HOLICÍ OLEJ - DENALI

O veškeré další pánské kosmetice
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: HOLICÍ OLEJ - DENALI

Příspěvek od LukasSimir »

Jistě, ve složení určitě rozdíl bude. Ale vzhledem k tomu, že je to olejicek na dětskou pokožku, nebo ho používají těhotné ženy, tak si nemyslím, že je složení špatné. I po prohnani codechack to vypadá vcelku ok.
Pointa za mě byla taková, že pokud chci zkusit olejicek, tak je lepší koupit tenhle za dvacku a vidět, jestli touto cestou půjdu, než kupovat olejicek za pár stovek a zjistit, že tohle není to pravé :-)
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: HOLICÍ OLEJ - DENALI

Příspěvek od Yaron »

Jasně, ať si každý vybere co kdo chce používat, ale když vidím složení, tak nějak nechápu, že se tomu může říkat dětský olej. Já doma míchám arganový a jojobový olej, který používáme místo krémů na tělo i obličej a zkoušel jsem i jako olej před holením.
Omlouvám se za OT.
Living on the edge.
Uživatelský avatar
plinha
Příspěvky: 34
Registrován: 21 led 2015, 09:48
Bydliště: Lány

Re: HOLICÍ OLEJ - DENALI

Příspěvek od plinha »

Já jsem tady ale navrhoval, jen aby si to dotyčný zkusil s Avirilem. Jestli ho kolega používá na holení, je to jeho osobní věc a já ji na rozdíl od odsuzování chápu. Taky nejsem ochoten platit za obyčejnou věc hrsti peněz parazitům, kteří se snaží lidi oškubat. Pokud má však yaron nějaký skvělý domácí olejíček použitelný na holení, myslím, že by tady mohl poskytnout recept. Třeba by to vyšlo ještě levněji než ten Aviril na to "vyzkoušení" :lol:
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: HOLICÍ OLEJ - DENALI

Příspěvek od Yaron »

Nějak nechápu o jakém odsuzování je řeč. Zmínil jsem pouze kde je ten rozdíl v ceně, chemie vs. přírodní olej. Toť vše, každý si může vybrat co bude používat pro sebe a svou rodinu.
Recept na olej na holení nemám, protože používám mýdla na holení a když jsem experimentoval s olejem před holením, což mi vydrželo asi půl roku, tak jsem míchal arganový, jojobový, meruňkový a ricínový olej. Žádnou parfemaci jsem nepřidával, připadlo mi to zbytečné.

Je to hodně OT, ale nedalo mi nereagovat.
Naposledy upravil(a) Yaron dne 28 led 2017, 16:06, celkem upraveno 1 x.
Living on the edge.
Uživatelský avatar
LukasSimir
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2016, 21:21
Bydliště: Pardubicko

Re: HOLICÍ OLEJ - DENALI

Příspěvek od LukasSimir »

Já jen také upřesním.. olejíček nepoužívám přímo na holení, ale cca 5min před nanášením mýdla na obličej. Dotyčnému bych třeba tedy doporučil zkusit podobný postup. Udělá si obrázek.
K tomu složení.. je to levný český olejíček (jak psal plinha..radši koupím české, levné a funkční, než zbytečně platit za podobný produkt, ale jen po známou značkou - tudíž dražší)..a jediná diskutabilní látka je tekutý parafín. Stačí trochu zaguglit a člověk rázem zjistí, že tato látka je ve většině kosmetiky od té nejlevnější, po tu nejdražší.. taktéž se mi nepovedlo najít studii, která by říkala, že je to nějak škodlivé. Pro srovnání..kafe tu asi taky pije kupa lidí, ale třeba 20 denně už může být problém. Takže tak :D
Každý si vybíráme co chceme a pokud někdo kupuje radši dražší, tak proč ne ;)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: HOLICÍ OLEJ - DENALI

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové,

mě se dostal do ruky tedy pouze vzoreček cca 10 ml. Což je dle mého tak na dvě až na dvě a půl oholení.

Denali jsem dostal od kamarádky jako neupotřebený kus. Prostě ji nevoněl. Takže cenu jsem neřešil. I když vzorek stojí od 50-100 kč. Podle toho kde kupujete.

Denali krásně voní. Je cítit levandulí a santalovým dřevem. Což já můžu. Lehce je cítil citrus. Dle webu vím, že je to extrakt z grapefruitového jádra.

Dostal jsem jasné instrukce, že je to olej na holení. Ne před ani po. Popravdě vyzkoušel jsem jej dvakrát a nijak jsem nebyl odvázán. Ano moc krásně voní, pokožka je potom hebká. Ale přijde mi, že si čepelky s olejem moc nerozumí. I když jsem se před holením vykoupal a napařil. Tak mi přišlo, že kůže nemá po napatlání oleje tu moc se natáhnout a pořádně se nechat oholit.
Jak tu někdo psal není snadné vypnout kůži a to ani prsty. Prostě to klouže. Na obličeji se pouze udělá film. Někdo tu psal, že se napění nebo získá lehkou emulzi. Ano je to pravda, lehce se s vodou udělá taková patlanina. A to je právě problém. Ucpe strojek (myšleno) místo mezi hlavou a čepelkou na strojku. A je konec. Čepelka jako by hrne tu emulzi před sebou a holíte se vlastně naprázdno. Přijde mi, že najednou ten olej je zbytečný. Takto bych se byl schopen oholit i pod studenou tekoucí vodou.
Takže zde vidím spíše použití jiné. Do mýdla nebo krému, který je pocitově suchý. Prostě zakápnout jej pár kapkami oleje.
Zde je, ale problém, že některé krémy na holení po přidání cizího oleje se vysráží ještě v tubě (barbus s chlorofylem).

Neskutečná piplačka je potom vyčistit strojek od oleje. Znamená to celý jej rozebrat a pořádně vyčistit. No a výsledek holení bych řekl tak za 3-. Prostě i když jsem se snažil oholit proti srsti tak někde to šlo, někde to nechalo vous. Myslím si, že lepší službu by udělalo i to nejlevnější mýdlo na holení (možná i na ruce) a s tím se oholit.

Jak tu Lukáš psal o tom Avirilu na dětské prdelky. Tak tu informaci má částečně ode mne. Ten Aviril jsem prohnal codechackem abych zjistil výsledky.
Zde jsou: http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... ulenem.pro
Osobně jsem dostal informaci, že je dobrý jej přidávat do krémů nebo mýdel, které jsou pocitově suché. Zkoušel jsem to a nevyhovovalo mi to.
To, že je v oleji parafín tak to je snad jasné. Není zas tak škodlivý a je to vlastně https://www.slozeni-kosmetiky.cz/paraffinum-liquidum
Hlavní je, že neproniká přes kůži. Lepší by bylo, kdyby ve složení kosmetiky byla vazelína Petrolatum.
Osobně mi přijde holení oleji zbytečné a méně účinné. Osobní zkušenost mám a tak můžu říci za sebe, že je to ztráta času i peněz. Něco jiného je zakápnout do mýdla nebo krému. Tam bych to viděl jako možný přínos. Ale zase jen do některých mýdel.

Problém u olejů na holení nebo i na potírání těla vidím problém jeden a to, že ano napíší Vám, že je to olej s přídavkem té a té vonné esence. Ale už Vám nenapíši jestli je ta esence přírodně vydolovaná z květin nebo dřeva (parní lázně, separace plynů) nebo prostě chemicky ( laboratorně vezmou známé molekuly) a udělají umělou vůní. V tom vidím větší zlo.
Další co mi vadí je, že se používají hodně dobarvovadla. Když by to byli přírodní tak budiž.

Co je hodně špatné. Tak olej na obličeji Vám ucpe póry a bohužel se Vám začnou vytvářet na obličeji nepěkné boláky nebo pupínky. Obličej bude mastný. Ano, ale nebude dýchat. Což je špatné. Problém bude u vymytí oleje. Budete muset použít potom silnější mýdlo a tím zase přesušíte kůži na obličeji. Má to své klady i zápory.
Další problém je u alergiků na nějakou vonnou látku. V těchto olejích je více vonné látky a tak se může nakrásno stát, že se osypete. Pak tedy následuje prášek léku proti alergii nebo na potlačení alergie. Alergii jej má doma. Nealergik si udělá výlet do nemocnice pro injekci nebo pro prášky.
Problém u olejů je, že olej nezatáhne pořádně kůži a tak olej vnikne i do pórů kůže a budete mít rozšířené póry. Do těch se dostane nečistota a budete mít černé tečky na obličeji. Nejvíce to postihuje oblast okolo nosu, na nose, pod očnicový oblouk a okolo uší. Toto vyřeší samozřejmě mýdlo a pořádně vyčistit obličej. Ale pak se tu mentálně ztrácí použití olejů na obličej.

Myslím si, že ono holení oleji není špatné. Někomu to vyhovuje. Ale přijde mi, že aby se něco prodávalo tak tomu uděláme pořádnou reklamu a několik bláznů se na vždy chytí. No a takhle vznikne další možnost "podojit" kupujícího.
Ano již ve starém Egyptě i Indii se používali vonné oleje. Ale používali se do lázní nebo na namazání. Také v lékařství. Vonné oleje mají i léčivé vlastnosti (byliny a kůry) tak proč ne. To, že je to mastné ještě neznamená, že s tím jde oholit. Dočetl jsem se proč je možný olej použít na oholení. Je to kvůli válečníkům, kteří bojovali v dávných letech. Neměli přístup k vodě a měli vonné oleje. Spíše oleje na jídlo (sami si vařili) a tak se oholili (neměli břitvu ani čepelku) měli nůž nebo nůžky. Ano tak to potom chápu. Nůž v oleji očistili a rovnou se oholili. Nebo ostříhali. Takže asi obchodníci našli několik informací o tom a vytvořili (obnovili) nový směr holení.
Když se začtete do historie Arabských nájezdníků, Řeckých bojovníků, Francouzských válek za doby Řeků tak tam něco o těch olejích vždycky najdete. Už jen stačí v googlu najít balzamování. Tak tam ty oleje jsou ze 100% použité. Vonné oleje se používali na namáčení obvazů i potírání těla. Ano historie je toho bohatá. Musíme si, ale říci i druhou věc, že doba již postoupila dále a také nepoužíváme pěstní klín na oholení, ale již břitvu nebo čepelku.
Tím nikomu nebráním používat olej na holení.

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“