Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od Einherjer »

To áno, ale to by som musel mať nákup nad 100$ a to bolo uvedené pri 2C. Pri Modeli T tam nič také nebolo, že ak bude nákup nad 100$, tak bude poštovné zdarma, ale keď som vypĺňal ten dotazník, kde som si vyberal povrchovú úpravu, tak tam už bolo poštovné zarátané a už mám tých 20$ aj na účte rezervované.
For EU backers, please keep in mind that the $20 in shipping charges are going towards duties pre-clearing (VAT), so that you are not hit with any “postal search fees” or other unexpected fees upon delivery - I figured it’s better for everyone that way!
Nechápem, čo je tu presne napísané, ale to budem platiť ešte aj DPH z poštovného?
samuel
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2012, 03:15

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od samuel »

Vypadá to, že ty zaplatíš 20 babek za clo a DPH už jim, protože oni budou strojek rozesílat z EU. Tzn. nějaký jejich člověk doveze strojky ze států do EU a při vkročení do EU, za strojky zaplatí clo a DPH, proto ten příplatek.

Kdyby Ti strojek poslali přímo ze států, tak Tě čeká vyřizovaní cla a DPH, se Slovenskou poštou (pokud jsi ze Slovenska), kde také zaplatíš tyto dva poplatky + poplatek za zastoupení v celním řízení, pokud si pro to nepůjdeš osobně na celní poštu, která bude tuším v Bratislavě.

Tak to to tedy chápu já.
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od Einherjer »

Ďakujem. Ak by to bolo tak ako píšeš, tak to by dávalo zmysel.
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od Einherjer »

Tak nás páni z Rockwell Razors asi trošku oklamali a namiesto z EÚ mi poslali balík z USA. Tak mi prišiel domov dopis z Medzinárodného výmenného strediska - vyclievacie oddelenie, že mám niekde uložený balíček 20 dní, len sa dáko neviem dočítať, že kde. Je tam aj dáka návratka, ale to asi kebyže balík nechcem prijať. Vie mi prosím vás niekto poradiť, ako mám postupovať ďalej, keď sa chcem dostať k balíku?
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od vsezved »

To je fajn, sám jsem zvědav co mě osobně čeká. Mám objednán strojek Rockwell 6C a komentáře na stránce hlásí, že lidi z Kanady mají dle sledování balíček se strojkem v Německu, tuším že ve Frankfurtu. Někteří jsou již značně nevrlí.
K tvé otázce, pokud jsi na Slovensku, tak ti neumím odpovědět. Pokud jsi v Česku, tak nejspíš proclívací pošta 120 v Praze ulice tuším Plzeňská, takový modrý barák a pokud by si šel pro balík osobně, tak musíš asi na 3 procedury, než jej uvidíš.
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od Einherjer »

Ešte prikladám jednu otázočku. V liste je napísané, že im mám poslať doklad o zaplatení, faktúru alebo niečo podobné, kde musí byť vyznačené čo, koľko a za koľko som kupoval. Ale strojček som platil cez indiegogo a k tomu som si doobjednal stojany a zásobník na staré žiletky. Ktorý doklad o zaplatení mám poslať, keď ani neviem čo ten balík vlastne obsahuje?
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od vsezved »

U mně chtěli výpus z ůčtu a vytisknutou komunikaci mezi tebou a prodejcem, kde je ta placená částka.
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od valentin75 »

Einherjer píše: 24 kvě 2017, 16:36 Ešte prikladám jednu otázočku. V liste je napísané, že im mám poslať doklad o zaplatení, faktúru alebo niečo podobné, kde musí byť vyznačené čo, koľko a za koľko som kupoval. Ale strojček som platil cez indiegogo a k tomu som si doobjednal stojany a zásobník na staré žiletky. Ktorý doklad o zaplatení mám poslať, keď ani neviem čo ten balík vlastne obsahuje?
Treba poslať niečo čo obsahuje sumu za ktorú si to kúpil , výpis účtu,paypal,faktúra ,print screen obrazovky objednávky,potvrdenie objednávky a pod..Ale hlavne to musí byť stotožnitelné s objednávkou a tebou .
Napr. aby bol povedzme na faktúre zaúčtovaný strojček a tvoja adresa,ak tam bude povedzme len cena a nebude uvedené čoho sa to týka,tak taký doklad nemá cenu.
Pošli im to cez email,ten by mal byť v hlavičke toho papiera čo si dostal,musíš tam napísať to číslo pod ktorým to pošta eviduje,to je niekde ako je meno,nie číslo na sledovanie balíka(tracking number),
Palo
Mužbum
Příspěvky: 17
Registrován: 06 bře 2016, 19:02
Bydliště: Prešov

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od Mužbum »

Podobné som riešil minulý piatok (19.5.17). Prišiel mi doporučený list z vyclievacieho oddelenia v KE a všetko som riešil mailom.
V hlavičke doporučeného listu je mailová adresa na ktorú som napísal a poslal som im výpis z účtu - len samotnú platbu za tovar a print screen obrazovky na ktorej som mal otvorenú objednávku z aliexpresu.
Ďalej som im napísal do mailu číslo spomínaného doporučeného listu a tiež sledovacie číslo zásielky, ktorú mi zadržali.
Oni v tom liste žiadajú aj "Štandardné colné vyhlásenie", ale keďže som ho nikde na nete nenašiel, napísal som im len, čo sa nachádza v balíku a že je to určené pre osobnú potrebu. Oni vlastne vedeli čo je v balíku, lebo ho rozbalili a aj do doporučeného listu rukou napísali čo sa v balíčku nachádza.

V pondelok mi prišiel poštou balíček a poštárka zinkasovala poplatok: poštovné a DPH. Hodnota mojej zásielky bola len cca 35€, takže clo som neplatil.
Ak chceš napíš mi na SZ svoj mail a ja ti prepošlem moju komunikáciu s poštou.
britva, fajka, pohoda
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Kickstarter - Rockwell Model T nastavitelný strojek

Příspěvek od vsezved »

@Einherjer:
Dostal jsi sledovací číslo pro zásilku od Rockwell? Nebo první infirmace o zásilce byla až od proclívací pošty?
Odpovědět

Zpět na „Debata o věcech obchodních“