Výroba štětky - nákup uzlu

... štětky, misky a jiné propriety...
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Artifex »

Tak, mně také spousta balíků přijde otevřená (s razítkem z celnice, že to bylo otevřeno, většinou to docela pěkně zase zalepí) a současně s razítkem bez cla.
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od valentin75 »

Clo sa platí až od 150 € , od 22 € sa platí DPH ,dph sa platí aj z ceny poštovného na rozdiel od cla .
A v prípade colného konania ešte poplatky pošte .
Všetko záleží od toho koľko je človek ochotný za danú vec zaplatiť .
Ak niečo stojí 50 € tak 20 % dph je 10 € ,to je jednoduché sa rozhodnúť či mi tá vec bude stáť
za prípadných 60 € alebo nie .
Palo
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Wiking »

Ja mam 2 uzly z http://www.thegoldennib.com/

Kvalitativne jsou spise vyssi kvality, maji tam ruzne kvality, od obycejne az po megaluxusni.
Vybere si tam zajiste kazdy. Od studenta po generalniho reditele :lol:

Za me muzu kvalitu odtam co nejlepe doporucit, mam uzly za +- 40$

Sidlo ma tahle firma v Arizone, takze samozrejme pri poslani do Evropy muzou byt celni neprijemnosti.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Zagarne »

TGN jsou kvalitni knoty za supr cenu, kdybych si mohl vybrat jeden, tak bych vzal 24/26 mm finest badger, zasadil bych ho tak na 50 - 52 mm dlouhej loft a za par penez je stetka jak vino - mekky konecky, dobrej backbone , parada ;)
Maras
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2016, 19:42

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Maras »

Já už na Alli objednávám cca rok a zatím vždy bez problému. A to mi přišel i mobil za 2500,- a také bez otevření. A když to srovnám s TGN, kde jen za poštovné dám 15 USD, tak to za zkoušku stojí. Vezmu z Alli ten za 8 USD a pak zde poreferuji o kvalitě. Případně pak zkusím něco dražšího.

PS: A jak se už ptala přítelkyně: "To vážně potřebuješ další štětku, když už máš dvě?" Holt nás ženy prostě nechápou. Hlavně že mají sami 20 krémů na pleť (denní, noční, polední, poobědní...) a 15 šampónů. :D
Přišel jsem, namydlil jsem, oholil jsem.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od vsezved »

Chci si udělat radost a pořídit novou jezevčici. Po zkušenostech s ebay a čínským silvertipem bych rád zaručenou kvalitu. Rád napěňuji přímo na tváři a nevím, který tvar uzlu je pro to vhodnější a nějak se v kvalitě štětek neorientuji. Dle fotek ji neumím posoudit. Rád bych, aby uzel byl skládaný a ne zastřihnutý. Velikost 24 mm mi vyhovuje, tato velikos se dá používat i každodenně a spotřeba mýdla je ještě na únosné mezi.
V užším výběru jsou:
http://www.thegoldennib.com/wet-shaving ... l?___SID=U
http://www.thegoldennib.com/wet-shaving ... l?___SID=U
http://www.thegoldennib.com/wet-shaving ... l?___SID=U

Máte pro mne nějakou užitečnou informaci, na co si dát pozor, nebo přímo tip co by ste z thegoldennib.com vybrali pro sebe a proč?
Maras
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2016, 19:42

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Maras »

Tak jsem zpět, abych poreferoval o svém nákupu z Aliexpress. Objednával jsem TENTO UZEL v té době zlevněný na 9,70$. Přišel zabalený v papírové krabičce 10x10x10cm, zabalený v pěnové fólii a vložen do zmuchlaných novin, takže v skvělé kondici, naprosto nepoškozený.
Po rozbalení mě zarazila tvrdost a hustota štětin, ale po vymytí v červeném Prorasu se štětka krásně rozvinula (pro porovnání foto s jezevcem od Spokaru). Test na pravé vlasy vyšel pozitivně (zapálil jsem vypadnutý vlas a přičichnul). Jinak se zdá, že uzel nepelichá, narozdíl od Spokaru a jezevce od Baley.

Rozměry:
Ø uzlu 24.5mm
maxy Ø štětky: 45mm po rozbalení; 70mm po vymytí

Závěr: Za tyhle peníze parádní uzel.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Přišel jsem, namydlil jsem, oholil jsem.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od vsezved »

Tak včera jsem přijel po dovolené domů a ve schránce na mne čekal malý dáreček, který mi udělal velikou radost.
V bublinkové obálce byl knot TGN Silvertip Grade A badger knot 24mm viz: http://www.thegoldennib.com/wet-shaving ... l?___SID=U
Trochu jsem měl obavy o dopravu, protože dodavatel nezasílá balíčky s trasováním. Na druhou stranu ale na obálku dal sám od sebe cenu 5$ a byla ofrankována razítkem bez cla.
Vlastnosti zatím nemohu hodnotit, kvalita a zpracování však vypadá velice dobře, lépe než FS z Číny. Při prvním namočení byl cítit velice zřetelně pach původního majitele. Při prvním mytí vypadlo cca 10 chlupů a o moc více jich asi nebude, tyto se zdály uvolněny již při prvním pohledu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od Wiking »

Je super ze to posilaji z Arizony az do Plzne :lol:

Zajimalo by me zda je tenhle uzel spis mekci nebo spis tvrdsi. Ja mam uz 2 uzly od TGN a kazdy je naprosto odlisny. Jeden velmi meky a druhy pomerne tvrdy, coz je vynikajici, nebot kazdy se hodi na jinou metodu slehani peny.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Výroba štětky - nákup uzlu

Příspěvek od vsezved »

Recenzi dám až po zasazení. Pro začátek se jeví jako tušší s měkkými konečky. Určitě je tušší než silvertip od Frank Shaving z Číny. Rozmydloval jsem v ruce a tuhost mi přišla v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“