Alpa - kolínská voda konvalinka, fialka, karafiát

O veškeré další pánské kosmetice
Pike
Příspěvky: 43
Registrován: 09 čer 2016, 09:50

Re: Alpa - kolínská voda konvalinka, fialka, karafiát

Příspěvek od Pike »

Naváži na starší téma:
Narazil jsem v drogerii na tyto alpské kolínské a po očichání jsem neodolal, zaplatil hříšných 25 Kč a stal jsem se hrdým majitelem lahvičky vůně Karafiát. ;)
Popravdě, na rozdíl od Fialky a Konvalinky, jejichž vůně vcelku odpovídá názvu, Karafiát příliš karafiát nepřipomíná. Což je možná dobře, protože se nejedná o květinovou vůni, ale spíše hřejivou kořennou, takže je vhodná i pro muže. Cítím z ní hlavně hřebíček, odtud zřejmě pramení podobnost s vůní Bay Rum.
Není to v žádném případě moderní vůně, žádná citrusovo-sportovně-svěží bomba, ale to já coby staromilec kvituji jako pozitivum.
Výdrž je slušná, několik hodin je vůně cítit intenzivně, pak ještě minimálně půl dne doznívá.
A příběh má ještě pokračování, protože tato kolínská svojí nízkou cenou a nekomplikovanou vůní láká k experimentům a dolaďování. Alespoň mne jakožto povahu kutilskou zlákala, abych do ní přidal pár kapek vetiveru. Myslím, že jí to prospělo, je teď ještě drsnější a zemitější. Možná budu v pokusech pokračovat.
Závěrem: Pokud máte rádi kořenné vůně, hlavně vůni hřebíčku, pak pro vás Alpa Karafiát představuje velmi slušnou kolínskou za velmi legrační cenu. A pokud rádi experimentujete, může pro vás představovat dobrý základ pro výrobu vlastní, na míru šité vůně.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“