Krém na ruce pro ošetření rukou lezců po skalách

O veškeré další pánské kosmetice
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Krém na ruce

Příspěvek od vsezved »

Sice odpověď ov Wikinga nebyla pro nme, ale také jsem se hodně pobavil a zasmál.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Krém na ruce

Příspěvek od Bob76 »

Harak píše:Díky za tip, našel jsem i návod, kde jsou napsané poměry...
Nahoď ten recept, ať se taky dovzděláme.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Harak
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 19:33

Re: Krém na ruce

Příspěvek od Harak »

1:1:1 bambucké máslo, kokosový olej a včelí vosk. Ve vodní lázni dohromady rozpustit a promíchat, pak to stačí nalít do silikonových formiček na vaření a nechat zatuhnout. Vzniknou pevné bábovičky, které pak stačí promnout v rukách.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Krém na ruce

Příspěvek od relka »

A nebo koupit v lekárně malé kelímky na mast. Naplněné v chladničce potom dlouhodobě k dispozici. Málokdy se totiž podaří "uvařit" jen jednu dávku. Z jedné standartní naběračky mám tak šest kelímků. A když si je po použití dobře vymyješ, dají se použít vícekrát. Já dávám přibližně 5 dílů včelího vosku, 2 díly sádla 1/10 dílu propolis. tinktury a 2/10 třezalkového oleje. Poměrem sádlo/vosk si upravíš výslednou tuhost.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Barbora
Příspěvky: 31
Registrován: 20 zář 2014, 14:40
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Krém na ruce

Příspěvek od Barbora »

@Harak @Radgost @raiderkilo

raiderkilo, děkuji za zmínku Rest Baru - jsem výrobce, to mě potěšilo :-) Rest Bar je opravdu určený typicky pro lezce - to byl jeho původní účel. Mám také spoustu zákazníků s ekzémy, lupénkou, řemeslníků...prostě s extra suchou a namáhanou kůží rukou. Receptura je taková, že pomáhá v hojení a výživě kůže, dělá ochranný film proti dalšímu vysušování a dráždivým látkám, a zároveň vosk není mastný - to je právě pro hodně lidí včetně lezců hodně důležité. Můžete ho používat během dne při práci, před řízením, prací na PC apod.
Receptura je s arganovým olejem a s výtažkem ze zeleného čaje, čistě na přírodní bázi, bez vůně, anebo varianta s vůní vřesu. Do Brna teď ale do žádného obchodu nedodávám, ani na lezeckou stěnu. Občas tam jezdím na prodejní akce.

Já sama jsem lezla asi 15 let, teď už teda pár let nelezu, ale recepturu mi před uvedením na trh testovali několik měsíců lezci.

Jinak klasika mezi lezci je "Climb On" - což je podobný vosk, americký, taková kultovní záležitost mezi lezci - k dostání ve všech lezeckých prodejnách. Nebo podobné vosky jiných lezeckých značek, např. Metolius....

Výroba doma je fajn alternativa. Určitě vyzkoušejte, je to experimentování s recepturami - výhoda už prodávaných výrobků je ta, že jsou vychytané, aby právě ideálně fungovaly pro svůj účel. Jinak pro domácí výrobu - konzervant není potřeba, pokud není vodná složka. Sádlo má samozřejmě omezenou životnost a musí být v lednici. Taky je hodně mastné, stejně jako bambucké máslo....to už záleží, co přesně chcete za efekt, co je vám příjemné...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“