Speick Men - Mydlo na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Czuty.
Rad bych se k par detailum vyjadril.

Vune mydla Mühle santalove drevo je opravdu luxusni. Jiz jsem mel nekolik santalovych mydel, a tohle Mühle vonelo ze vseho nejlepe. Samozrejme ze kazda vune je vec vkusu jednotlivce.. takze pisu jen za sebe. Mühle Santal voni bombasticky. To se zde snad shodeme vsichni..

Speick men (bily speick) je pomerne novinka, firma Speick ho zavedla k tem svym ruzovym mydlum, aby (jak sama tvrdi) oslovila mladsi uzivatele.
Fakt je, ze ta vune ruzoveho speicku je opravdu velmi "klasicka" a pripomina mi vuni koupelny meho dedy.
Dokazi si predstavit, ze takova vune mladsi publikum zajiste nezaujme. Vune kozliku keltskeho, pomerne silna drevito-zemita vune, podobna vetyveru. Plne chapu, ze to nemusi vonet kazdemu.
Bily speick voni prijemne citrusove. Rozhodnem mnohem lepe nez Arko.(to mi voni preci jen dost umele) Proto dokazi i pochopit, ze to nekomu po prechodu z Mühle pripomene socialsisticke kadernictvi. Castecne s tim souhlasim. :P

Fakt je ten, ze bily speick nebyl vyroben proto, aby vsechny omamil svoji vuni. Bily speick byl vyroben pro ty, kteri odmitaji ruzne jedy a pochybne substance ve sve kosmetice.
Na rozdil od Mühle nema v sobe bily Speick ani konzervant Tetrasodium Etidronate a dokonce ani zmekcovac Pentasodium Pentetate.
I kdyz obe vyse uvedene substance nejsou nejak "extremne jedovate" a jsou casto pouzivany v asi 80-90% beznych kosmetickych vyrobku (mydel), speick presto dokazal vyvinout recepturu, ktera se bez techto substanci obejde.
(Asi je stale vice lidi na svete, kterym tyhle substance nejakym zpusobem vadi.)
To je velice chvalyhodne!! Za me: klobouk dolu a velky dik firme Speick!

Jinymi slovy: Kvalita bileho speicku je srovnatelna s kvalitou malych varicu mydel, ktere jsou asi 3nasobne drazsi.

Jsou zajiste ruzne BIO firmy ktere vyrabi ruzne solidni kremy na holeni, ale MYDLO na holeni a k tomu jeste v teto kulate forme a v tygliku, ze ktereho se da primo slehat stetkou asi uz nevyrabi nikdo jiny (alespon o nikom jinem nevim)

Tudiz vuni beru u tohoto produktu jako druhorady faktor.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
czuty
Příspěvky: 50
Registrován: 05 kvě 2014, 11:53
Bydliště: Třeboň

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od czuty »

Ahoj Wikingu,

vidím to v podstatě stejně jako ty. Až mě děsí, jak je dneska všechno jídlo (i když kosmetiku jsem dosud tolik neřešil) z poměrně triviálních důvodů jako je barva, konzistence, nesmyslně dlouhá trvanlivost apod. vylepšováno (čti otravováno). A snažím se mít takový životní styl, abych se těm průmyslovým jedovkám v maximální možné míře vyhnul. K vyzkoušení tohodle mýdla jsem měl dva důvody - jednak pochvalné recenze jako takové, tak i právě tvoje hodnocení nezávadnosti složek mýdla!

A jak jsem psal na závěr, nic lepšího jsem ještě v ruce neměl. Vnímání vůní je přirozeně individuální a zvlášť u mýdla na holení je vůně opravdu nepodstatný faktor. Navíc, když není vyloženě špatná, akorát mě osobně nenadchne. Stejně pak na sebe plácnu kolínskou a ta to spolehlivě překryje. Zatím jediné mýdlo, které jsem měl a které se do kůže úplně vpilo, byl barbus. Když jsem se s ním ráno holil, tak ještě odpoledne jsem ho ze sebe cítil. Tam jsem tu "vůni" nevydržel a poslal ho do druhého kola....

Honza
Něco si přej, padá pěna.
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od Redysh »

Ahoj přátelé,
já používám růžovou tyčinku Speick Men natlačenou do plechovky od cucavých bonbónů. Můžu potvrdit, že toto mýdlo je naprosto fantastické co se týče tvorby i trvanlivosti pěny a kvality oholení. V současné době používám ke každodennímu holení bagrem 8 různých mýdel, které pravidelně střídám a Speick Men patří určitě mezi mé 3 nejoblíbenější, spolu s Mühle a Cellou. Ač mám doma hodně tvrdou vodu z vlastní studny, problémy s tvorbou pěny jsem s tímto mýdlem nezaznamenal.

Zdraví
Redysh
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od Libor »

Ahoj speickaři :-D
jelikož jsem si pořídil Speick mýdlo v tyčince, mimochodem boží bylinná oldschool vůně (a to je mi čertsvých 25 :-D), tak mám malou technickou otázku. Vy, kteří používáte tyčinku v původní podobě a nepřetvarováváte do nádobek, sundaváte folii z celé tyčky, nebo jen z vrchní části a postupně vždy odmotáte kousek navíc.
Díky
L.
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od Vousáč »

Záleží na tobě.
Dříve jsem odmotával ale pak mi to začalo vadit a tak tyčku nechávám volnou.
V noci slyším i vousy růst
stosi
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2015, 12:11

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od stosi »

Ahoj,
i já jsem se nechal zlákat místními a pořídil mýdlo Speick Men Active 150g v plastové misce.
Když jsem si to nechal projít hlavou, tak musím říci, že mýdlu dávám kladné hodnocení - šlehá se snadno a rychle, pěna dobrá, oholení bez podráždění - kvalitativně mýdlo stavím ale níž, než mýdla z Hrochotě - tam je celkový dojem prostě lepší.

Co musím zmínit je vůně - jak už psal kolega "czuty", ikdyž jsem porevoluční ročník, tak jsem jako dítě chodil do holičství na nádraží a přesně ta vůně se mi tam vryla pod kůži. Ale nevadí mi to, nemám s tím spojeny ty negativní konotace, po oholení stejně necítím nic.
Jen bych dodal, že se dobře doplňuje s VPH z řady Active a to samé platí o deodorantu z téže řady.
stosi
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2015, 12:11

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od stosi »

Kolegové, chtěl jsem se zeptat na úbytek mýdla Speick Active - mýdlo jsem použil odhadem 4x, s tím, že jsem mýdlo rozšlehával přímo v misce s celým mýdlem a pěnu pak dodělával na obličeji. Po použití jsem pak mýdlo nechával přes noc otevřené aby se vysušilo (nevím, jestli nemůže začít plesnivět apod.). Docela mě to překvapilo, ale mýdlo se "smrsklo" tak o 40% svého objemu, což se mi u žádného jiného mýdla ještě nestalo. Z toho usuzuji, že mýdlo má v sobě dost vody už od výroby a tím svým postupem jsem odpařil i tady tu vlhkost. Jinak řečeno, doufám, že mám tím pádem mýdlo o ten ztracený objem koncentrovanější, takže udělám stejný objem pěny, při menší spotřebě mýdla. Je to nesmysl nebo máte podobnou zkušenost? Sušit třeba jen hodinu a zavřít?
Docela mě to překvapilo, ne zrovna mile, tak nevím.
Díky
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od MartinB »

Tak Speick sice nemam, ale pro srovnání mydlo co dělám doma jsem vážil a úbytek byl po 21 dnech ze 147g na 135g tedy 12g...takze minimální
Zajímavé by bylo zjistit kolik Speick obsahuje vody z vyroby...voda je stále nejlevnější...
Zkoušel jsem i vysušit krém - úbytek jsem nezvážil, ale byl obrovský - hmotnostně,ale objemově se mě to tak markantní nezdálo...
Kazdopádně se neboj- účinné složky se nevypaří.
Množství pěny z balení to neovlivní.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od PetrJ »

Krém na holení Speick Men Active (vzorek) si u mě vedl nad očekávání dobře. Ve srovnání s mýdlem stejné řady bylo potřeba méně vody i času na přípravu pěny, která byla na pohled ještě luxusnější, nescházela jí příjemná vůně a žiletka po ní snázeji klouzala. Prsty při napínání kůže sice také, ale to bylo jediné menší mínus. Dojem z holení byl celkově velmi pozitivní, a tak, i když jsem s mýdlem i po zhruba dvou letech stále spokojený a kelímek se výborně hodí k šetrnému uložení štětky do misky (viz foto), testování krému nejspíš neskončí jen u vzorku.

Obrázek
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Speick Men - Mydlo na holeni

Příspěvek od PetrJ »

Základ velmi jednoduchého, účinného a spolehlivého postupu, který už dlouho používám k přípravě pěny z mýdla na holení Speick Men Active a tvrdé brněnské vody, je pěkně popsaný zde: http://badgerandblade.com/vb/showthread ... soft-soaps. Sám akorát vodu pouštím spíš teplou než horkou, štětku mám syntetickou, mýdlo nabírám o trochu kratší čas a pěnu tvořím v misce.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“