá, ale nie je to niečo, čo by som si opakovane kúpil. Na sraze sa k tomu vyjadria oborníci, hneď, ako to vezmú do ruky a vyskúšajú. To, že tento kameň nikto z majstrov šlajfírov nepoužíva o niečom hovorí. :o
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Drvoštěp »

To Ryžo:
Dobrá recenze. ;)
Na srazu bude pak vynesen soudní ortel nad Taideou, co je zač ten kámen... :idea:
Jsem ochoten k tomu zapůjčit svou
břitvu (pro svého syna), bez rzi. Jako nová.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Taidea brusné kameny

Příspěvek od Zipíno »

Je to několik týdnů, co jsem u jednoho zdejšího člena konal lekci broušení právě na Taideách a výsledek broušení je slušný, jen po 8000 by to chtělo ještě finišer. Vlasový test nám dopadl na výbornou, jen nemám zprávu o pocitech při holení. Mne samotného překvapilo, že kameny byly rovné a na rovnacím skle se odebírala celá plocha.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“