Arkansas

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
rotavator
Příspěvky: 392
Registrován: 08 črc 2010, 19:49

Re: Arkansas

Příspěvek od rotavator »

Ďakujem :) keby tak skúsim aj na tomto britvu líznuť a hodím sem potom foto z mikroskopu ;)
Nie je kameň ako kameň.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Arkansas

Příspěvek od adrspach »

Par kolegu tady arkansasy ma a pouziva, sice na spis na ruzne nastroje, ale pouziva. Ja osobne jich par mama rad je pouzivam na nastroje, protoze na nej muzu se svyma jalovyma rukama vic zatlacit a nebat se ze neco zrusim.
Tak jak napsal Radyx tyto kameny jsou popularni hlavne u britevniku v Americe a nekteri jedou jenom na nich.
Rozumna velikost translucenta bude dost draha. A pak ho jeste olapovat do rozumneho stavu. Takze se chystej :D
rotavator
Příspěvky: 392
Registrován: 08 črc 2010, 19:49

Re: Arkansas

Příspěvek od rotavator »

Ešte sa to prehodnotí .. a už som lapoval Rozsutec tak ja už som na všetko pripravený :D
Nie je kameň ako kameň.
Radim Wajshajtl
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2015, 03:07

Re: Arkansas

Příspěvek od Radim Wajshajtl »

Pred tydnem jsem Arkansas zdedil a dnes na nem poprve dobrusoval. Zitra poprve rano holim a o vysledek se rad podelim. Diky za tip s mineralin olejem a mydlem. Tentokrat jsem zkusil mineralni olej a jsem zvedav, jak to rano dopadne.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Arkansas

Příspěvek od relka »

Tak můj první, opravdu můj. Ve čtvrtek jsem získal za rozumný peníz šedý průsvitný 105x50x25, tvrdý. V originální krásně zachované čisté krabičce. Broušeno na něm bylo patrně velmi málo ale onen krásný lesk který vzniká jen prací na ploše má. Tak zatím vyzkoušeno na noži /za chvíli jdu s Opinelem 10 na krájení sádla/ abych měl "srovnání". Jsem zvědavý.. :D
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
4xxx4
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2015, 22:29

Re: Arkansas

Příspěvek od 4xxx4 »

Ahojte, pekny vecer.

Podarilo sa niekomu z Vas naostrit britvu na arkansasoch?
a co hovorite na tieto kamene? mam na mysli tie arkasasy do sady za 11-15 eur.
http://www.baterky-noze.sk/sk/174-brusna-sada
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Arkansas

Příspěvek od ater »

Ahoj, jestli myslíš kámen do sady Lansky tak ten je na břitvy hrozně malý, brousit by na něm šlo ale hodně obtížně. Na stránkách Lansky mají nejjemnější arkansas http://lansky.com/index.php/products/na ... nsas-hone/ a udávají hrubost 1200-1400 grit, což není zdaleka finisher (je také otázka podle jaké normy je hrubost).

Jinak se na arkansasech dá nabrousit, ale sám jsem to nikdy od postavení fazetky do finishe, ze kterého bych se oholil nezkusil (nemam tak jemný arkansas, nebo ne srovnany pro použití na břitvy).
Ryžo
Příspěvky: 108
Registrován: 06 kvě 2015, 13:09

Re: Arkansas

Příspěvek od Ryžo »

Dnes som sa stal šťastným majiteľom tohto kúsku (skôr kusiska) 200 x 65 x 20 mm.
Venoval mi ho kolega, zo svojich osobných zásob, ktoré si vytvoril ešte za čias, keď bol zamestnaný v štátnom podniku, ktorý servisoval a brúsil chirurgické nástroje. (vtedy kameň zmenil vlastníka bez súhlasu pôvodného majiteľa - čo sa v tej dobe nosilo :lol: )
Neviem, čím so si to zaslúžil, ale aj slepá kura príde občas k zrnu. ;) Idem ho hneď vyskúšať, len neviem či nezaspím. Asi len niečo nabrúsené skúsim dohladiť.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Väčšina sa väčšinou mýli. U mě dobrý.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Arkansas

Příspěvek od PetrS »

To vůbec není maličký kousek.

Gratuluji k velkému Arkansasu.
Pro Břitvy tento typ kamene není příliš jemný a tak měj alespoň ruku hedvábnou a pokud nenabrousíš, tak se na kámen nezlob. Chirurgické nástroje jsou ostré už při poněkud nižší ostrosti než vyžaduje Břitva.

Slavná průpovídka kolegy MUDrce - Břitvou lze úspěšně operovat, ale skalpelem se neoholíš - to potvrzuje...

8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Arkansas

Příspěvek od ater »

@Ryžo: Hezký kámen, pokud tě nebude výsledek s vodou uspokojovat tak zkus vodu + glycerýn a nebo vodu s jarem. Můžeš taky olej, ale ten pak z kamene budeš dost špatně dostávat.
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“