Ako zhotovit novy obtahovaci remen - strucny navod

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od maculak »

Jak to dopadlo? Já v sobotu dvě hodiny brousil opasek ČSLA, strana kde byla barva - krásná hladká světlá kůže po finiši 800 smirkem, postupnost byla 60, 120, 240, 400, 600 a nakonec 800, druhá je hrubší o něco málo. Teď přemýšlím jestli něčím napajcovat nebo nechat čistý. No zatím budu přemýšlet, zítra když se podaří tak přidám foto.Pevné ostří všem...
drumbas
Příspěvky: 21
Registrován: 07 lis 2012, 12:11

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od drumbas »

ja sem si taky dělal řemen z opasku
brousil sem to do jemna pak napustil olejem na stroje a druhou stranu napajcoval kašičkou s chromoxydem
pote zaleštil delka cca 84cm pracovni plocha cca 56cm
očko je z nerezy
rukojet buk
inspirace tady od mistru
timto se jim omlouvam za kopirovani
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji - krásná práce.
Každý takový řemen získává duši kterou do něj vloží ten kdo jej vytvořil. Pak už na furt patří k sobě.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Mirino
Příspěvky: 6
Registrován: 14 dub 2013, 22:16

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od Mirino »

Pěkná práce, šikovné ruce. Mohu se zeptat kde jsi sehnal ten fešný obrtlík?
drumbas
Příspěvky: 21
Registrován: 07 lis 2012, 12:11

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od drumbas »

obrtlik mi dělal kamoš
je z nerezy a docela nadaval než to vypadalo
inač přiště bych si ho dělal sam ze železa a necham nachromovat
kono
Příspěvky: 68
Registrován: 04 dub 2012, 10:49

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od kono »

...nevím kam to položit,ale nechce se mi zakládat nové vlákno s názvem "Takhle by obtahovací řemen neměl vypadat"... http://kono68.rajce.idnes.cz/Remen_na_obtahovani_britvy ...no,sice tu mám kolem sebe dost kůže,vyrábím z ní pochvy a pouzdra na meče a nože,ale tohle je můj původní řemen z mé staré vrtačky,výrobce byl pan Volman (později TOS Čelákovice),mám k němu jistá pouta a kdybych měl rychle popsat techniku obtahování,tak asi takto: sednu si,vložím pravou nohu do jednoho konce smyčky řemenu a levou rukou uchopím druhou,protilehlou smyčku,napínání se děje pomocí tahu ruky vůči chodidlu...pravá ruka je tudíž volná a touto uchopím Krásku a obtahuji... :D ...no,měli by jste to někdy vidět,podle mě je to odstrašující příklad,ale mě to zatím vyhovuje... ;)
MartinDK
Příspěvky: 2
Registrován: 11 led 2015, 13:01
Bydliště: Orava

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od MartinDK »

Zdravým, Už niekoľko mesiacov si prechádzam toto fórum, prečítal som mnoho príspevkov, ale stále mám nejaké nezodpovedané otázky ohľadom remeňov.
1. Mám jeden starší remeň, a bol by som rád, keby ste mi povedali, či je ešte použiteľný na britvu, či si ním len zbytočne nestŕham ostrie.
2. Vyrobil som si nový remeň a nie som si istý, ktorú stranu mám pajcovať, či použiť pastu, či treba kožu najprv napustiť nejakým olejom alebo môžem už obťahovať na surovej koži. Koža je 4mm hrubá hovädzia hladenica.
Ďakujem za odpoveď.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen-strucny navod

Příspěvek od Vlcak »

Ahoj Martine,
z fotografií se použitelnost řemene nedá odhadnout. Nicméně ten starý řemen napnutý na napínáku vypadá, že je ztvrdlý a tedy nepoužitelný. Kůže musí být hladká, jemná a vláčná.
Tvůj nový vyrobený řemen není potřeba ničím napouštět. Lze jej používat takto surový. Osobně řemen většinou vhodným olejem ale napustím, zdá se mi poté vláčnější a rozhodně mu to z dlouhodobého hlediska prospěje. Musíš si také dávat pozor, aby se ti na povrch řemene nedostaly nečistoty, které se do něj zakousnou a již je nedostaneš ven. Velmi zákeřný je např. betonový prach atd. Řemen se pak na obtahování nedá používat.
Pasty bych zatím vynechal. Slouží k obnovení opotřebovaného ostří, ale je to jen na nějaký čas. Pak stejně musí na kameny.
13majko
Příspěvky: 18
Registrován: 21 lis 2017, 12:38

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen - strucny navod

Příspěvek od 13majko »

Zdravím,
nechcem zakladať nové vlákno, tak sa opýtam touto formou. Chystám sa vyrobiť si závesný obťahovací remeň. Mal by som pár otázok, na ktoré neviem nájsť odpoveď:
- môžem bočné hrany remeňa zrezať orezávačom hrán a následne zaleštiť vyhladzovačom?
- môžem farbením remeňa niečo pokaziť? mám doma olejové farby na kožu Fiebings Professional. neočakávam od toho žiadnu pridanú hodnotu vo funkčnosti, proste sa mi to páči.
- dá sa niekde zohnať gurta šírky 7-8 cm?
Vopred vďaka za odpovede.
Maroš
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ako zhotovit novy obtahovaci remen - strucny navod

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Majko,

a) ano, hrany můžeš seřezat ohraňovačem, ale když je budeš zalešťovat, tak se Ti vyhrne kůže nahoru a tak ji musíš velice pečlivě upravit aby nevyčnívaly. Je to nejistý výsledek a tak je jednodušší jenom ohranit a máš jistotu roviny.
b) barvy mění strukturu kůže k horšímu. Proto doporučuji nechat stav - nebarvená přírodní kůže. Nabarvi samostatný kousek kůže a pak porovnej s nebarvenou kůží. Důležité je, aby jsi měl hlazenici a ne klihovanou a zaleštěnou štípenku.
c) gurta není běžných podmínkách pro obtahování zapotřebí. Čistý řemen bez pasty bohatě stačí, ale pokud by jsi ji nutně chtěl, tak měla by být k sehnání v obchodě s čalounickými materiály.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Obtahovací řemeny“