Korundový brousek BELSKY.BR

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
Odpovědět
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od jan03 »

OK, přesně tak :D
Zdeněk L.
Příspěvky: 26
Registrován: 27 črc 2009, 10:28

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od Zdeněk L. »

smithfarm píše:Dobry den, chtel jsem se zeptat, zda Jan jeste prodava tyto brousky. Diky, Smithfarm
Můžu vřele doporučit. Já dle instrukcí nabrousil na Janově brousku na břitvy /cca za 130,-Kč/ zubatou a tupou břitvu do holícího stavu. Asi bude na Pražský výstavě nožů 11.4.2010.
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od misiak »

Balík práve prišiel, ďakujem! Ďakujem aj za darček!

Cez víkend budem krstiť... :D
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od PetrS »

PetrS píše:Pokusím se překročit vlastní stín
a dosáhnout tak jemného ostří, aby bylo schopné proniknout mezi jednotlivé šupinky v keratinové struktuře vlasu. A pak běda vlasu který odolá :lol:
Vážení Kolegové,
dnes přišel ten den kdy se mi podařilo "překročit vlastní stín při broušení na Janově kamenu"
Poprvé se mi podařilo při broušení a bez obtahování na řemenu, s Janovými brousky dosáhnout ostří takové kvality, že vlasy s cinkáním odpadávají. Nejprve jsem na hrubo postavil základní břit bez snahy o ostrost. Pak jsem zvolna začal bousit na střední zrnitosti Janova brousku a až jsem dosáhl (podle mikroskopu) rovinu hrany břitu, tak jsem přešel na nejjemnější Janův brousek a začal pozvolna brousit. Moje klasická zkušenost mi říká - dosáhneš ostrosti "přiměřené" a lesku fazetky báječné, ale musíš dofinišovat na jiném kamenu. Pohlídal jsem si abych neměnil základní, už postavený tvar fazetky a spokojeně brousil. Když jsem měl už skoro nabroušeno, tak jsem si začal v duchu, při broušení připravovat sestavu kamenů pro závěrečné finišování, a přitom jsem skončil na Janovi. Nevím proč, ale nějak mi to nedalo a jen tak jsem zkusil "fiknout vlas" a ono :shock: :o ONO TO ŠLO. A nejen šlo, ale dokonce báječně - cink, cink, cink. A tak jsem překročil svůj stín na Janově kamenu.
Janův brousek brousí výborně, a tajemsví je kdy přestat brousit.
Před - ještě neřeže; pak - už neřeže. Tož se musím ještě hodně učit, ale funguje to. :ugeek:
Ta Břitva je Blackův Cr & Sw - ERN 13/16 plnodutý výbrus s podélným stabilizátorem a dost tvrdým materiálem.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Toulavej
Příspěvky: 83
Registrován: 05 čer 2009, 13:22

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od Toulavej »

Tak to gratuluji a tiše závidím. Nějak se mi nedaří v ten správný čas přecházet z kamene na kámen a skončit, takže mám nedobroušeno, nebo naopak ostří s grotem :(. Opravdu budu muset pořídit nějaký lepší zvětšovadlo abych i se svejma očima viděl co vlastně dělám.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od PetrS »

Čím lepší zvětšovadlo, tím větší prokletí.
Najednou uvidíš všechny nedokonalosti břitu a budeš se snažit je napravit. Postupně sice dosáhneš vysoké kvality ostří ale rozhodně ještě nebudeš spokojený jak jsi nabrousil. No a pak budeš vzpomínat na časy, kdy jsi říkal - "dost dobrý ostří". :lol:
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od jan03 »

PetrS píše:
PetrS píše:Pokusím se překročit vlastní stín
a dosáhnout tak jemného ostří, aby bylo schopné proniknout mezi jednotlivé šupinky v keratinové struktuře vlasu. A pak běda vlasu který odolá :lol:
Vážení Kolegové,
dnes přišel ten den kdy se mi podařilo "překročit vlastní stín při broušení na Janově kamenu"
Poprvé se mi podařilo při broušení a bez obtahování na řemenu, s Janovými brousky dosáhnout ostří takové kvality, že vlasy s cinkáním odpadávají. Nejprve jsem na hrubo postavil základní břit bez snahy o ostrost. Pak jsem zvolna začal bousit na střední zrnitosti Janova brousku a až jsem dosáhl (podle mikroskopu) rovinu hrany břitu, tak jsem přešel na nejjemnější Janův brousek a začal pozvolna brousit. Moje klasická zkušenost mi říká - dosáhneš ostrosti "přiměřené" a lesku fazetky báječné, ale musíš dofinišovat na jiném kamenu. Pohlídal jsem si abych neměnil základní, už postavený tvar fazetky a spokojeně brousil. Když jsem měl už skoro nabroušeno, tak jsem si začal v duchu, při broušení připravovat sestavu kamenů pro závěrečné finišování, a přitom jsem skončil na Janovi. Nevím proč, ale nějak mi to nedalo a jen tak jsem zkusil "fiknout vlas" a ono :shock: :o ONO TO ŠLO. A nejen šlo, ale dokonce báječně - cink, cink, cink. A tak jsem překročil svůj stín na Janově kamenu.
Janův brousek brousí výborně, a tajemsví je kdy přestat brousit.
Před - ještě neřeže; pak - už neřeže. Tož se musím ještě hodně učit, ale funguje to. :ugeek:
Ta Břitva je Blackův Cr & Sw - ERN 13/16 plnodutý výbrus s podélným stabilizátorem a dost tvrdým materiálem.
8-)
Gratuluji k úspěchu, a už se těším, až mi Black v prosinci v Praze na výstavě bude o tvé práci referovat.

PS: Brusný prášek se asi ještě o pár týdnů opozdí, zjistil jsem, že silonová sítka nejsou to "pravé ořechové", takže postupně podle možností přikupuji kalibrovaná laboratorní, do konce roku bys měl mít první vzorek se zrnem pod 3 mikrony doma.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od PetrS »

To by bylo báječné, protože zatím pracuji s usazovaným a to není až tak přesné, ale i tak hodně dobré.
Blackovou Krásky má pošta a tak už bude moct v týdnu poreferovat. :D
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od jan03 »

Možná tak na knife, ale raději to uslyším na vlastní ucho na výstavě v Praze :-)

Poslední dobou nemám na brousky a další věci s nimi spojené moc času a při tomto letním počasí se snažím dohonit kolem domu co se dá a mám z toho smíšené pocity - na jednu stranu si přeju, aby to počasí vydrželo alespoň ještě měsíc, na druhou stranu, aby už konečně začalo mrznout a já mohl bez pocitu viny dělat uvnitř baráčku... babo raď.. :D
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od PetrS »

Tož leda po našem "a fčíl mudruj".
Drahý kamení by jsi měl vzít sebou na jarní setkání a přijet na pokec - je to pokaždý báječný zážitek.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“