Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Místa a termíny pravidelných i nepravidelných setkání brusičů břitev z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska
Zamčeno
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od Radyx »

Tak to vypadá že mě to vyjde. Nabízím odvoz z Prahy na sraz (a samozřejmě zpět).
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od adrspach »

Nejede nahodou odtud i Zipino? Jinak poslal jsem vam kolego SZ.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od PetrS »

V jednom emailu MUDr c, navrhl provádění zkoušky ostrosti Břitvy.
S MUDr covým svolením sem přidám jeho návrh.

1/2 - mezi palcem a ukazovakem drzet dlouhy vlas, ktery je Britvou preriznut v oblasti volne visici. Porusil jsem disciplinu a zkousel jiz kratky - jedenkrate preriznuty vlas. Proto jsem se nechutne porezal.
Pripadne: tento dlouhy vlas se setka s ostrim Britvy a vlastni vahou a
najezdovou rychlasti se prerizne.

2/2 U skutecne ostrych nastroju - preriznuti volne padajiciho vlasu. Tento test pochazi z japonske technologie vyroby a ostreni mecu zvanych Katana. Neb co neklade odpor jest tezko preriznouti, preseknouti. Proto mezi Japonci davnych stoleti bylo popularni brneni - ochrana tela vyrobena z kuze. Priklad: Cerstvy, teply chleb je velmi obtizne rezat nozem. Klade minimalni odpor.

Proto již nyní sbírám vlasy mé paní, aby byl důvod si pořezat prsty při zkoušení a předvádění. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od Artifex »

Tak to tedy musím kvitovat že mám velice tupé břitvy, budete mi ukázat jak je brousíte, pánové, tyhle podmínky rozhodně nesplňují. :(
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od PetrS »

Jen se neboj, Tvoje Břitvy jistě umí přeříznout vlas, jen to zkoušej pozvolna a uvidíš, že se Ti to bude dařit. A pokud se jim nebude chtít, tak je to naučíme.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od Artifex »

Přeříznout dovedou ale lehkým sekem. Malý dotaz: Bude se dělat ohníček aby byl popel na případnou opravu pajcungu? Když by něco tak beru trochu oleje. Tuším že se bude dělat video o pajcungu tak věnuji svoje zařízení na opravu, už by chtělo, na pásku není skoro nic.
Mushroom
Příspěvky: 277
Registrován: 13 led 2009, 14:31

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od Mushroom »

Dobrý den,
dovolte i mně zapojit se do této diskuze.. Beru s sebou notebook i s CDMA modemem (snad bude signál). Pokud by to fungovalo, tak je možno být nonstop online se slušnou rychlostí.
Co se týče testu ostrosti : slyšel jsem (a jistě i mnozí z Vás) o testech typu - pustí se list po proudu potoka a ten se musí rozříznout o do dna a proti proudu zapíchnutý meč/nůž... Nebo o padajícím hedvábném šátku, který vlastní vahou jest rozťat vedví o ostří nástroje v pád mu postavené.. Netušil jsem, že se opravdu provádí zkouška ostrosti břitev padajícím vlasem.. Jdu to hned zkusit..
PS : dokonalost jest cílem..
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od PetrS »

Vážení kolegové !!!!!!!!!
Musím podotknout, že sám jsem nikdy takovou zkoušku jako je padající vlas na Břitvu nezkoušel a přidal jsem to sem na vlákno jako jeden z námětů na zajímavý přístup k broušení řezných nástrojů. Prosím aby nebyl tento způsob zkoušení ostrosti, brán jak závazný. Sám umím nabrousit "pouze" tak aby lehce přeřízl vlas mezi prsty nebo vlas pověšený.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od Zipíno »

PetrS píše:Vážení kolegové !!!!!!!!!
Musím podotknout, že sám jsem nikdy takovou zkoušku jako je padající vlas na Břitvu nezkoušel a přidal jsem to sem na vlákno jako jeden z námětů na zajímavý přístup k broušení řezných nástrojů. Prosím aby nebyl tento způsob zkoušení ostrosti, brán jak závazný. Sám umím nabrousit "pouze" tak aby lehce přeřízl vlas mezi prsty nebo vlas pověšený.
To je hrozně hezké, ale kde vzíti vlas vhodný k zkoušce ostrosti na hlave s porostem zvícím sotva 8mm zdéli? :cry:
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Jarní setkání břitevníků - "Na břitevním poli 2009" :-)

Příspěvek od Radgost »

Jsa ženat, po večerech vybírám ženin kartáč na vlasy. ;)
Zamčeno

Zpět na „Setkání brusičů břitev“