Otacanie ziletiek

Vše o čepelkách
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Otacanie ziletiek

Příspěvek od tritrek »

Podla mna a asi zbytku sveta sa ziletky nemaju otacat. Pri dnesnych cenach ziletiek to ani nema cenu. Ak zonglujes s lowend ziletkami zo zvedavosti, to je jedna vec, ale ja by som radsej odporucal kupit si poriadne ziletky a mozes mat fuzy aj z kevlarovych vlakien a ziletka ta oholi aj vydrzi, bez potreby nejakych hokuspokusov...
Ak mas tvrde fuzy alebo sa holis casto, skus Featherky... tie su bezkonkurencne najlepsie. Kazdy si ale musi najst ziletku na svoju tvar a fuzy k danemu strojceku. Vsimol som si, ze kade forum ma svoje ospevovane ziletky, tuto su to najma Derby, ktore su podla mna niekde v spodnom strede, ine fora ich povazuju skor za bezne az zle. Ale budiz ;)
Velmi sa mi osvedcili napriklad:
- cervene Gillette Super Thin Platinum
Obrázek
- zlte Gillette 7 O'Clock SharpEdge
Obrázek
- Feather Hi-Stainless
Obrázek

z lacnejsich
- Vidyut SuperMax Super Stainless
Obrázek
- Big Ben Super Stainless
Obrázek
a podobne.

Astry boli dobre, kym sa vyrabali v CZ, dnesne su uplna spodina, tie zelene su vraj lepsie ako modre, no u mna zle je zle, nerobim rozdiely medzi horsim a este horsim... Tie ine cepielky sa daju kupit cez internet, nemusi mat kazdy jazykove schopnosti a moznost platby cez internet, ale vsak date sa dokopy 3-4a a objednate si nejakych 4-500 kusov a vyjde to s postovnym v cene Astier a inych hororov z nasich drogerii a za tu cenu budete mat fakt kvalitne cepielky.
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Otacanie ziletiek

Příspěvek od tritrek »

Vousáč píše:Při holení se ostří žiletky otupuje jedním směrem , no a když ji další den otočíš dosahuješ tím
rovnoměrného otupování ostří z obou stran.
Podle mne tím prodloužíš funkčnost ostří čepelky.
Sorry sefe ale toto je blbost. Ostrie je na kazdej strane len jedno!!! Fazety ostria su z oboch stran, ale ostrie je tam len jedno...a ked sa to otupuje, tak sa to otupuje a ked to bude tupe, tak z oboch stran :ugeek:
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Otacanie ziletiek

Příspěvek od Vousáč »

Říkám že je to jenom můj názor.
Ale kdyby byl břit čepelky broušený jenom z jedné strany, pak by otáčení nemělo smysl.
Čepelka je ale broušena dvěma kotouči takže tvoří >
takže teoreticky, při holení se jedna strana na kterou tlačíš otírá a opotřebovává na jednu stranu a když
čepelku otočíš místo nalíc tak narub, druhá strana se opotřebí stejně a > se vrátí na střed.

No když to nemůže člověk vysvětlovat rukama, tak to stojí na houby. :P

Tady by nás rozsoudil mikroskop.
Nasnímat ostří čepelky před prvním použitím, pak po prvním použití a nakonec po otočení a druhém použití.
Za další nasnímat čepelku která se nebude otáčet, každé holení cca 6x a zároveň nasnímat čepelku
kterou při holení rovnoměrně otáčíš.
Snad by to byla dobrá vědecká studie a dokonce lepší, než týmové práce některých univerzit v usa
( viz. studie o tom že každé ráno když vyjde slunce je více světla, než ve dny kdy slunce nevyjde - prý studie založená na
3 letech pečlivého sledování ) :lol: :lol: :lol:

Ale ať si každý dělá se svými čepelkami co se mu zlíbí.
Já je otáčím, když už jsou očíslované ;)

Apropo vytahujete čepelky z bagru po oholení a osušíte je, nebo je opláchnete jen tak i s bagrem a necháváte ji v něm ?
V noci slyším i vousy růst
Hardy
Příspěvky: 36
Registrován: 30 črc 2013, 09:16

Re: Otacanie ziletiek

Příspěvek od Hardy »

Já je otáčím spíš tak ze zvyku. Jinak teď jsem si koupil Tiger žietky vyrobený v ČR a paráda, připadají mi ostřejší než zelený Astry nebo Derby. Super oholení s nimi.

Já teda podle nálady a času, když mám čas a náladu tak bagr rozberu, hezky umyju a vypucuji - po každém holení je na něm bílý povlak od mýdla a zároveň osuším žiletku. Někdy to ale jen tak opláchnu, trochu povolím aby mohl vyschnout a nechám ho tak.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Otacanie ziletiek

Příspěvek od Vousáč »

Taky mám rád čepelky Tiger ve žluté krabičce, protože jsou opravdu dobré,
ale jak již na jiném místě bylo napsáno, nejsou české výroby.

Ale zpět k tématu o otáčení čepelek.
Při svém nedávném testu čepelek Derby, jsem si všiml při otáčení čepelky ze strany ozn. 1 a 2
na opačnou stranu ozn. 3 a 4, že s první stranou ( s číslicemi 1 a 2 ) se lépe holí.
A nebylo to podle mne jen pocitově.
Stranou 1,2 jsem se oholil 1x a pak přetočil na stranu 3,4 která byla o poznání horší.
Proto jsem otočil zpět na 1,2 a takto se oholil 3x a poté opět změnil stranu na 3,4 a provedl 2x oholení.

Závěr: jedna strana čepelky je lepší ...
Pod čarou : teď babo raď :P
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Otacanie ziletiek

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Wikingu,

to je otázka otáčet či neotáčet.....:)

Já jsem se schválně donutil otáčet žiletky ve strojku po každém oholení. A dopadlo to tak, že jste mi stejně nepamatoval jestli jsem otočil či ne. Tak jsem radši otočil ještě jednou.

Takže test se nepovedl, myslím si, že jak člověk některé věci dělá mechanicky tak na to nedává pozor. Ale zase, když to vemu časově tak ano žiletka vydržela o pár holení déle. To poslední holení to jsem si myslel, že se holím už kusem nerovného plechu. Takže v půlce holení vyměněno za zelenou Astru.

Ještě abych upřesnil tak jsem si na test vzal nejhorší žiletku co jsem doma našel.... (naštěstí poslední) a to pro Vousáče dost známou :) Wilkinson Sword. No rozdíl tam byl. O něco málo vydržela déle. Kupodivu jsem narazil na jednu dobrou v celém balení a to byla ta poslední. Hned jako první holení, super, to šlo jako po másle. To trvalo tak 5 x a pak už to bylo nepříjemné no a potom už moc nepříjemné. Dál jsem nezkoušel. Otáčel jsem jak jsem si vzpomněl. Je pravda, že jsem ji po oholení vždy pořádně opláchl ve vodě.
Je fakt, že čepelky Wilkinson už kupovat nebudu. Snad, kdyby udělali nějakou novou verzi co by byla fajnová.

Tak to asi tak no...

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“