Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od mons »

Břitvy od TI jsou známé vysokou kvalitou, věřím, že tomu nebude jinak i v tomto případě.
Horkou vodu bych nepovažoval za nejlepší řešení, jsou přípravky, které dezinfekci spolehlivě zajistí.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

@Béowulf: TI břitvy bývají bez problémů. Jen zvaž ty střenky, neviděl jsem přímo TI, ale třeba kovové střenky od DOVO jsou prakticky dva plechy, střenky těžší než čepel, při klasickém holícím úchopu střenky nepříjmně svou vahou páčí proti tomu jak chceš mít břitvu nakloněnou. A střenky tlačí do prstů, protože DOVO má plech 1mm a není moc zaoblený. Kosmetický detail je to, že jsou pořád upatlané od prstů.

Pokud jde o desinfekci tak horká voda nezničí vše. Přečti si toto vlákno: viewtopic.php?f=44&t=213&hilit=desinfekce .
Béowulf
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2015, 11:35

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Béowulf »

Děkuji. Na tom, že váha střenky v celokovovém provedení může vadit, to je fakt a vůbec mě to nenapadlo. Ještě uvidím, TI snad ale nevyrábí nepraktické věci. Možná, vhledem k mé dosavadní nepolíbenosti v technice holení břitvou, by mi to třeba ani nepřišlo. Snad nějakou vyberu a dám sem fotky, ale vypadá to až asi v létě...
Firma Dick je překupník, skoro všechno nesoucí její název ale prý vyrábí v Číně / aspoň o litinových hoblících to vím jistě /, což nemusí být nuně vzhledem ke kvalitě na škodu, ale zásadně se dnes již snažím nekupovat nci z těhle produkčních oblastí a to z důvodů,které není nutno tady vetilovat.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od relka »

O praktičnosti kovových střenek netřeba pochybovat. Je to prostě to nejlepší co se dá použít do sterilizátoru s vyšším tlakem a teplotou. Komfort holení je podřízen funkci. A s "horkou vodou" bych byl opatrný...zničit střenky třeba z rohoviny, žádný problém. Je tu dost přípravků podstatně šetrnějších...netřeba experimentovat
Naposledy upravil(a) relka dne 27 úno 2015, 19:13, celkem upraveno 3 x.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od ater »

Jo kovové střenky jsou buď do sterilizátoru a nebo pro lidi, kterým se líbí. Z praktického i finančního hlediska jsou lepší dřevěné (nepředpokládám, že si někdo bude doma svojí břitvu sterilizovat).
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od valentin75 »

ater píše:Jo kovové střenky jsou buď do sterilizátoru....(nepředpokládám, že si někdo bude doma svojí břitvu sterilizovat).
Ja si britvy občas sterilizujem ,ale UVC svetlom.Parný autokláv by bol asi viac na škodu ako na úžitok.

Inak TI robil britvu s kovovými strenkami s jednostranným ostrím . Písalo sa pri nich " na medicínske použitie "
chcel som si jednu kúpiť ale boli vypredané .

Videl som predajcov čo mali len čepele TI a strenky dodatočne nasadili podľa požiadavky.
Palo
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od relka »

valentin75 píše:strenkami s jednostranným ostrím
S největší pravděpodobností se bude jednat o nože pro přípravu mikroskopických preparátů. Mikrotom. Holení jsem nezkoušel proto, že se mi zatím nedostal do rukou...ale myslím že pro to zkonstruován nebyl
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
pawlinka
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2015, 13:57

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od pawlinka »

Dobrý den, moc prosím o radu :-) chtěla bych příteli koupit na narozeniny břitvu, bude to jeho první břitva, byla by tato http://www.upravse.cz/vyrobek/britva-th ... ur-58-bila prosím vhodná? Děkuji moc za odpověď
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Zipíno »

Břitva TI je velmi dobrá volba a zřejmě bude opravdu okamžitě použitelná k holení.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
raven3
Příspěvky: 1
Registrován: 12 bře 2015, 03:51

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od raven3 »

Zdravím Vás všechny. Chtěl bych si pořídit břitvu a příslušenství a tak nějak pátrám po netu, zde na fóru a jemu podobných. Ale pořád ne a ne vybrat si. Zda jít do staršího modelu nebo do nové a do jaké značky...
Může mi zde někdo poradit a doporučit solidní značku a rozumný peníz (cca do 4000 Kč)?

Jinak, na ebay jsem objevil břitvy, u kterých se píše, že jsou staré, ale zároveň nové, což mi přijde nepravděpodobné.

http://www.ebay.com/itm/Vintage-NIB-Sol ... 0610&rt=nc

Značku břitvy jsem nikde nenašel a tak mě napadá, jestli se nejedná o fake a zda by se vyplatilo takovou břitvu pořizovat.

Předem díky za odpovědi a za rady.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“