Žiletky

Vše o čepelkách
lac1
Příspěvky: 42
Registrován: 10 lis 2010, 13:32

Re: Žiletky

Příspěvek od lac1 »

Keby si to v BA nenašiel, tak to skús objednať z nejakého eshopu v ČR.

Laci
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Žiletky

Příspěvek od Radgost »

Tady jeden?
Pravda, krapet dražší.

http://www.hamsa.sk/index.php?main_page ... cts_id=366
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Žiletky

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja som ho posledne videl v 101 drogerie, ale asi pred rokom.
Doma jeden mam. Radsej vsak pouzivam Blut Stopper gel, ktory sa da kupit v DM drogerie.
Juraj
Lama
Příspěvky: 31
Registrován: 12 říj 2010, 09:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Žiletky

Příspěvek od Lama »

Kto má báger nech sa prihlási :)

Kupil som si do svojho 70KČ Wilkinsona, ktorý sa snáď predáva už uplne všade (taký čierny a predáva sa spolu s balíkom wilkinson žiletiek) žiletky Astra superior Platinum - rozdieľ je poznať hneď na prvý pohľad. Ale mám taký pocit že tie žiletky tam nepasujú (alebo mám zlý strojček - prípadne ho príliš zaťahujem).

Po holení som rozoberal strojček aby som vybral žiletku a dal ju naspat do obalu a žiletka bola normálne ohnutá do jemného oblúka a tak sedela na hlavici strojčeka. - Je to normálne že tie žiletky sú tam vlastne jemne ohnuté ? Alebo len ten strojček príliš zaťahujem. Už dlhšie hľadám príčinu môjho nie príliš slávneho holenia a zatiaľ sa mi na túto otázku nepodarilo nájsť odpoveď.
Ďakujem
Toulavej
Příspěvky: 83
Registrován: 05 čer 2009, 13:22

Re: Žiletky

Příspěvek od Toulavej »

Žiletky jsou při upnutí prohnuté ve všech strojcích, nejen že je to normální, ale je to nutné - prohnutím se zvýši pevnost žiletky. Já mám bagr od Wilkinsona taky, ale minimálně při začátku holení jej nedotahuji úplně. Důvodem je to že se neholím často a při odrostlých vousech se mi bagr ucpává, "klouže" a nebere dostatečně.

Nikdy se mi však nestalo že by žiletka po vyndání ze strojku zůstala prohnutá. Jenže se bagrem holím jen vyjímečně a zatím mi nedošly přibalené žiletky tak jsem Astry zatím nevyzkoušel. Je dost možné že jsou kalené jen v oblasti břitu a měkčí ocel mimo břit si částečně zachová tvar který žiletce vnutí strojek.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Žiletky

Příspěvek od Slovak Boy »

Problem nemusel byt v ziletke, ale v samotnom strojceku Wilkinson Clasik. To, ze ohol ziletku je normalne a ma to tak byt, ale ja vidim, ze WC strojcek ma prilis malu strbinu medzi ostrim ziltky a spodnym hrebenom. Ostrie je v nej podobne ulozene, ako u jednorazovych ziletiek a to nie je dobre. Jednorazove ziletky maju naraz minimalne dve ostria a princip holenia je tam trochu iny. Osobne som WC strojcek z nervozity zlomil a hodil do kosa. Kupil som si kvalitny Merkur Solingen 34C, kovovy, pevny, tazky, pochromovany a neskor este 37C, v ktorom je ziletka dodatocne este torzne skrutena, co jej doda este väcsiu tuhost aj v pozdlznom smere. Odporucam. Kvalita a hlavne trvanlivost oholenia je lepsia ako s Gillette Fusion. Astra superior ziletky su aj v nemeckych forach oznacovane ako tie najlepsie. Takze hladat Persona, Timor, alebo Merkur ziletky nema zmysel.

Juraj
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Žiletky

Příspěvek od Slovak Boy »

Spomenul som si, ze aj mne obcas ostala vo WC ohnuta ziletka. Bolo to sposobene ale tym, ze pri ohnuti sa zmensia vystrihnute otvory v ziletke a zachytia sa akoby vo forme. Po postrceni sa ziletka vystrela. Nie je to kalenim.

Ked sa WC upchava, alebo je velmi jemny, strbina sa da zväcsit tak, ze pod ziletku vlozime staru ziletku, ktorej noznicami odstrihneme ostria. Alebo dve taketo. Nie je to ale nic elegantne, a upustil som od toho. Hovorim, radsej investovat do poriadnej masinky.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Žiletky

Příspěvek od Wiking »

Lama píše:Tak pozeral som po internete a aj po tomto fóre a našiel som pár zaujímavých informácií.
4) Neviem ako spraviť nejaký objektívny test vlastne ma ani nenapadá kde by som na Slovenskua a v Čechách kúpil iné druhy ako Gillette, Wilkinson a Astra :D :)

Čakám komentáre :)
------------
Tady je odkaz na jednu zasilkovou firmu z Irska, ktera ma vic nez 3 druhy ziletek :lol: a ceny nema nijak prehnane.. napr. 10x cervena Personna za 1,50€, to je super cena!! (kvalita samozrejme taky!!)
.. kdyz se domluvite par lidi, tak to vyjde snad i levneji nez na Slovensku!!
http://www.shaving.ie/categories/Razor- ... ge-Blades/
Slysel jsem ( od lidi kterym verim) jen dobre veci o teto firme, ze jsou velmi mili a prijemni pri komunikaci, rychle posilaji atd..ale sam jsem tam jeste nikdy neobjednaval, neumim anglicky.
Ludwig
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Žiletky

Příspěvek od Slovak Boy »

Velmi pekne. Original pre zberatelov.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Žiletky

Příspěvek od Wiking »

Ziletka "Made in Czech Republic"!!
Je to mozne???
http://www.rasierladen.de/rasierklingen ... 106-2.html

Ceska ziletka Tiger? To by me zajimalo, kde se to da koupit v CR??
Tak jsem trochu googloval, a nasel tohle: http://www.czechblades.cz/html/holici_cepelky.html
Cesky vyrobce ziletek... no to teda ziram!! Akorat ze ty ziletky jsem nikdy nikde nevidel.. v zadnem obchode..
Nevite nekdo kde se to da koupit? V pondeli muzu zavolat vyrobci, ja vim, :D ma tam telefon..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“