Kamene pre zaciatocníka

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
Zamčeno
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od ater »

Pokud porovnáš tyto dva:

http://www.mehr-als-werkzeug.de/product ... 0-Grit.htm

http://www.edenwebshops.de/de/pt/-naniw ... g-1000.htm

tak je rozdíl ceny hlavně o pojivu, trochu je to tím, že nagura u Naniwa kamene je o dost větší. Reálně ale můžeš zjistit, že se ti na Cerax brousí líp než na Naniwa. Já docela často brousím na Cerax 1k (je rychlý a příjemný s kaší) a pak přejdu na Naniwa Chosera 1k, kde ostří doladím. Hlavní je se naučit s kamenem pracovat a možná se ti nevyplatí ze začátku nějaká extrémní investice. Můžeš taky zjistit, že tě brousit nebaví a nebo vůbec, že břitva není cesta pro tebe.

Docela dobré řešení jsou kombinované Naniwa Superstone 800/5000 a 3000/8000. Akorát to k nim chce ještě něco na rovnání, mají tendenci se křivit sami od sebe (díky epoxydovému pojivu) a jsou to i dost měké kameny tak je rychleji vybrousíš. Ale zase se na nich příjemně brousí a zanechávají skvělý povrch.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od Radyx »

Mirino píše:Dobrý den vespolek. Vzhledem k tomu, že s břitevnictvím začínám, ale mám ambice nabrousit si sám...
Jenom mě Mirino vrtá hlavou, zda chceš břitvy skutečně brousit, tzn. vytvářet celé nové ostří (většinou na na zničených břitvách) nebo Ti stačí se naučit břitvu ostřit, tzn. udržovat stále použitelné ostří. To bys pak nemusel potřebovat kameny "tak hrubé". Pokud budeš mít břitvu s dobře "založeným" ostřím, tak si velmi dlouhou dobu vystačíš s jedním jemným kamenem. Tzn. nemusíš shromáždit kameny od hrubosti 220 nahoru ale stačí Ti jemný finišer.
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od mons »

Teoreticky by mohly stačit i brusné pasty na řemenu či pádle.
Mirino
Příspěvky: 6
Registrován: 14 dub 2013, 22:16

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od Mirino »

Asi to bude spíš případ kompletní stavby břitu. Moje břitvy jsou "bazošovky - repasovky" a s geometrií břitu to slavné není, takže od začátku.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od Zipíno »

Jestli chceš brousit Břitvy od začátku, pak to nejlepší, co můžeš udělat, je dorazit na setkání do Uherského Ostrohu! Tam uvidíš spoustu kamenů, většinu si budeš moci i vyzkoušet a uvidíš, jestli se do toho opravdu pustíš sám.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Zamčeno

Zpět na „Obtahování a broušení“